"Biby" nie było

1 grudnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

VBW Gdynia

Niestety, będzie walka o to, aby w ogóle znaleźć się w 1/8 finału Euroligi. Koszykarki Lotosu Gdynia nie wykorzystały szansy, aby mocniej zaakcentować swoją obecność w grupie B. W czwartek przegrały czwarty mecz. Tym razem zespół Krzysztofa Koziorowicza uległ na własnym parkiecie CJM Bourges Basket 62:76 (17:17, 11:20, 24:18, 10:21). Nie jest to dobry prognostyk przed wizytą w sobotę u lidera krajowych rozgrywek, Wisły Can-Pack Kraków.

LOTOS: Sarenac 16, Leciejewska 15, Kovacevic 10, Kobryn 10, Hodges 6, Chomać 2, Pawlak 2, Cikosova 1, Bibrzycka 0.

BOURGES: Ngoyisa 23, Melain 13, Palau 12, Dumerc 11, Godin 8, Jekabsone 6, Reghaissia 3, Pavetic 0.

Gospodynie zaczęły bardzo dobrze. Przypomniały o sobie koszykarki, które sprowadzono już w trakcie sezonu z właśnie z myślą o Eurolidze. Po akcjach Rankicy Sarenac i Gordany Kovacevic gdynianki otworzyły mecz rezultatem 6:0, a potem podwyższyły nawet na 17:9. Szkopuł w tym, że więcej punktów w tej kwarcie już nie zdobyły. Francuzki nie tylko tę odsłonę zdołały zremisować, ale w kolejnej dorzuciły od razu cztery punkty. Tym samym po raz pierwszy tego dnia objęły prowadzenie 21:17. Na tym jednak nie poprzestały. Na przerwę Bourges zszedł z zaliczą dziewięciu punktów (37:28).

Do chimerycznej formy mistrzyń Polski zdążyliśmy się przyzwyczaić. Wahania formy nawet w trakcie jednego meczu to nie nowość. Dlatego nikogo nie zdzwiło, że po zmianie stron Lotos zaatakował. Wydawało sie również, iż tylko kwestią czasu jest to, kiedy celownik ustawi Agnieszka Bibrzycka. Niestety, najskuteczniejsza koszykarka pierwszej rundy Euroligi ze średnią blisko 24 punktów na spotkanie, tego dnia ani razu nie umieściła piłki w koszu, a próbowała sześciokrotnie (cztery razy za dwa, dwa za trzy)! Na parkiecie popularna "Biba" spędziła aż 29 minut.

Lotos "wyciągnął" wynik na 52:53 i choć w końcówce trzeciej kwarty zainkasował jeszcze rzut za dwa, to wydawało się, że spróbuje w ostatniej części gry zagrać o pełną pulę. Ale w tym meczu parzyste kwarty były fatalne w wykonaniu miejscowych.

- Sądziłem, że będziemy w stanie do końca powalczyć o zwycięstwo. Zespół coraz lepiej rozumie się na parkiecie, zgrywa się. Niestety, w dalszym ciągu dobre momenty przeplatamy słabą grą. Dziś zbyt często oddawaliśmy piłki prosto w ręce rywalek. - przyznał Krzysztof Koziorowicz, trener Lotosu.

O sukcesie Bourges przesądziła bardzo dobra postawa w ostatnich minutach Mudju Ngoyisy. Lotos fatalnie wykonywał rzuty wolne (poniżej 60 procent skuteczności) oraz przegrał walkę na tablicach (27:32).

- Z wyjątkiem fatalnej trzeciej kwarty cały czas kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie. Wszystko wróciło do normy, gdy wziąłem czas i przypomniałem zawodniczkom, jak mają grać w obronie - cieszył się Pierre Vincent, szkoleniowiec wicelidera grupy B Euroligi. Lotos po tej porażce jest nadal przedostatni.

Opinie (8)

• LOTOS-EUROLIGA

TAK JAK PISALEM WCZEŚNIEJ.
    ZLIKWIDOWAĆ DAMSKĄ KOSZYKÓWKĘ.
    ŚRODKI FINANSOWE PRZEZNACZYĆ DLA RUGBISTÓW ALBO PILKARZY!!!
    DOSYĆ MIERNOTY!!!

• 0 0

• DOKŁADNIE - KOSZA DO KOSZA

PRECZ Z TYM BEZSENSEM

• 0 0

• Precz z koszykówką?

Jeśli znajdzie się klub piłkarski na wybrzeżu który 5 razy z rzędu zdobędzie mistrzostwo Polski i dwa razy zagra w finale ligi mistrzów to wtedy możemy porozmawiać.