Bałtyk Gdynia - Bałtyk Koszalin 2:2. Tylko kilkadziesiąt sekund radości

Jacek Główczyński
17 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście

Kibice Bałtyku Gdynia nie zakończyli jeszcze radości po objęciu prowadzenia, a Bałtyk Koszalin wyrównał na 2:2

Bałtyk Gdynia zremisował z Bałtykiem Koszalin 2:2 (1:1) na otwarcie 9. kolejki w grupie drugiej III ligi. Tym samym gospodarze zerwali z serią trzech porażek z rzędu. Jednak punkt zdobyty na Narodowym Stadionie Rugby to także niedosyt, bo to gospodarze byli bliżej wygranej. M.in. Adrian Liberacki z rzutu wolnego posłał piłkę w spojenie słupka z poprzeczką, a po drugim golu Michała Marczaka prowadzenie udało się utrzymać tylko przez kilkadziesiąt sekund.

Marczak 12, 87 - Łysiak 6 (karny), Martyn 89

BAŁTYK: Bartkowiak - Kapuściński, Lisiecki, Garbacik, Liberacki (87 Wiśniewski) - Gołuński (67 Ossowski), Sikorski, Bohm (67 Nowicki), Gułajski - Goerke (81 Jankowski), Marczak

Dlaczego Bałtyk Gdynia będzie musiał zapłacić około 140 tys. zł?

Przed meczem miejscowi piłkarze przypomnieli o kontuzjowanych. Stanęli do pamiątkowej fotografii, trzymając koszulki: Pawła Brzuzego, który doznał złamania nogi oraz Radosława Kmiecika, który jest po operacji kolana. Sami zaś ubrali koszulki z napisem: "Paweł, Radek wracajcie do zdrowia".

Gdy rozpoczęła się gra, podopiecznych Grzegorza Nicińskiego jakby przytłoczyły trzy przegrane z rzędu i w każdej z nich tracone po 3 gole. Zaczęli nazbyt ostrożnie.

Imiennicy z Koszalina od razu ruszyli do ataku. Efektem tej przewagi był rzut karnym. Tuż przy linii własnej "16" faulował Mateusz Gułajski .Pewnym egzekutorem był Paweł Łysiak, który "posłał" bramkarza w jeden róg, a strzelił w drugi. Piłka przed wpadnięcie do siatki odbiła się jeszcze od słupka.

Przed meczem piłkarze Bałtyku Gdynia wyrazili solidarność z kolegami, którzy doznali ciężkich kontuzji i życzyli im powrotu do zdrowia. Przed meczem piłkarze Bałtyku Gdynia wyrazili solidarność z kolegami, którzy doznali ciężkich kontuzji i życzyli im powrotu do zdrowia.
Chwilę później Oskar Sikorski ratował się faulem taktycznym, ale nie miał innego wyjścia, bo atak Kacpra Szaflarskiego wyglądał bardzo groźnie. Dopiero żółta kartka pokazana po tej akcji przez arbitra Kamila Żmijewskiego jakby przebudziła gdynian.

Podjęli walkę, zaatakowali i na efekty nie trzeba było długo czekać. W zamieszaniu w "16", które powstało po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adriana Liberackiego, najsprytniejszy okazał się Michał Marczak, który z bliska, głową wepchnął piłkę do siatki.

Potem jeszcze Marczak dwukrotnie próbował szczęścia po strzałach głową, ale chybiał celu. Podobnie jak w doliczonym czasie Oskar Bohm.

O wiele bliżej powodzenia w 44. minucie był Gułajski. Skrzydłowy popisał się indywidualnym rajdem, który finalizował uderzeniem po tzw. "długim rogu". Jednak Dawid Szymański wyciągnął się jak długi i końcami palców wybił piłkę poza bramkę.

Natomiast goście najlepszą okazję na wygranie pierwszej połowy mieli w 38. minucie. Łysiak zabrał piłkę Damianowi Garbacikowi, a w polu karnym, choć mógł sam strzelać, wyłożył ją do Sebastiana Gintera, który miał przed sobą tylko bramkarza miejscowych. Jednak napastnik gości tak fatalnie przyjął piłkę, że ta od razu trafiła w ręce Michała Bartkowiaka.

Zaraz po zmianie stron "zdrzemnął" się Szymański i defensorzy przyjezdnych. Liberacki z rzutu wolnego, z około 30 metrów dośrodkowywał, ale że skierował piłkę w światło bramki, o mały włos nie zdobył gola. W 50. minucie Adam Gołuński uderzył celnie, ale w środek bramki, a Szymański, któremu zdarzało się wypuszczać piłkę z rąk, tym razem błędu nie popełnił.

W 70. minucie Liberackiemu zabrakło szczęścia. Uderzył z 18. metra z rzutu wolnego, ale trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Chwilę wcześniej szczęścia po stałym fragmencie gry szukał również Łysiak, ale choć dobrze przerzucił piłkę nad murem to nie sprawił problemów dobrze ustawionemu Bartkowiakowi.

W drugiej połowie gospodarzom grało się lepiej, gdyż otrzymali doping z trybun. Były śpiewy i skandowanie. Natomiast w pierwszej części gry kibice ograniczali się jedynie do oklaskiwania udanych zagrań.

Gdy jeszcze wśród kibiców trwała radość po golu na 2:1, padło wyrównanie. Najpierw Marczak wykorzystał dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gułajskiego i ucieszył trybuny.

Po chwili nastąpiła jednak kontra piłkarzy z Koszalina, która ustaliła końcowy wynik. Gola strzelił Oliver Robert Martyn. To 20-letni Szwed, który na boisko wszedł w 64. minucie za Gintera. Wiosną występował w rezerwach Pogoni Szczecin, a od sierpnia gra w Koszalinie. W nowych barwach to jego pierwszy gol.

18 Kluczevia Stargard 9 0 2 7 4:24 2
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-09-18