stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Baltic Kids Run

Wydarzenie w ramach

Sztafeta Firm to wydarzenie, które od pięciu lat w sportowy sposób integruje pomorskie środowisko przedsiębiorców, pracowników, firm i organizacji. W ciągu kilku lat w zawodach wystartowało kilkaset drużyn. W tym roku mamy dobrą wiadomość dla najmłodszych kibiców - imprezą towarzyszącą zawodom będą biegi dla dzieci i młodzieży Baltic Kids Run! Zawody odbędą się 25 maja na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Zawody Baltic Kids Run odbędą się z wykorzystaniem infrastruktury AWFiS w Gdańsku oraz profesjonalnym zapleczem sportowym Sztafety Firm. Zawody odbędą się po startach dorosłych. Dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy Baltic Kids Run będą mogli kibicować swoim startującym rodzicom, a dorośli - już po biegu - będą mogli obserwować zmagania swoich pociech. Sztafeta do pokonania będzie miała dystans 4 x 400 m.

"Odpowiadając na potrzeby naszych uczestników i ich kibiców stworzyliśmy zawody dla najmłodszych, w których mogą wystartować dzieci od 4 do 15 lat. Cieszymy się, że w tym roku możemy zaproponować taką formę aktywności dla dzieci i młodzieży. Aktywność fizyczna wzmacnia ciało, hartuje, uczy wytrwałości i pokory, sprawia przyjemność, a także zmienia walkę w zdrową rywalizację. Te wszystkie cechy chcemy przekazać małym biegaczom podczas imprezy" - mówi Iwona Klafetka, organizatorka Sztafety Firm i Baltic Kids Run.

Każda sztafeta w pakiecie startowym otrzyma cztery numery startowe, zwrotną pałeczkę z chipem oraz cztery medale na mecie. Każdy z uczestników Baltic Kids Run otrzyma dyplom, a najlepsi zawodnicy w kategoriach indywidualnych puchary. Integralną częścią Baltic Kids Run będzie strefa aktywności dla najmłodszych.

Podczas imprezy będzie można wesprzeć Fundację Hospicyjną, która jest partnerem wydarzenia. Fundacja wystawi swoją drużynę Tumbo Team, które reprezentować będzie Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo. Fundusz wspiera dzieci, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów. Wszystkie dzieci po stracie otacza opieką psychologiczną. Wszyscy uczestnicy i kibice będą mogli wesprzeć działalność Funduszu, wrzucając datki do skarbonek wolontariuszy. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na sfinansowanie letniego wypoczynku podopiecznych Słonika Tumbo. 

Każdy chętny będzie mógł także przyłączyć się do zbiórki przyborów szkolnych, przekazać kredki, zeszyty itp. na dedykowanym stoisku Funduszu, gdzie będzie można porozmawiać z przedstawicielami Fundacji Hospicyjnej.

Zapisy na zawody już trwają. Drużynę młodych biegaczy rejestruje pełnoletni opiekun poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem: www.bit.ly/BalticKidsRun.

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
23.10 g.18.00
BLMA Montpellier
23.10 g.19.30
Dolomiti Energia Trento
25.10 g.17.00
Bałtyk Koszalin
25.10 g.18.30
Zagłębie Sosnowiec
26.10 g.12.30
Anwil Włocałwek
22.10 g.18.00
Re-Plast Unia Oświęcim
20.10 g.18.00
PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów
20.10 g.14.30
Juvenia Kraków