Bałtyk Gdynia - Wierzyca Pelplin 3:0

2 lipca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Sobota z IV Ligą. Jaguar z wysokim zwycięstwem, Bałtyk przegrywa w Słupsku
Bałtyk Gdynia -Wierzyca Pelplin 3:0 (2:0)
Bałtyk: Grubba - Pleśniar, Wasielewski, Komorowski, Klemczyk - Knioch (Biszto 67), Rosiński (Kudyba 57), Dobrzyński, Penar - Wiszniewski (Styn 78), Figura (Kaleta 73)
Wierzyca: Meier - Bielecki, Maszner, Loda, Ossowski, Libiszewski, Wojdyr (Rogalski 65), Werner Ł., Szlicht, Wicek, Steinborn (Wroński 46)
Bałtyk: Dobrzyński (4 - karny), Pleśniar (20), Figura (52 - karny)
Widzów: 350

Nie było wątpliwości kto jest lepszy w dwumeczu barażowym. Po zwycięstwie w Pelpilnie także i w rewanżu Bałtyk wygrał.

Od początku meczu dało się zauważyć, że gospodarzy nie interesuje wyłącznie obrona korzystnego wyniku z Pelplina. Konsekwentnie ponawiane ataki szybko odniosły skutek. Po 20 minutach Bałtyk prowadził już 2:0. Ponadto w trzech innych akcjach gości uratowała poprzeczka.

W 32 minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Wasielewski i sytuacja ta wprowadziła małe zamieszanie w szeregach biało-niebieskich. Dzięki uważnej grze w defensywie udało im się jednak utrzymać do przerwy korzystny wynik.

Po przerwie szybko prowadzenie podwyższył Figura i już praktycznie było wiadomo, że to Bałtyk w kolejnym sezonie dalej będzie występować w IV lidze.

Goście z Pelplina grali ambitnie, starali się zdobyć choć honorowego gola, lecz z każdą upływającą minuta wyraźnie brakowało im sił i precyzji w rozgrywaniu piłki. Najbliżej powodzenia byli gdy po strzale głową jednego z nich piłka trafiła w słupek bramki Grubby.

Po gwizdku kończącym mecz kibice Bałtyku odetchnęli z ulgą. Najtrudniejszy od wielu lat sezon dla Klubu wreszcie się zakończył. Cel został osiągnięty. Mimo problemów organizacyjnych i kadrowych udało się utrzymać zespół w IV lidze.

Opinie (9)

• BRAWO !`

Brawo-mimo wszelkich kłopotów i "okoliczności" wyrazy szacunku dla piłkarzy za poniesiony trud!
    Jeszcze Bałtyk nie zginął !!!

• 0 0

• tylko Trójmiasto

Widze ze pan redaktor zapomnial napisac o innych barazach!!!!Piekny mecz zagral Adam Warszawski w barwach Chojniczanki.Strzelil dwie bramki.A wy grali oni 4-0!!!!Na meczu byli przedstawiciele Switu!!!Pan redakto jest ch.....!!!!

• 0 0

• do XXXX

bo to jest portal Trojmiasto.pl i tutaj pisze i czyta się o Trójmieście

• 0 0

• 1. To nie jest relacja z baraży tylko z meczu Bałtyk - Wierzyca
    2. Po każdym meczu Bałtyku na portalu trojmiasto.pl pojawia sie z niego relacja. I bardzo dobrze bo w prasie takich relacji brakuje.
    3. Gość wyzywający autora niech sie zastanowi co pisze. Zamiast krytykowac może sam niech się weźmie za pisanie.

• 0 0

• :-)

A w Baltku jak zwykle brak ladu i sklada slaby mecz wygrany przypadkiem to my powinnismy awansowac ale cuz niech wam bedzie jak nie udalo w tym sezonie to uda sie w przyszlym sezonie !!!!!!!!!!!!
    Pozdrowienia dla "Baltyku" ole

• 0 0

• Spokojnie...

Tym razem obyło się bez zamieszek?

• 0 0

• co ty za glupoty gadasz

do pana :-) chyba nie byles na meczu Wierzycy Pelplin tylko Wierzycy Starogard, a moze jestes slepy???piszac ze Bałtyk wygral obydwa mecze fartem piszesz jedna wielka nieprawde!!!!!!!!!!!w drugim meczu mimo wyniku 3-0 byly 4 popreczki jeden slupek, 2 sytuacje sam na sam z bramkarzem.i gdyby zawodnicy je wykorzystali to skonczylo by sie 10-0!!!!!!
    poza dwoma strzalami na bramke Grubby nic innego sie nie dzialo z Waszej strony.

KOCHAM TYLKO BAŁTYCZEK JEMU ODDAM SERCE SWE SERCE SWOJE JEDYNE ODDAM SWOJEJ DRUZYNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Cala prawda o Radunii

Policja prowadząca dochodzenie w sprawie meczu Zapro Ujeścisko - Radunia Stężyca postawiła zarzut korupcji piłkarzowi Raduni - to efekt publikacji "Gazety". Zawodnik przyznał się do złożenia telefonicznej propozycji kupna meczu piłkarzowi Zapro