Barbarians Polska rozdało Husary 2010

13 listopada 2010 (artykuł sprzed 13 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Hebda rugbistą 2012 roku

Na obiekcie przy ul. Olimpijskiej w Gdyni polska reprezentacja rugby była niepokonana przez cztery lata. natomiast na Narodowym Stadionie Rugby biało-czerwoni doznali porażki już w pierwszym spotkaniu. Podopieczni Tomasza Putry ulegli Mołdawii 25:36, mimo że do przerwy prowadzili 22:17. To druga porażka naszej kadry w drugim spotkaniu w dywizji 1B Pucharze Europy Narodów, a za tydzień czeka ją wyjazd do Niemiec

.

Punkty:
Polska: Alexander Beccuau 10, Dawid Banaszek 10, Bastien Siepielski 5
Mołdawia: Wiaczesław Titica 10, Oleg Prepelita 10, Aleksander Gagauz 9, Maxim Cobilas 5, Wadim Cobilas 2.

POLSKA: Siepielski (80 Grabski), Bobryk (80 Gołąb), Kaszuba (47 Janiec) - Nowak (41 Brażuk), Krużycki - Bartoszek, Mirosz (60 Jankowski), Ławski - Vaissiere (80 Szostek) - Banaszek - Beccuau, Łukasiewicz, Hotowski, Kvernadze - Stępień.

Sędzia: Pichowkin (Rosja). Widzów: 2500

80+10' po dziesięciu minutach doliczonych do regulaminowego czasu sędzia zakończył mecz

80+9' znów spięcie między drużynami, rezerwowi gości wbiegli na murawę cieszą się ze zwycięstwa, ale sędzia nakazał grać dalej

80+8' także dwie zmiany w pierwszej linii Polski

80+5' podwójna zmiana w pierwszej linii Mołdawii

80+4' zmiana w polskiej drużynie, Szostek zmienił Vaissiere

80+3' Cobilas kopie z karnego, ale niecelnie

80' rozpoczął się doliczony czas gry, ale z piłką Mołdawianie

79' dobra akcja Polaków skończyła się po wypadnięciu piłki do przodu Ławskiemu

78' celne też podwyższenie rywali, co ciekae kopał filar W.Cobilas, Polska przegrywa 25:36

77' kolejny maul i przyłożenie dla Mołdawii, tym razem "piątka" M.Cobilasa

76' karny na środku boiska dla Mołdawii, grają do autu w pobliżu naszego pola punktowego

72' Polacy zagrali do boku, ale na linii 22 metrów od celu przegrali ponownie wrzut z własnego autu!
71' przepychanka na boiska, bo atak na szyję Vaissiere przez Cobilasa, będzie karny dla Polski

69' dobra akcja Polaków, ale na linii 22 metrów Banaszkowi wypadła piłka do przodu

67' łącznik ataku Mołdawii został zniesiony z boiska, jego miejsce zajął Toderica

66' przy strzale Gagauza niefortunnie postawił nogę, karny niecelny, a Aleksander zwija się z bólu, najwyraźniej doznał kontuzji mięśnia czworogłowego

65' nieodpowiedzialny faul Bartoszka około 25 metrów na wprost własnych słupów i karny dla Mołdawii

60' trzecia zmiana w naszej reprezentacji, Jankowski zmienił Mirosza

59' Gagauz nie pomylił się z podwyższenia, rośnie przewaga Mołdawii do 29:25

59' niestety, znów naszą defensywę sforsował Titlica. Przegrywamy 25:27

58' bronimy się, ale rywale z piłką po wygranym aucie pięć metrów od naszego pola punktowego

57' znów karny dla Mołdawii w dobrej sytuacji do kopów na słupy, ale oni grają do autu i szukają punktów z przyłożenia

55' karny dla Polski, Banaszek trafił z 40 metrów! Polska prowadzi 25:22

54' tym razem Polacy wygrali aut, dobrym manewrem okazała się zmiana wrzucającego, w tej roli Janiec zastąpił Bobryka

53' kolejna groźna akcja Mołdawii, ale ofiarna gra Bobryka sprawiła, że rywale popełnili błąd na naszym polu 22 metrów i był karny dla biało-czerwonych

47' zmiana w polskiej drużynie, w pierwszej linii młyna zmienili się rugbiści Lechii, w miejsce kontuzjowanego Kaszuby wszedł Janiec

46' Gagauza nie trafił tym razem z podwyższenia

45' po wygranym aucie Mołdawia przyszła do tzw. maula i przepchnęła się tą formacją na nasze pole punktowe, przyłożenie zdobyła "8" gości - Prepelita. Jest remis 22:22

44' karny dla Mołdawii, 20 metrów do celu, a jednak zamiast kopać na słupy wybrali grę do autu, muszą czuć się mocni skoro szukają przyłożenia

43' początek drugiej połowy taki jak pierwszej, czyli z przewagą rywali

41' drugą połowę rozpoczęła Mołdawia, w polskiej drużynie jedna zmiana, w miejsce gdynianina Pawła Nowak wszedł Brażuk, to zapewne odpowiedź na słabą grę biało-czerwonych w autach

Koniec pierwszej połowy. Polska prowadzi 22:17

40' niestety podwyższenie nie dało tym razem punktów, bo Banaszek kopał z trudnej pozycji, tuz przy linii bocznej

40' kapitalny kop Banaszka, Dawid z 30 metrów zagrał nogą w sam narożnik boiska, gdzie niepilnowany Beccuau nie miał kłopotów z przyłożeniem

38' Gagauz z podwyższenia wyrównał na 17:17

38' brak szarży w polskiej defensywie i Prepelita przebił się na nasze pole punktowe, drugie przyłożenie dla Mołdawii

32' udane podwyższenie Banaszka. Polska prowadzi 17:10

31' Polska po raz pierwszy wychodzi na prowadzenie 15:10. Po rozegraniu młyna przyłożenie zdobył Beccuau

30' próba drop-goala Banaszka, ale niecelny kop, mimo to dobrze zamknięty Mołdawianin i musiał się bronić przyłożeniem obronnym

29' Banaszek kopnął piłkę na pole punktową rywali, ale nikt nie zdążył do piłki i wyszła ona poza boisko

28' Banaszek przedarł się około 20 metrów, zrobił wyłom w defensywie rywali, ale Łukasiewicz stracił piłkę

26' Banaszek z podwyższenia wyrównał stan meczu na 10:10

25' przyłożenie dla Polski. Dobra akcja Vaissiere i "piątka" Siepielskiego

24' dobry przekop Banaszka, przenieśliśmy się z własnej połowy na połowę rywali

22' niestety Bobryk przerzucił naszą formacją autową i piłka dla Mołdawii

21' za zawalanie w tzw. rucku karny dla Polski, ale niemal na środku boiska, dlatego Banaszek kopnął w aut, wrzut piłki dla biało-czerwonych około ośmiu metrów od celu

19' błąd Mołdawian, po kolejnym młynie zawodnik leżący na ziemi zbyt długo przytrzymał piłkę i karnego zdobyła Polska, wychodzimy z własnego przedpola

16' po karnym młyn dla Mołdawii pięć metrów od naszego pola punktowego

15' Polacy bronią się metr przed własnym polem punktowym

13' po niedozwolonym bloku karny dla Mołdawii, Gagauz z około 40 metrów trafił między słupy. Polska przegra 3:10

11' Banaszek z karnego zmniejszył straty na 3:7

10' tym razem po wrzucie Bobryka piłkę przejął Ławski, wywalczyliśmy rzut karny 10 metrów na wprost słupów

8' karny dla Polski, dogodna sytuacja do kopania, ale Banaszek zdecydował się grać do autu

6' Polacy szybko rzucili się do odrabiania strat, mieli młyn, a potem aut pięć metrów od pola punktowego rywali, niestety przy wznowieniu gry Bobryk podał piłkę w ręce rywali

5' udane podwyższenie Gagauza. Polska przegrywa 0:7

5' po szybko rozegranym młynie goście przedarli się lewym skrzydłem, Titica miał tyle miejsca, że przebiegł z piłką przez pole punktowe Polaków i zaniósł je pod same słupy. Przegrywamy 0:5

3' inicjatywę przejęli goście

1' mecz od środka rozpoczął Dawid Banaszek, łącznik ataku gdyńskiej Arki

0' przed meczem odpalono fajerwerki i race

0' z uwagi na transmisję telewizyjną w Polsacie Sport mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem w stosunku do awizowanej godziny 18.00

0' nie liczymy na równie wysokie zwycięstwo, jakie odnieśli podopieczni Tomasza Putry na inaugurację tego obiektu, kiedy w lutym pokonali Arkę 33:5, ale zwycięstwo jest niejako ich obowiązkiem

0' reprezentacja Polski przystąpi do gry osłabiona absencją Fabiena Kwarty. Francuski filar złamał nos na ostatnim treningu przed meczem

0' w piątek polska reprezentacja uczestniczyła W sopockim Dream Clubie w trzeciej edycji wręczenia "Husarów". W imprezie zorganizowanej przez Barbarians Polska za najlepszego rugbistę 2010 roku uznano Tomasz Stępnia z Budowlanych Łódź.
Pozostałe tytuły otrzymali: Grzegorz Kacała i Marek Płonka (trener roku), Robert Kwiatkowski (odkrycie roku), Monika Baniewicz (rugbistka roku), Stanisław Zieliński (trener roku w rugby 7), Mateusz Zajkowski (rugbista roku w rugby 7), otwarcie Stadionu Narodowego Rugby w Gdyni (wydarzenie roku), Marcin Zeszutek (sędzia roku), Budowlani Lublin (klub roku), Zbigniew Kulenty (nagroda specjalność za całokształt działalności na rzecz rugby).
Przed uroczystością minutą ciszy uczczoną pamięć zmarłego niedawno Andrzeja Tempczyka.

Opinie (144) ponad 20 zablokowanych

• a kto powie3dzial ze zamiast (1)

będzie i to i to :):)

• 11 3

• ok. :)

• 3 2

• polska!!!!!!!!!!!!!!!! biało-czerwoni!!!!!!!!!!!

• 8 0

• stasiu zielinski za co?? nic nie zdobył z AWF w zeszłym sezonie!!! (2)

najlepszy duet trenerski, buhahahahahahahaha
        ciekawe jakie osiągnięcie zadecydowało?!?! a może zdolności artystyczne w filmie krótkometrażowym pt.: "Cygaro"...?!?!?! W roli drugoplanowej Marek Płonka sen. :)))))

• 2 1

• kibic

czy wie ktos jak mozna przez internet ogladac ten mecz?

• (3)

a ilu kibicow jest na tym tzw stadionie rugby narodowym ???

• 2 4

• 2 tysiące (2)

• 1 2

• na stadionie mówili, że są 3 tys (1)

• 2 1

• byłem na meczu i był nad komplet brak miejsc siedzacych i masa ludzi stała .

• 0 1

• Organizacja dno (6)

Właśnie wracałem z moimi rodzicami z przyjęcia. Czyli byliśmy ubrani dobrze. Postanowiliśmy pojechać obejrzeć spotkanie Polska - Mołdawia. Jakie było nasze zdziwienie kiedy ochroniarz nas nie wpuścil tłumacząc się tym że niema miejsc wolnych. Miejsc wolnych było nawet sporo(koniec pierwszej połowy), bo było widać przez płoy i mu to powiedziśmy. Alo on miał to gdzieś. Nawet byliśmy gotów kupić bilety(a były za darmo), ale i to nic nie pomogło. Tak oto właśnie ten stadion stracił 3 kibiców, ponieważ nie zamierzam tam już chodzić.

• 22 5

• przyjdz jutro jak gra Bałtyk (1)

tam takie rzeczy sie nie zdarzaja, a caly ten stadion razem ze szczurem i arka to piekiełko pochlonie

• 11 6

• nooo

tam nigdy nie ma i nie będzie kompletu... nawet na NSR, ale zawsze będziecie mogli na dmuchanym zamku poszaleć i zapisać się do elitarnego klubu donosicieli i jawnych współpracowników policji...

• 2 8

• MÓJ SZWAGIER I SZWAGIERKA !!!!!!!!!! (1)

Przyjechali z Gdańska.Liczyli ,że skoro wejście jest bezpłatne uda się wejść na mecz.Trochę się przeliczyli.Mimo wolnych miejsc odeszli z kwitkiem.Pytam się czy tak promuje się rugby !!!!!!!!zamykając bramy!!!!!!.Ktoś wziął bezpłatny bilet jeden ,drugi ,dziesiąty i nie przyszedł.Ktoś chciał przyjść kupić bilet i nie dostał się na stadion.!!!!!!!!! Jak ja ich zachęcę na oglądanie kolejnych meczy????????

• 6 1

• nie siej famazonu ! wpuszczali cały czas bo tak wszedłam z dziewczyna w trakcie meczu !

• 1 1

• Mój kumpel też tak miał

Też tak miał tylko mu powiedzieli że organizator dał im polecenie żeby nikogo nie wpuszczali już

• 5 0

• podejście niektórych "kibiców" to dno

Byłem wczoraj na meczu, bo dzięki temu że w południe wybrałem się pooglądać jak dziewczyny grają dostałem bilet. Wejście było za darmo ale bilety (tutaj darmowe) być muszą, bo pojemność stadionu jest ograniczona. Niestety pewnie wielu było takich którzy bilet wzięli a mecz olali. Nie wymagaj od ochroniarzy żeby liczyli ile jest ludzi w rzeczywistości? A co z tymi co poszli do kibla, po grochówkę, czy kiełbaski?? Wpuszczali każdego z biletem tak ja to powinno być, a że ludzie biorą bilety bo są za darmo, a potem się nie chce z domu ruszyć bo przegapią jakiś "Taniec z Gwiazdami", to masz sytuację jaką masz.

• 6 0

• (1)

Bardzo nie lubie jak atmosfere fajnej imprezy psują jacyś .... w czarnych długich płaszczach ,wręczają niby medale -bo to nia ma niby komu zrobić ? - bo to mało znanych postaci zwjązanych na co dzień z rugby ?. Albo taki tow. Zając przechadzający się krótko przed meczem po plycie boiska , po co ? chciał pokazać jaki jest ważny i że jemu wolno !?...wzioł by lepiej chłop kocioł z gorącą kiełbachą zafundowaną przez prezydenta szykującego się na następną kadencje i przeszedł by się po trybunie rozdając ją kibicom !,