Lechia II ograła Cartusię i wciąż jest wiceliderem

4 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Najnowszy artykuł na ten temat Małe derby Gdyni: Arka II - Bałtyk 1:2
Mimo gry w osłabieniu przez prawie całą drugą połowę, rezerwy Lechii obroniły w Kartuzach prowadzenie sprzed przerwy. Mavrouidis Bougaidis wykazał się nie tylko w defensywie, ale również w ataku, gdyż zdobył bramkę na 2:0. Mimo gry w osłabieniu przez prawie całą drugą połowę, rezerwy Lechii obroniły w Kartuzach prowadzenie sprzed przerwy. Mavrouidis Bougaidis wykazał się nie tylko w defensywie, ale również w ataku, gdyż zdobył bramkę na 2:0.

Rezerwy Lechii Gdańsk pokonały na wyjeździe Cartusię 2:1 (1:0), odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Grupy Bałtyckiej III ligi. Biało-zieloniod 51. minuty grali w dziesiątkę, gdyż po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Tomasz Preizner. Wygrana pozwoliła podopiecznym Tomasza Untona utrzymać w tabeli pozycję wicelidera. Gole dla zwycięzców zdobyli ci, co do Krakowa nie pojechali, gdyż w ostatnich dniach borykali się z chorobami.

Bramki dla Lechii II:
Wiśniewski 43, Bougaidis 81

LECHIA II: Sobczak - Powszuk, Bougaidis, Jadanowski, Gołębiewski - Wolski, Kopka - Gołuński (78 Kopecki), Wiśniewski, Preizner - Macierzyński (57 Karniluk)

W związku z rozgrywaniem w tym samym czasie przez pierwszy zespół Lechii meczu w Krakowie przeciwko Cracovii, trener gdańskich rezerw Tomasz Unton otrzymał tym razem mniejsze wsparcie z ekstraklasy. W Wielką Sobotę w drugim zespole zagrali: trzeci bramkarz Lechii Patryk Sobczak, powracający po chorobach Mavroudis Bougaidis, Piotr WiśniewskiPrzemysław Macierzyński. Skład uzupełnili ponadto juniorzy.

TRZECIA WIOSENNA PORAŻKA BAŁTYKU

Spotkanie w Kartuzach od początku było bardzo wyrównane jednak ataki z jednej i drugiej strony nie przynosiły bramek. Dopiero przed przerwą wynik otworzył Piotr Wiśniewski, który zaskoczył bramkarza uderzeniem z dystansu.

Bramka "Wiśni" sprawiła, że drugą połowę gdańszczanie rozpoczynali z minimalną zaliczką, ale w 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Preizner i biało-zieloni musieli grać w dziesięciu. Zresztą arbiter nie szczędził w sobotę upomnień pokazując w sumie dziesięć żółtych kartoników.

Gdańszczanie poradzili jednak sobie z osłabieniem i dzięki dobrej postawie defensywy i kilku udanych interwencjach Sobczaka utrzymali prowadzenie. Zdołali je nawet podwyższyć, gdy po dośrodkowaniu Bernarda Powszuka dobry występ golem okrasił Bougaidis.

Gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową w 90. minucie. Liczebną przewagę wykorzystali jednak zbyt późno i dzięki temu Lechia II utrzymała pozycję wicelidera Grupy Bałtyckiej.

Wyniki 20 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna 0:0
  • GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:2)
  • Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)
  • Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Korona Kielce 1:1 (0:0)

Opinie (13) 1 zablokowana

• Najważniejsze, że Gryf liderem, wygrał z Gwardią Koszalin i Kaszubia też wygrała! (2)

Bardzo to cieszy, że Bałtyk po kolejnej porażce nie ma już żadnych szans na awans i siedzi kolejny sezon gdzieś w ogonie w IV lidze, grając z juniorami Arki :)

• 11 13

• Przed Gryfem jeszcze dwa ciężkie mecze w Gdyni z Bałtykiem i u siebie z Lechią. Jeśli wygrają, to można powiedzieć że Gryf zagra w barażach. Wszystkich sympatyków Gryfa, zapraszamy na NSR na hit kolejki Bałtyk - Gryf. Pozdro

• 1 0

• Prawda :)

• 3 1

• Bramkarz

Paweł Sobczak do pierwszej drużyny Lechii.

• 2 0

• Ciekawe

Leśnik Manowo wygrywa z Arką II.. Przypadek?

• 7 0

• (4)

Co Wiśnia dziś robił w rezerwach? Powinien być w Krakowie!!!