stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Babski Rajd 2018 (5 opinii)

Po raz piąty ponad 40 załóg będzie miało okazję spróbować swoich sił za kierownicą. 9 września, w niedzielę, odbędzie się w Trójmieście 5. edycja Babskiego Rajdu. Tego dnia zawodniczki zmierzą się z nowymi konkurencjami, jak i tradycyjnymi już próbami sprawnościowymi.

Oprócz jazdy w alko googlach, testu Stewarta, jazdy z zasłoniętymi oczami, odbędzie się parkowanie na czas, jazda sprawnościowa na torze Autodrom Pomorze oraz kontrolowany poślizg. Dodatkową atrakcją będzie symulator dachowania.

Oczywiście startujące drużyny czeka także niespodzianka w postaci konkurencji specjalnej, która zawsze trzymana jest przez organizatorów w tajemnicy aż do dnia rajdu. Babski Rajd to amatorski rajd dla kobiet. Załogę tworzą kierowca i pilot - kierowcą musi być kobieta, pilotem może być mąż, partner bądź przyjaciółka uczestniczki. Co ważne, kierowca i pilot nie mogą posiadać licencji rajdowej.

Konkurencje rozlokowane są na terenie Trójmiasta z naciskiem na Gdynię. W tym roku zakończenie odbędzie się w Pszczółkach k. Gdańska w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze. Odcinki czasowe są pokonywane prywatnymi samochodami, natomiast pojazdy do konkurencji specjalnych i niespodzianek są zapewniane przez organizatorów. W tym roku pojazdy uczestniczkom szykuje FordStore Gdynia Euro-Car (Ford oraz Ford Mustang) oraz BMW MINI Zdunek Gdynia (Mini).

Dodatkowo na Skwerze Kościuszki w Gdyni (wysokość Akwarium Gdyńskiego) organizowany jest piknik dotyczący bezpieczeństwa. Będziemy propagować bezpieczny styl jazdy oraz wskazywać zagrożenia płynące z braku ostrożności czy prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Dodatkową atrakcją będzie symulator dachowania, który wypożyczy nam na ten dzień Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego.

Babski Rajd to impreza napędzana na cztery koła, o zabarwieniu etyliny i zapachu spalin! Ale nie tylko o zabawę tu chodzi! Organizatorem Babskiego Rajdu jest Fundacja Bo Mogę z Wejherowa. Wpisowe w wysokości 250 zł od załogi oraz zebrane pieniądze podczas końcowej licytacji atrakcyjnych nagród, przekazywanych Fundacji od sponsorów, przeznaczane są na organizowanie dzieciakom z biednych rodzin wakacyjnych atrakcji.

Więcej informacji o imprezie i zapisach:
http://babskirajd.pl/
https://www.facebook.com/babskirajd/
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gdyni, Marszałek Województwa Pomorskiego, Komendant Wojewódzki Policji.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Wpisowe dla załogi wynosi 250 zł
Rejestracja na stronie: www.babskirajd.pl/rejestracja2018

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22.02 g.15.00
Raków Częstochowa
22.02 g.17.00
Wisła Kraków
22.02 g.18.00
Re-Plast Unia Oświęcim
22.02 g.20.30
Energa MKS Kalisz
21.02 g.18.00
Re-Plast Unia Oświęcim
20.02 g.18.00
Lyon Asvel
16.02 g.17.00
Podhale Nowy Targ
16.02 g.16.00
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin