Bałtyk Gdynia rozbił Jarotę, cztery gole po przerwie

14 października 2018 (artykuł sprzed 5 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Adam Duda w tym sezonie zdobył już sześć bramek w dziesięciu występach w III lidze. W niedzielę trzykrotnie kierował piłkę do siatki, ale arbiter nie uznał jego ostatniego trafienia. Adam Duda w tym sezonie zdobył już sześć bramek w dziesięciu występach w III lidze. W niedzielę trzykrotnie kierował piłkę do siatki, ale arbiter nie uznał jego ostatniego trafienia.

Piłkarze Bałtyku Gdynia wygrali u siebie z Jarotą Jarocin 4:0 (0:0). Dwa z goli po przerwie zdobył wchodzący z ławki Adam Duda, który stracił ostatnio miejsce w podstawowym składzie. Na rozgrzewce przed spotkaniem kontuzji nabawił się bramkarz Marek Szulc, którego zmienił Adrian Szady.

Bramki: Duda 46, 75, Marczak 63, Szur 81

BAŁTYK: Szady - Garbacik, Szur, Kostuch, Korpalski - Czerwiński (46 Duda), Sobiecki, Góra (67 Biskup), Duszkiewicz, Bartlewski (67 Demiańczuk) - Marczak (76 Kołodziejski)

Trener Bałtyku Gdynia Sebastian Letniowski mocno liczył na to, że mecz z Jarotą będzie okazją do przełamania po dwóch porażkach: w regionalnym Pucharze Polski i w lidze. Szkoleniowiec, któremu z powodu kontuzji ze składu wypadł podstawowy pomocnik-młodzieżowiec, jego syn Jakub Letniowski, z pewnością może odetchnąć, ale niedzielny wieczór wcale nie zaczął się obiecująco.

Urazu na rozgrzewce nabawił się bowiem podstawowy bramkarz Marek Szulc, więc dość nieoczekiwany ligowy debiut w barwach Bałtyku zaliczył sprowadzony tego lata z GKS Przodkowo Adrian Szady. Zachował czyste konto, ale gdynianie mimo przewagi w pierwszej połowie, na przerwę zeszli przy stanie 0:0.

PRZECZYTAJ O KONTUZJI JAKUBA LETNIOWSKIEGO

Bardzo dobre zawody rozgrywał zastępujący Letniowskiego w roli jednego z dwóch młodzieżowców Filip Sobiecki, a gdynianie mieli przynajmniej kilka sytuacji bramkowych. To co nie udało się Sebastianowi Bartlewskiemu, Mateuszowi Górze czy Przemysławowi Czerwińskiemu, udało się zaraz po zmianie stron Adamowi Dudzie.

Napastnik, który ostatnio dość nieoczekiwanie stracił miejsce w podstawowym składzie, wszedł na boisku po przerwie i od razu zdobył bramkę. Jarota była bliska wyrównania, ale gdynianie zażegnali niebezpieczeństwo, a potem przystąpili do zmasowanej ofensywy. Najpierw obok słupka uderzył Damian Garbacik, a chwilę później prowadzenie podwyższył Michał Marczak.

Na kwadrans przed końcem swoją drugą w meczu, a szóstą w ligowym sezonie bramkę, zdobył uderzeniem głową Duda i goście byli już na przysłowiowych deskach. Na 4:0 precyzyjnym strzałem popisał się jeszcze Przemysław Szur. Dwie dobre okazje miał jeszcze Sobiecki, ale młody pomocnik nie zdołał przypieczętować udanego występu golem.

Hat-trick mógł też skompletować Duda, który w 90. minucie znów skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym. Sędzia nie zaliczył jednak gola, gdyż dopatrzył się faulu Przemysława Kostucha.

Wyniki 11 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Jarota Jarocin 4:0 (0:0)
  • Bałtyk Koszalin - Radunia Stężyca 2:5 (2:0)
  • Mieszko Gniezno - Kotwica Kołobrzeg 5:2 (4:1)
  • Sokół Kleczew - Świt Skolwin 1:0 (0:0)
  • KKS 1925 Kalisz - Wierzyca Pelplin 6:3 (4:1)
  • Polonia Środa Wielkopolska - Chemik Bydgoszcz 2:0 (1:0)
  • Gwardia Koszalin - Pogoń II Szczecin 1:3 (0:3)
  • KP Starogard Gdański - Wda Świecie 2:1 (0:0)
  • przełożony na 7 listopada
  • Lech II Poznań - Górnik Konin

• to jednak ta piata bramka nie została uznana...

• 9 7

• Brawo Bałtyk! (3)

Każdy mecz Bałtyku powinien kończyć się podobnym wynikiem.Każdy.