Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk 0:3. Sensacyjna wygrana odmienionych siatkarzy

sez
5 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Trefl Gdańsk

Odmieniony Trefl Gdańsk pokonał w Rzeszowie Asseco Resovię 3:0. Seria czterech porażek z rzędu - i to bez wygranego seta - została zakończona. Odmieniony Trefl Gdańsk pokonał w Rzeszowie Asseco Resovię 3:0. Seria czterech porażek z rzędu - i to bez wygranego seta - została zakończona.

Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:0 (25:21, 25:20, 25:21) w meczu 10. kolejki PlusLigi. Zwycięstwo zespołu Michała Winiarskiego śmiało można nazwać sensacją, gdyż na Podkarpacie pojechali po czterech spotkaniach bez wygranego seta z rzędu. Siatkarze znad morza w Rzeszowie byli całkowicie odmienieni. Trzy punkty poprawiły położenie gdańszczan w tabeli PlusLigi. Pierwsza ósemka jest teraz znacznie bliżej.

Asseco Resovia: Drzyzga 0, Deroo 8, Kochanowski 9, Muzaj 9, Cebulj 10, Kozamernik 1, Zatorski (libero) oraz Woicki 1, Bucki 3, Tammemaa 3, Potera
TREFL: Kampa 0, Mika 15, Crer 5, Wlazły 11, Lipiński 12, Mordyl 7, Olenderek (libero) oraz Reichert 0, Łaba 0, Sasak 0, Kozub 0, Pruszkowski (libero)

Olenderek: Rzeszowianom też się noga trochę powinęła

Do składu Trefla Gdańsk po jednomeczowej absencji wrócił Maciej Olenderek, który szybko wyleczył kontuzję kolana. Pomoc podstawowego libero była nieoceniona, gdyż podopieczni trenera Michała Winiarskiego pojechali do Rzeszowa po... czterech przegranych z rzędu. Gdyby tego było mało, w żadnych z tych spotkań gdańszczanie nie wygrali choćby seta. Paskudną serię zamierzali przerwać w niedzielne popołudnie na Podkarpaciu, choć Asseco Resovia - przynajmniej na papierze - należała do czołowych ekip PlusLigi.

Trefl nie zwieszał głów po ostatnich niepowodzeniach i nie przestraszył się faworyta. Wynik na początku pierwszego seta oscylował w okolicach remisu, drużyna znad morza objęła nawet prowadzenie 9:7 po trzech błędach gospodarzy - zepsutej zagrywce Klemena Cebulja oraz złych atakach Macieja MuzajaSama Deroo. Gdańszczanie poczuli, że w końcu mogą wygrać seta. Unikali złych zagrań, punktowali, dzięki czemu utrzymywali minimalną zaliczkę 13:11. Niestety, chwilę później pomylił się Lukas Kampa, a Cebulj popisał się asem serwisowym i było 14:14.

Trener siatkarzy bezpieczny na stanowisku

Dobrze w ataku spisywali się Mateusz MikaBartłomiej Lipiński. Do nich niemiecki rozgrywający gdańszczan kierował sporo piłek, a dwaj przyjmujący zazwyczaj stawali na wysokości zadania. Nie mylił się także środkowy Bartłomiej Mordyl. Trener Asseco Resovii dwukrotnie poprosił o czas, jednak nie wytrącił żółto-czarnych z rytmu, którzy wygrali premierową partię 25:21. Pod koniec w ważnym momencie asa zaserwował Mariusz Wlazły.

Zespół Michała Winiarskiego nie zamierzał poprzestawać na jednej wygranej partii. Drugą odsłonę także gdańszczanie rozpoczęli z wysokiego "C". Do Lipińskiego i Miki, dołączył Wlazły, który skończył kilka ataków (8:6 dla Trefla). Po dwóch autowych piłkach Jakuba Kochanowskiego zrobiło się 11:7 dla gdańszczan. Wszystko układało się po myśli trójmiejskiej drużyny. W środkowym fragmencie seta na parkiecie dominowali odmienieni przyjezdni - po tym jak zablokowany został Muzaj, było 16:9. Trefl nie wypuścił zwycięstwa z rąk i wygrał 25:20. Warto jednak zaznaczyć, że rzeszowianie zmniejszyli stratę, która przez chwilę wynosiła aż 8 punktów.

Trefl Gdańsk dla hospicjum. Pomagają gwiazdy siatkówki m.in. Bartosz Kurek i Wilfredo Leon

Trefl zrehabilitował się kibicom za słabe występy w poprzednich tygodniach. W trzecim secie gdańszczanie od razu prowadzili, m.in. punktową zagrywkę zaprezentował Pablo Crer. Żółto-czarni kontrolowali przebieg partii, a Asseco Resovia coraz częściej popełniała błędy. Wygrana 25:21 zapewniła meczowe zwycięstwo 3:0. Przed przerwą świąteczną Trefl będzie gościł w Ergo Arenie LUK Lublin (12 grudnia) oraz Ślepsk Malow Suwałki (19 grudnia). Dwa dni przed Wigilią Bożego Narodzenia ekipa Michała Winiarskiego zmierzy się w Pucharze Polski z BBTS-em Bielsko-Biała.

Wyniki 10 kolejki

• Asseco Resovia - TREFL GDAŃSK 0:3 (21:25, 20:25, 21:25)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)
  • Indykpol AZS Olsztyn - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 18:25, 20:25)
  • PGE Skra Bełchatów - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:22, 25:22, 25:22)
  • LUK Lublin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:13, 22:25, 25:18, 25:14)
  • Stal Nysa - Cuprum Lubin 1:3 (23:25, 35:33, 17:25, 19:25)
  • Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (31:33, 25:23, 25:19, 26:24)