Awans do... Torunia

md
9 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Hokeiści Energi Stoczniowca awansowali do drugiej rundy Pucharu Polski, w której zmierzą się z TKH Toruń. Dziś gdańszczanie we własnej hali pokonali JKH Jastrzębie Zdrój 5:1 (4:0, 1:0, 0:1). Tym samym odrobili straty z przegranego spotkania z I-ligowcem na wyjeździe 0:3. Poniżej przedstawiamy zapis bezpośredniej transmisji, którą przeprowadziliśmy z "Olivii".

Rzeszutko 4, Poziomkowski 14, Łopuski 15, Vitek 17, Bigos 35 - Danieluk 45.

Pierwsza tercja
Poczatek spotkania - na trybunach zasiadło około 800 kibiców.
4. min. 1:0 stoczniowcy objęli prowadzenie po strzale Jarosława Rzeszutko.
14. min. 2:0 strzelał Josef Vitek, Piotr Jakubowski wybronił, ale dobitka Piotra Poziomkowskiego znalazła drogę do siatki.
15. min. 3:0 nie minęła minuta, a kolejnego gola strzelił Mikołaj Łopuski. Straty w dwumeczu zostały odrobione! Po tej bramce goście wymienili bramkarza.
17. min. 4:0 Stoczniowiec jest w drugiej rundzie, gdyż czwartego gola zdobył Vitek.

Druga tercja
25. min. goście w osłabieniu. Stocznia atakuje.
28. min. dwie minuty kary dla Poziomkowskiego za zahaczanie. Jastrzębie gra w przewadze.
32. min. składy wyrównane. Stoczniowcy ponownie atakują.
33. min. JKH w osłabieniu. Kibice domagają się piątej bramki.
35. min. 5:0!! Bramka Tobiasza Bigosa. Asysta Zdenka Juraska.
37. min. dwie minuty kary dla Vitka.
39. min. ostatnia minuta tercji. Kolejna kara dla biało-niebieskich, tym razem dostał ją Bigos.

Trzecia tercja
41. min. Rozpoczęła się 3 tercja. Stoczniowcy grają w trójkę. Na ławce kar siedzą Bigos, Jurasek i Skrzypkowski.
42. min. słupek uratował gdańszczan.
43. min. kolejne kary, dla Milana Furo i zawodnika z Jastrzębia. Gramy trzech na czterech.
45. min. 5:1 bramka dla JKH Jastrzębie po mocnym strzale z "klepki" Mateusza Danieluka. Asystę zaliczył m.in. Marek Pavlacka, były gracz "Stoczni". Jeśli mecz zakończyłby się wynikiem 5:2, to goście awansują do 2 rundy.
52. min. Gra się wyrównała. Kolejna kara dla Juraska.
59. min. Nerwy będą do końca. Kara dla Rzeszutko.
60. min. Goście na ostatnie siedem sekund wycofują bramkarza.

KONIEC 5-1. Awans Stoczniowca!
md

Miejsca

• 0 0

• Może przenieśmy nawyki z boisk piłkarskich na halę?

zróbcie młyn tak jak na Lechii, krzyczcie jakie to macie ZGODY i z kim, kogo tak mocno kochacie. Bo to pierwszy krok do naśladowania zachowań KIBOLI z boisk piłkarskich, kiedy dalsze kroki,
    typu zadyma?
    Jednym słowem; przeginacie (z okrzykami dot. Podhala).
    A zaczęło to się w tym sezonie, zastanów się jeden z drugim dlaczego. Pewnie wrócił jeden z drugim z Podhala, gdzie był na meczu, po którym dostał gratisa w postaci piwa od kibica z N.Targu i wielka ZGODA się zrobiła :P Taka, że zaczęła irytować niezrzeszonych, normalnych kibiców Stoczniowca :P Co za dużo, to nie zdrowo :P
    Błazenada, dziecinada i śmiech na całą halę.
    I taka niezobowiązująca rada, trzymajcie dawny fason,
    a będzie all OK.
    A swoim obecnym zachowaniem odpychacie tych zwykłych kibiców od dawania wam np. datków na oprawy meczowe.

• 0 0

• Na poczatek zenujacy zart prowadzacego: Hej hej podhale,
    To tyle w tym temacie. Smieszna banda dzieci zaczal przygarniac Fan Klub, a sam nie potrafi zrobic wlasnych koszulek z napisem Fank Klub. Ci co kiedys nosili z duma te koszulki wstydza sie je zakladac, zeby niebyc porownanym do tej bandy z sektora A2. Znam wszystkich z widzenia i sa na meczach w miejszej lub wiekszej grupie, tylko juz nie siedza z ta bada matolow.

• 0 0

• w piatek wsszyscy jedna rodzina -wygramy z tychami

• 0 0

• zgode to możecie mieć z mamusią przed snem, z tego juniorskiego funclubu to śmieją sie i zawodnicy i reszta kibiców, kilku dzieciakom się wydaje, że jak raz pojechali do NT i sie miło rozmawiało z góralami to od razu zapanowała wielka miłość i zaczeli kibicowac Podhalu, proponuje wyjazd na stałe w góry, tam sie mocno przydacie bo doping w NT jeszcze marniejszy niż u nas
    a teksty, że górale też krzyczą u siebie Stocznia!, to nie mają tu nic do rzeczy, niech se krzyczą nawet 'jerzy urban' a mi to bedzie powiewało

• 0 0

• Żenada Podhale - Żenada Stocznia - Zgoda Lechia! co za zgody?

Żenada Podhale - Żenada Stocznia - co za zgody? co to ma być mecz piłki nożnej? Zgoda Podhale... Zgoda Lechia! Ojejku jak fajnie... Jeszcze pokrzyczcie Wisła na meczu z Cracovią - to będzie dopiero fajna zgoda - nikomu nie potrzebna i wstyd - nie róbcie stadionu z lodowiska!

• 0 0

• Stary Fanklub

Stary Fanklub (nieformalny) rozjechal sie po Polsce i swiecie, ludzie pokonczyli studia ustatkowali sie i jak to bywa w zyciu brakuje czasu lub mozliwosci by przyjsc na mecz.
    A w temacie Podhala jestem za przyjaznia, ale jak dla mnie wystrczy raz na tercje krzyknac i tyle. Aha jak na Lechii krzycza Slask czy Wisla to ok? a te glupie okrzyki na meczach Stoczni: Lechia! (kiedys nawet doszlo do malej bojki na meczu z Lechistami, bo chcieli zabrac beben bo nie chcielismy krzyknac Slask Wroclaw)

• 0 0

• PASK

Święta racja, albo świetna racja ;-)
    Gdzie stary poczciwy Fan Klub sie podział?
    Zrobiła się dziecinada i żenada :P

• 0 0

• Fan Klub

A tak naprawde widze ze ktos tu ma racje chodze na mecze stoczniowca od 14 lat i widze ze w Fan Klubie robi sie dziecinada.NIedlugo bedzie jeszcze wiecej dziewczyn w wieku 13-17.Oczywiscie nie bronie chodzic komus na mecze i kibicowac.Ale gdzie sa wszyscy gdzie jest stary fanklub?A tak apropos co do reszty kibicow mogli by czasem wziasc przyklad z tych dzieci i tak samo dopingowac a nie wpierdalac popcorn i wychodzic z hali nawet niezaleznie od tego czy przegrywamy 3 minuty przed koncem 2-5 czy prowadzimy 5-2!