Bałtyk Gdynia liderem III ligi

2 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Tomasz Bejuk dostał w 65 minucie piłkę przed pustą bramką. Nie pozostało mu nic innego jak skierować ją do siatki. Jak się okazało było to jedyne trafienie meczu. Tomasz Bejuk dostał w 65 minucie piłkę przed pustą bramką. Nie pozostało mu nic innego jak skierować ją do siatki. Jak się okazało było to jedyne trafienie meczu.

Piłkarze Bałtyku samodzielnie przewodzą III lidze. Wszystko dzięki zwycięstwu 1:0 (0:0), na własnym stadionie nad Świtem Skolwin. Komplet punktów zapewniło trafienie Tomasza Bejuka w 65 minucie. Gdynianie wskoczyli na fotel lidera także dzięki porażce Elany Toruń z Chemikiem Bydgoszcz 0:2.

Bramka:
Bejuk 65

BAŁTYK: Matysiak - Jadanowski, Karasiński, Proena, Poręba - Młynarczyk (59 Rzepa), Zyska, Sosnnowski, Kuzimski (60 Garczewski) - Bejuk (88 Wesołowski), Ruszkul

Piłkarze Bałtyku przystępowali do niedzielnego spotkania ze świadomością, że mogą po nim być liderem III ligi. Wcześniej bowiem Chemik Bydgoszcz wygrał na boisku Elany Toruń 2:0. Trener Marcin Martyniuk zaczął mecz z pięcioma młodzieżowcami w składzie. Wszystko ze względu na chorobę Tomasza Wypija, którego w "11" zastąpił Arkadiusz Proena. Do tego do wyjściowego składu powrócił po pięciu tygodniach przerwy Mateusz Kuzimski. Natomiast w roli kapitana zadebiutował Wojciech Zyska.

Już w 12. minucie na listę strzelców mógł się wpisać Tomasz Bejuk. Dostał podanie na 11. metr od Piotra Ruszkula, oddał strzał po koźle, ale piłka minęła słupek po niewłaściwej stronie. Poza tym groźnie po obu stornach boiska robiło się głównie po kontrach. Żadna z drużyn nie potrafiła jednak zamienić ich na choćby jedną bramkę.

PIOTR KARASIŃSKI: JEST WIĘKSZA PEWNOŚĆ SIEBIE

Co prawda także remis dawał gdynianom objęcie pierwszej pozycji w tabeli, ale nie zamierzali oni wypracowywać tylko 1-punktowej przewagi nad Elaną i Sokołem Kleczew, który w niedzielę pokonał na wyjeździe Lecha II Poznań 3:1. Choć nie byli w stanie pokazać tego przez pierwszy kwadrans drugiej połowy, który był najgorszym momentem spotkania.

W 65 min. biało-niebiescy dopięli swego. Bejuk stał przed pustą bramką, a piłka spadła mu pod nogi. Nie miał wyboru, musiał umieścić ją w siatce i tak też zrobił. Wcześniej o piłkę z bramkarzem gości powalczył Ruszkul, a piłkarze Świtu mieli pretensje, że zrobił to nieprzepisowo.

Bałtyk ruszył za ciosem i szybko chciał dobić rywala. Ładne uderzenie Filipa Sosnowskiego trafiło jednak w poprzeczkę. Atmosfera meczu była coraz bardziej gorąca z każdą kolejną minutą. W 85. doszło do przepychanki na środku boiska, po której czerwoną kartkę ujrzał Ruszkul. Czerwień ujrzał również piłkarz Świtu, a ich trener został odesłany na trybuny. W końcowych minutach Bałtyk grał z kontry, mógł podwyższyć prowadzenie, ale albo zabrakło dobrego podania, albo celnego strzału. Pomimo tego udało się dograć z korzystnym wynikiem do ostatniego gwizdka.

Wyniki 9 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Świt Skolwin 1:0 (0:0)
  • Elana Toruń - Chemik Bydgoszcz 0:2 (0:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Pogoń Lębork 2:1 (2:1)
  • Vineta Wolin - Górnik Konin 4:1 (3:0)
  • Pogoń II Szczecin - Leśnik Manowo 3:2 (2:1)
  • KS Chwaszczyno - KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:0)
  • Jarota Jarocin - GKS Przodkowo 1:1 (1:0)
  • Gwardia Koszalin - Wda Świecie 0:0
  • Lech II Poznań - Sokół Kleczew 1:3 (0:1)

• TYLKO BAŁTYK GDYNIA (5)

Brawo Brawo Brawo........ Za tydzień 3 pkt. z Elaną i jazda do 2 ligi. Teraz albo Nigdy !

• 39 4

• Nigdy, czyli jak zwykle (4)

Co z waszymi juniorami? 2005 uciekło z trenerem, trener 2006 też. Organizacyjnie coraz gorzej.

Kasy i serca nie macie na dzieciaki?

• 4 18

• Ale co za minusy?

To są fakty, a jak inne roczniki? Jako Bałtyk grają np. szkółki z innych miejscowości, co wy minusujecie?

A może nie wiecie? Tacy z was kibice, że g... wiecie o klubie.

• 3 6

• Trenerzy 2006 postawili się krętaczom z zarządu i dlatego poszli w odstawkę. Szkoda, że ze swoją wiedzą ze skarbówką się nie podzielili.

• 3 7

• Juniorzy to tylko krowa do dojenia. Nikomu nie zależy na wynikach, tylko na kasie rodziców.

• 4 4

• ech , rybi łbie , zobacz lepiej co dzieje sie w twoim klubiku.

Tylko jak G.Witt się tym zajmował , to jakos to u was działało. Potem jak odszedł do seniorów , to się zaczeło. W juniorach starszych i młodszych grało max po 2 piłkarzy z Gdyni , reszta przeszła do Bałtyku , bo w Arce wszystko było po ukladach i grali tam "gdynianie" z Olszyna , Łodzi , Bełchatowa , Białegostoku itp.
          Lepiej wiec zajmij sie swoim podworkiem , bo jest tam nie mniejszy syf.

• 12 2

• Olimpijska 5/9

• 16 2

• Brawo...

Brawo...witamy niebawem w drugiej lidze...brawo Bałtyk...