Basket Bydgoszcz - Politechnika Gdańska 77:76. Koszykarki walczyły na koniec rundy

dak.
27 lutego 2021 (artykuł sprzed 3 lat)
DGT AZS Politechnika Gdańska jako pierwsza w Energa Basket Lidze Kobiet zakończyła sezon zasadniczy. W ostatniej kolejce będzie pauzowała. DGT AZS Politechnika Gdańska jako pierwsza w Energa Basket Lidze Kobiet zakończyła sezon zasadniczy. W ostatniej kolejce będzie pauzowała.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała z zespołem Basket Bydgoszcz 76:77 (17:20, 23:16, 12:21, 24:20) w 21. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Tym samym koszykarki z Gdańska jako pierwsze zakończyły rundę zasadniczą, gdyż w ostatniej serii gier będą pauzowały. Już wcześniej miały zagwarantowane 7. miejsce i w fazie play-off zmierzą się z CCC Polkowice.

CCC Polkowice - VBW Arka Gdynia 76:81. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

GTK Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 46:77. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerce

BASKET: Burdick 27 (12 zb.), Evans 15 (1x3), McBride 14 (1x3), Michałek 10, Międzik 5 (7 as.) oraz Boonstra 4, Zasada 3 (1x3), Stankiewicz 2, Faleńczyk

DGT AZS PG: Rymarenko 17 (2x3), Davis 12 (1x3), Pyka 10, Bujniak 9 (1x3), Hamblin 8 (10 zb.) oraz Scekić 7 (2x3), Zmierczak 5 (1x3), Strzelczyk 4, Ossowska 4

DGT AZS Politechnika Gdańska zakończyła sezon zasadniczy. Spotkanie z Basketem 25 Bydgoszcz było rozgrywane właściwie o przysłowiową "pietruszkę", gdyż wynik nie miał wpływu na zmianę pozycji w tabeli. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego w ostatniej kolejce będą pauzowały i mogą już spokojnie przygotowywać się do fazy play-off.

Hit koszykarek, GTK Gdynia z dziką kartą, DGT AZS Politechnika Gdańska kończy rundę zasadniczą - zapowiedź

Pojedynek zaczął się od klasycznej wymiany ciosów, ale gospodynie na pierwsze prowadzenie musiały czekać do 5. minuty (7:6). Akademiczki co prawda po chwili je odzyskały, ale w kolejnych minutach już było im trudno objąć korzystny wynik, mimo że na 17 sekund przed końcem premierowej kwarty doprowadziły do remisu 17:17.

Drugą partię dobrze rozpoczęła Jowita Ossowska, zdobywając 4 punkty dla swojej ekipy. Po niemrawym początku oba zespoły wrzuciły jednak wyższy bieg, ale to bydgoszczanki były niemalże cały czas na prowadzeniu. Końcówka pierwszej połowy była jednak lepsza w wykonaniu Politechniki, która najpierw zremisowała, a następnie doprowadziła do stanu 40:36 po trafieniach Kateryny RomarenkoSylwii Bujniak.

DGT AZS Politechnika Gdańska - VBW Arka Gdynia 75:91. Relacja, foto, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

I choć trzecia partia również zaczęła się dobrze układać dla zespołu Szawarskiego, to gospodynie z każdą minutą łapały wiatr w żagle. Od wyniku 38:44 wyszły do stanu 55:46. W końcówce honoru przyjezdnych obroniła Martyna Pyka, która w ciągu 67 sekund zdobyła 6 "oczek". Jednak ona i jej koleżanki na ostatnią kwartę wychodziły z 5-punktową stratą.

Gdańszczanki straty odrobiły w niespełna 3 minuty. Od tego momentu toczyły wyrównany bój i choć wygrywały już 70:66, to końcówka była bardzo emocjonująca. W ostatniej minucie najpierw Jazmine Davis wykorzystała dwa rzuty wolne (76:75), ale po chwili z tej samej sytuacji skorzystała Shante Evans (77:76). Przed syreną próbowały jeszcze: Bujniak i Ruth Hablin, ale bez powodzenia, dlatego to gospodynie mogły dopisać sobie 2 punkty po tym spotkaniu.

Politechnika poznała rywala w fazie play-off jeszcze tego samego dnia. Zmierzą się z CCC Polkowice.

11 Gtk Gdynia 19 0 19 1095:1645 19
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-11 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz I Ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-02-28

Wyniki 21 kolejki

• GTK Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 46:77 (9:17, 10:17, 14:17, 13:26)
  • Basket 25 Bydgoszcz - - DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 77:76 (20:17, 16:23, 21:12, 20:24)
  • CCC Polkowice - VBW ARKA GDYNIA 76:81 (19:19, 18:19, 18:27, 21:16)
  • Enea AZS Poznań - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 87:72 (22:23, 28:11, 14:21, 23:17)
  • Ślęza Wrocław - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 63:85 (19:21, 17:25, 16:24, 11:15)
  • Pauza: Energa Toruń