Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia 65:81. Koszykarki w finale Pucharu Polski

dak.
29 stycznia 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

VBW Gdynia

VBW Arka Gdynia zgodnie z planem zameldowała się w finale Suzuki Pucharu Polski. VBW Arka Gdynia zgodnie z planem zameldowała się w finale Suzuki Pucharu Polski.

VBW Arka Gdynia pokonała zespół Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 81:65 (17:19, 24:13, 21:18, 19:15) w półfinale Suzuki Pucharu Polski rozgrywanego w Bydgoszczy. Żółto-niebieskie o trofeum zagrają z BC Polkowice. Finał odbędzie w niedzielę, 30 stycznia, o godz. 16.

BASKET: Alleyne 18 (7 zb.), Fontaine 14 (3x3), Eivery 7 (2x3), W. Sobiech 3, Michałek 2 oraz Miskiniene 9 (7 zb.), Stankiewicz 7, Poboży 4, Zmierczak 1

VBW ARKA: Gustafson 20 (1x3, 8 zb.), Kastanek 19 (3x3), Szymkiewicz 11 (1x3, 9 zb., 6 as.), Bertsch 11 (1x3), Pavlopoulou 8 (1x3, 7 as.) oraz Begić 6 (8 zb.), Podgórna 3 (1x3), Dobrowolska 2, Borkowska 1, Bazan, Rudzka

VBW Arka Gdynia do rywalizacji w Suzuki Pucharze Polski koszykarek przystąpiła bez kontuzjowanej Alice Kunek. Mimo nieobecności jednej z liderek, a także podróży (Włochy, Turcja) w ciągu ostatniego tygodnia, żółto-niebieskie pewnie awansowały do finału turnieju.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia. Zobacz transmisję wideo z meczu

A zaczęło się niepozornie, bo w pierwszej kwarcie to gospodynie trzykrotnie obejmowały prowadzenie. I to właśnie one kończyły ją z korzystnym wynikiem 19:17.

Lepiej weszły także w drugą partię, ale gdynianki z każdą minutą grały coraz pewniej. Zaczęło się od "trójek" Kamili Podgórnej i Morgan Bertsch, ale koszykarki z Bydgoszczy dotrzymywały kroku rywalkom, a przynajmniej do pewnego momentu. Końcówka pierwszej połowy należała do Arki, która do szatni schodziła z 9-punktową zaliczką (41:32).

Po zmianie stron podopieczne Jeleny Skerović potrzebowały niespełna 2 minut, by doprowadzić do stanu +17. To pozwoliło im kontrolować grę przez resztę spotkania. Bydgoszczanki nie zagroziły im nawet przez chwilę. Ostatecznie zakończyło się na zwycięstwie 81:65.

Fenerbahce Stambuł - VBW Arka Gdynia 87:67. Przeczytaj relację, wystaw oceny koszykarkom i trenerce

Dominacja żółto-niebieskich znalazła potwierdzenie w statystykach. Ich skuteczność z gry zatrzymała się na 53 proc. (29/54), choć jeszcze w przerwie wynosiła 51 proc. (15/29). Podobnie było z rzutami z dystansu. W sumie trafiły 8/20 "trójek" (40 proc.). W pierwszej połowie wpadło tyle samo, ale potrzebowały jednej próby więcej (36 proc.).

Wygrana została także walka pod tablicami (35 do 29 zbiórek). Jednocześnie zaliczyły 16 strat. To o 6 więcej niż rywalki.

Tym samym VBW Arka Gdynia awansowała do finału, który odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia, o godz. 16. Zagra w nim z BC Polkowice, które wygrały z zespołem Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 79:74 (13:17, 21:21, 25:23, 20:13).

Ćwierćfinał (28 stycznia)
Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - AZS UG GDAŃSK 94:52 (21:17, 28:11, 23:15, 22:11)

Półfinały (29 stycznia)
VBW ARKA GDYNIA - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 81:65 (17:19, 24:13, 21:18, 19:15)
BC Polkowice - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 79:74 (13:17, 21:21, 25:23, 20:13)