Beach soccer w środku zimy. Historyczny turniej i puchar dla Boca Gdańsk

10 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (9)
Boca Gdańsk - zdobywcy pierwszego Zimowego Pucharu Polski w beach soccerze. Boca Gdańsk - zdobywcy pierwszego Zimowego Pucharu Polski w beach soccerze.

Beach soccer to już nie tylko letnie rozgrywki. Piłkarze zagrali na piasku także w środku zimy. Historyczny turniej, gdyż pierwszy, który miał rangę Zimowego Pucharu Polski, wygrała drużyna Boca Gdańsk. Dwie z trzech indywidualnych nagród trafiły do jej zawodników. Jakub Bistuła został MVP, a Łukasz Łoś najlepszy bramkarzem zawodów.

BOCA GDAŃSK: Łukasz Łoś, Jakub Biskuła, Michał Witkowski Artur Meloyan, Tomasz Zwadło, Kacper Kosmal, Szymon Żaczek, Jose Arias, Soleiman Batis, Dominik Jeziorowski

Boca Gdańsk to letni mistrz Polski w beach soccerze w latach 2020-21 oraz 4. drużyna ostatniego sezonu. W Kozłowie zaprezentowała się jako jedna z ośmiu teamów zaproszonych do startu w pierwszym Zimowym Pucharze Polski.

- Rozgrywki odbyły się na piasku pod balonem. Po raz pierwszy miały taką rangę, ale nie była to zupełna nowość. Od kilku lat właśnie tam drużyna z Gliwic organizowała zimą takie turnieje - przypomina Jarosław Włodkowski, prezes gdańskiego klubu.

Przypomnij sobie, jak Boca Gdańsk była letnim mistrzem Polski

Boca została wzmocniona dwoma piłkarzami z Hiszpanii. Jednak to nie: Jose AriasSoleiman Batis zostali indywidualnie wyróżnieni. Tytuł MVP turnieju zdobył kapitan gdańskiej drużyny - Jakub Biskuła, a Łukasz Łoś otrzymał miano najlepszego bramkarza rozgrywek. Jedynie tytuł króla strzelców trafił do innej ekipy. Został nim Grzegorz Brochocki, snajper brązowych medalistów KP Łódź.

Inauguracyjny mecz nie zwiastował, że to Boca cieszyć będzie się z końcowego sukcesu. Gdańszczanie przegrali z gospodarzami - UKS Milenium Gliwice 5:9. Jednak później było już tylko lepiej, o czym świadczą cztery zwycięstwa z rzędu. W finale został wzięty rewanż na gliwiczanach, w meczu wygranym 5:4.

Mecze o miejsca 5-8
FC 10 Zgierz - Zgoda Chodecz BSC 5:0 (walkower)

• Zawodnicy (3)

Gdzie grają zawodnicy z Boca? W jakich klubach trawiastych lub halowych Pomorza?