Bartłomiej Wróbel najlepszy w punktacji kanadyjskiej

Marta
17 sierpnia 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Zwycięstwo i dwie porażki zaliczyli gdańscy hokeiści podczas towarzyskiego turnieju w Sanoku. Obok gdańszczan i gospodarzy uczestniczyły w nim dwie ekipy z pierwszej ligi słowackiej Dukla Senica i Dukla Michalovce. Klasyfikację kanadyjską turnieju wygrał Bartłomiej Wróbel z trzema bramkami i jedną asystą na koncie.

Gdańszczanie w pierwszym meczu minimalnie ulegli słowackiej ekipie z Michalowic. Mecz był niezwykle dramatyczny. Podopieczni a Andrzeja Słowakiewicza wyprowadzili ze stanu 0:3 na 4:3 tuż przed końcem drugiej tercji. Później kolejne dwie bramki zdobyli Słowacy, "Stocznia" jeszcze raz wyrównała za sprawą Pawła Skrzypkowskiego, jednak ostatnie słowo należało do hokeistów zza południowej granicy.

Hokeiści Energi Stoczniowca w piątek wzięli rewanż na innej ekipie ze Słowacji. W meczu z Duklą Senica objęli w 13 minucie prowadzenie i choć rywale niemal natychmiast wyrównali to kolejne bramki zdobywali już tylko gdańszczanie.

W ostatnim turniejowym występie gdańszczanie zagrali z KH Sanok, ich wcześniejsze wyniki oraz końcowe rezultaty innych spotkań sprawiły, że gdańszczanie wygrywając w tym meczu mieli szanse na drugie miejsce w turnieju.

Lepsi jednak okazali się gospodarze, którzy na początku drugiej tercji objęli prowadzenie 2:0. Hokeiści Energi Stoczniowca wyrównali po golach Mateusza Strużyka i Jarosława Rzeszutki i na początku trzeciej tercji był remis 2:2. Niestety moment dekoncentracji o w końcówce meczu kosztował gdańszczan dwa stracone gole w nieco ponad minutę co w efekcie sprawiło, że w meczu wygrali gospodarze.

Wyniki turnieju O Puchar burmistrza Sanoka

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Dukla Michalovce 5:6 (1:3, 3:0, 1:3)
0:1 Ladislav Sabol as. Denis Samolenko, Peter Steklać (7.52 w przewadze)
0:2 Robo Franc as. Ladislav Sabol, Vladimir Marincin (14.37)
0:3 Robo Franc as. Ladislav Sabol (15.15)
1:3 Josef Vitek (19.19)
2:3 Bartłomiej Wróbel as. Paweł Skrzypkowski (25:22 w osłabieniu)
3:3 Bartłomiej Wróbel as. Paweł Benasiewicz (30.00)
4:3 Mateusz Strużyk as. Tomasz Ziółkowski (39.24)
4:4 Michal Kozak as. Peter Steklac (46.23 w przewadze)
4:5 Juraj Pavlićko (51.40)
5:5 Paweł Skrzypkowski as. B. Wróbel (53.32 w osłabieniu)
5:6 Robo Franc as. Vladimir Marincin (58.52)
Kary; Dukla - 16 min, Energa Stoczniowiec - 18 min.

Energa Stoczniowiec: Soliński; Kostecki - Maj, Rompkowski - Kabat, Benasiewicz - Skrzypkowski, Kantor - Maciejewski, Skutchan - Rzeszutko - Jankowski, Wróblewski - Zachariasz - Vitek, Furo - Chmielewski - B.Wróbel, Strużyk - M. Wróbel - Ziółkowski.

Dukla Senica - Ciarko KH Sanok 5:3 (1:1 3:1 1:1)

Energa Stoczniowiec - Dukla Senica 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
1:0 Bartłomiej Wróbel as. Mateusz Rompkowski, Josef Vitek (12.15)
1:1 Jan Kovacić (12.54)
2:1 Artur Kostecki as. Jarosław Rzeszutko (27.08 w przewadze)
3:1 Mateusz Strużyk (54.54)
Kary: Stoczniowiec - 8 min., Dukla - 16 min.

Energa Stoczniowiec: Odrobny; Kostecki - Maj, Rompkowski - Kabat, Benasiewicz - Skrzypkowski, Kantor - Maciejewski, Skutchan - Rzeszutko - Jankowski, Wróblewski - Zachariasz - Vitek, Furo - Chmielewski - B.Wróbel, Strużyk - M. Wróbel - Ziółkowski.

Ciarko KH Sanok - HK Dukla Michalovce 2:3 (1:2 0:1 1:0)

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Ciarko KH Sanok 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
0:1 Adrian Maciejko as. Ewgienij Afonin (6.00)
0:2 Robert Kostecki as. Ewgienij Afonin (21.12)
1:2 Mateusz Strużyk (27.23)
2:2 Jarosław Rzeszutko as. Mateusz Rompkowski (46.55)
2:3 Ewgienij Afonin as. Aleksander Klimow (54.38)
2:4 Wojciech Milan as.Tomasz Demkowicz, Maciej Mermer (55.44)
Kary: Energa Stoczniowiec 45 min., KH Sanok 39 min

Dukla Senica - Dukla Michalovce 1:0 po karnych (0:0, 0:0, 0:0, k. 1:0)

• A kogo to? (2)

Chyba tylko rodzine, trenera i zawodnikow?