B-Klasa: Inauguracja sezonu 2004/2005

Tomasz Szymański
10 września 2004 (artykuł sprzed 19 lat)
Sportowa redakcja platformy PMEDIA.pl na bieżąco relacjonuje sytuację z aren sportowych. Niepowodzeniem zakończyła się 4 września wyprawa Torpedo do Rekowa. Drużyna z Sopotu w meczu inauguracyjnym rozgrywek ligowych B-Klasy piłki nożnej w sezonie 2004/2005 uległa Błyskawicy.

W sobotnim meczu ligowym Studencki Klub Sportowy Torpedo Sopot spotkał się na wyjeździe z Błyskawicą Reda-Rekowo, która w ubiegłym sezonie zajęła wysoki trzecie miejsce w tabeli. Drużyna z Sopotu sezon 2003/2004 zakończyła na 9. miejscu.

Mimo tej różnicy, mecz był wyrównany. Już w pierwszych minutach zapowiadało się na piękne widowisko. Pokaz swoich umiejętności dla licznie zgromadzonych kibiców zademonstrowali gospodarze. Już w 8 minucie po szybkiej akcji prawą stroną zdołali wtoczyć piłkę do siatki.

Podobną akcję przeprowadzili też pół godziny później, ale już inną stroną boiska. Skrzydłowy gospodarzy bezlitośnie wykorzystał znajomość każdej kępy i nierówności pola karnego. Po minięciu trzech obrońców gości, strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Torpedo Kowalczyka.

W międzyczasie pokaz technicznych umiejętności pokazał Dimitrij Adamonis - skrzydłowy Torpedo, który minął eleganckim slalomem czterech obrońców i dograł w pole karne, gdzie jego młodszy brat strzałem lewą nogą wyrównał stan meczu.

Później doskonałą okazję do zdobycia drugiego gola mieli goście. Dogodnej sytuacji nie wykorzystał Rafał Kurek, który przy dokładnym podaniu Pempkowiaka, głową posłał futbolówkę kilka centymetrów od słupka. Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili przy wyniku 2:1 dla Rekowa.

W drugiej połowie gra się znacznie zaostrzyła. Głównie dzięki nieporadnej postawie sędziego, który zupełnie nie potrafił zapanować nad przebiegiem meczu. Głównie traciło na tym Torpedo, stroniące od fizycznych przepychanek. Szczególnym "wzięciem" wśród piłkarzy Błyskawicy cieszył się szarpiący co chwila lewym skrzydłem Dima Adamonis. W 55 minucie po jednej z takich akcji sędzia nie odgwizdał ewidentnego faulu w polu karnym gospodarzy.

Kilka minut później Torpedo było blisko zdobycia bramki. Z rzutu wolnego Pempkowiak trafił w poprzeczkę. Po czym coś się zacięło w grze Sopocian. W wyniku czego po stracie piłki w środku pola w 62 minucie gospodarze zdobyli kolejnego gola 3:1. Po strzale w środek bramki, golkiper Torpedo nie zdołał opanować piłki. Wykorzystał to napastnik Rekowa, który bez problemu ulokował futbolówkę w siatce.

Następne bramki dla gospodarzy padły ze stałych fragmentów gry: po strzale z rzutu wolnego futbolówka przeleciała nad murem (gospodarze umiejętnie wykorzystali sprzyjającą konfigurację terenu) oraz po rzucie karnym (do którego mieli zastrzeżenia przyjezdni).

Należy podkreślić, że Torpedowcy nie odpuścili, walczyli do ostatnich minut spotkania. Efektem zmorzonego wysiłku gości była bramka zdobyta przez Kurka po dokładnym podaniu prezesa klubu Gałędka, grającego tym razem w środku boiska.

Drużyna Torpedo zaprezentowała się lepiej niż wskazuje końcowy rezultat, walczyła z zaangażowaniem i poświęceniem, mimo znaczącego osłabienia w środku pomocy. Sopocianie wystąpili bez trzech podstawowych graczy. Mecz stał na przyzwoitym poziomie, do którego niestety - mimo obecności obserwatora - nie zdołał dostroić się arbiter.

Błyskawica Reda-Rekowo - Torpedo Sopot 5:2 (2:1)
Torpedo: Kowalczyk - Bazeli, M. Stawski, Chudy (73 Lasota) - Gałędek, Kitowski, Pempkowiak (65. Lewandowski), Y. Adamonis, D. Adamonis - Kurek, Hajduk. Trener: Michał Pempkowiak (wyjątkowo w roli rozgrywającego).

Ex Siedlce - PKP Stogi 2:3

Patronat medialny nad Studenckim Klubem Sportowym Torpedo Sopot sprawuje młodzieżowa platforma informacyjna PMEDIA.pl.

Opinie (23)

• LoL

"PKP" Stogi rozbawiło mnie to do łez...Licze na kolejne artykuły Pana Tomasza Szymańskiego->całkiem serio serio

• 0 0

• kp

• 0 0

• pkp hahhahahhah

jakie pkp chyba pan tomasz zasugerował sie skrutem polska kocha piguły ale pewnie piłkarze z pks tez pigołki lubia

• 0 0

• brawo wkącu ktos sie tym zaja a nie trzeba gdzie szukac na niewiem jakiej stronie tych wyników brawo tomasz

• 0 0

• A klasa

No jak pisalem w ubieglym sezonie ze PKS bedzie mial nowych obiecujacych zawodnikow no i sie to sprawdzilo.Wiec bedziemy walczyc o A klase.Nie bede pisal glupot bo to jest dla mnie dziecinne.Do zobaczenia na bosiku.

• 0 0

• SPK

Aejaaa SPK !!!!

• 0 0

• spk

2 minuty 2 gole i morena z kwitkiem do domu

• 0 0

• Orzeł Jasień - SPK 4:0

Mecz cieawy i w szybim tempie jednak sporo błedów z jednej i drugiej strony. Trzym punkty zostają w Jasienu.