Bawcie się dobrze

Kryst.
23 stycznia 2004 (artykuł sprzed 20 lat)
Po raz pierwszy w tym sezonie pierwszoligowe koszykarki Gedanii rozegrają mecz w piątek. O 17.00 podejmą zespół koszykarek MOS Wrocław. Zmiana terminu spotkania (pierwotnie miało się odbyć w niedzielę o 15.00) to ukłon w stronę gości. Aż sześć wrocławianek w sobotę będzie bawiło się na studniówkach.

11 października zespół Aleksandra Siewierowa pokonał MOS na wyjeździe aż 80:63, a bohaterką spotkania była Lubow Szwecowa. Najbardziej doświadczona zawodniczka Gedanii zdobyła 25 punktów, 7 zbiórek, miała też 4 asysty i 5 przechwytów. Mimo, że MOS jest niżej w tabeli od naszego zespołu (na 12. miejscu), o powtórzenie tamtego wyniku będzie bardzo trudno. Po serii 8. kolejnych porażek ekipa Iwony Błaszak wygrała ostatnie dwa mecze (to połowa zwycięskiego doroboku tej drużyny w całym sezonie). W derbach stolicy Dolnego Śląska MOS pokonał AZS 66:63, a w następnej kolejce Tęczę Leszno 90:89, mimo iż na dwie minuty przed końcem nasz dzisiejszy rywal przegrywał różnicą 10 "oczek".