Bałtyk Gdynia - Polonia Środa Wielkopolska 2:4. Zwroty akcji, ale bez happy endu

dak.
23 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (85)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia postawił się kolejnej drużynie z czołówki III ligi. Bałtyk Gdynia postawił się kolejnej drużynie z czołówki III ligi.

Bałtyk Gdynia przegrał na Narodowym Stadionie Rugby z Polonią Środa 2:4 (0:1) w 25. kolejce grupy drugiej III ligi. To był kolejny mecz pełen emocji z udziałem biało-niebieskich. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka postawili się drużynie z "czołówki", odrabiając 2 bramki, w efekcie czego zdołali wyrównać. Niestety nie udało się przechylić szali na swoją korzyść, bo w końcówce strzelali już tylko rywale.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Gedania 1922 Gdańsk 0:1. Przeczytaj relację Pogoń Nowe Skalmierzyce - Gedania 1922 Gdańsk 0:1. Przeczytaj relację

Skrzecz 75, Bożym 79 - Wołowski 13 (samobójcza), Bartkowiak 54, Giełda 81, Nowak 90+5

BAŁTYK: Bartkowiak - Drozdowicz, Korpalski, Długołęcki, Waszczuk - Fietz, Wołowski (64 Bach), Bohm, Skrzecz - Sluga (63 Bożym), Kahsay

Bałtyk Gdynia w niedzielę miał okazję opuścić strefę spadkową, ale nie dał rady wyszrpać zwycięstwa rywalowi z "czołówki" III ligi. I choć biało-niebieskim nie można było odmówić zapału, to ostatecznie musieli uznać wyższość Polonii Środy Wielkopolska, która wygrała 4:2.

Przeczytaj wywiad z Oskarem Bohmem Przeczytaj wywiad z Oskarem Bohmem

Strzelanie zaczęło się w 12. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Dominik Wołowski. Jednak pechowo dla niego i zespołu, gdyż była to bramka samobójcza. Jeszcze przed przerwą rezultat mógł się zmienić, bo po stronie gospodarzy strzelali m.in. Oktawian Skrzecz, Marcel Sluga czy Ezana Kahsay. Swoje okazje na podwyższenie mieli też goście.

Worek z bramki na dobre rozwiązał się w drugiej połowie. Najpierw w 54. minucie Polonia wyszła na dwubramkowe prowadzenie za sprawą Daniela Bartkowiaka. Jednak i taka przewaga została roztrwoniona.

Kwadrans przed końcem nadzieje miejscowym dał Skrzecz. Miejscowi szybko poszli za ciosem i chwilę potem mieliśmy już remis, gdyż do sieci rywali trafił Jan Bożym. Do końca spotkania pozostawało 10 minut, więc kwestia zwycięstwa pozostawała sprawą otwartą.

Emocje i rzuty karne w derbach Trójmiasta. Przeczytaj relację z meczów 1/8 finału Pucharu Polski na Pomorzu Emocje i rzuty karne w derbach Trójmiasta. Przeczytaj relację z meczów 1/8 finału Pucharu Polski na Pomorzu

Jednak radość gdynian nie trwała długo. Już w 81. minucie prowadzenie wróciło do piłkarzy ze Środy Wielkopolskiej, bowiem szybkim golem odpowiedział Jakub Giełda. Niemający nic do stracenia Bałtyk rzucił wszystkie siły do ataku, ale niestety nie zdołał wbić trzeciego gola. Wykorzystali to za to goście, którzy w 5. minucie doliczonego czasu ustanowili wynik starcia.

18 Unia Janikowo 25 2 4 19 17:58 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-04-23