stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Urodzinowy Gdyni (17 opinii)

  • sobota, 9 lutego 2013,
    godz. 13:00
  • Gdynia
  • wstęp wolny

Wydarzenie w ramach

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek serdecznie zaprasza na kolejną edycję Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych, której inauguracja nastąpi w sobotę 9 lutego na Skwerze Kościuszki.

W cyklu GPX tradycyjnie znajdą się cztery imprezy, które rozegrane zostaną w następujących terminach:
- 9 lutego: Bieg Urodzinowy Gdyni - start 13:00
- 11 maja: Bieg Europejski - start 13:30
- 21 czerwca: Nocny Bieg Świętojański - start 23:59
- 11 listopada: Jesienny Bieg Niepodległości - start 15:00

Trasa Biegu Urodzinowego, jak i pozostałych prowadzić będzie nową trasą, która została wytyczona na jednej, 10km pętli wiodącej zarówno tymi mniej jak i bardziej znanymi ulicami naszego miasta. Zawodnicy będą mogli na sportowo zapoznać się z historycznymi gdyńskimi ulicami jak:
ul. Janka Wiśniewskiego, przebiec obok Pomnika Ofiar Grudnia 1970, z wiaduktu kolejowego na ul. Tadeusza Wendy przyjrzeć się pracy portowych dźwigów, zobaczyć z bliska Urząd Morski a także Miejską Halę Targową, której powstanie sięga 1935 roku. Na trasie biegu nie zabraknie również lubianej ulicy Świętojańskiej oraz Bulwaru Nadmorskiego, z którego przy dobrej widoczności rozpościera się widok na Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski. Start, podobnie jak meta zlokalizowany będzie nieopodal ORP Błyskawica, z którego salwa armatnia da sygnał do startu dla wszystkich biegaczy.

Centrum zawodów zlokalizowane zostanie wzorem ubiegłego roku w namiocie znajdującym się na samym szczycie Skweru Kościuszki, gdzie po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek. Tradycyjnie na mecie dla każdego, kto ukończy Bieg Główny na 10km czekać będzie pamiątkowy medal, pierwszy z czterech stanowiących układankę nawiązującą do całego cyklu GPX, której motto w tym roku nawiązywać będzie do obiektów sportowych należących do Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

WPISOWE
Wysokość wpisowego uzależniona jest od daty uznania rachunku bankowego Organizatora i wynosi :

1) 20 zł - pod warunkiem, że wpisowe wpłynie na rachunek bankowy Organizatora najpóźniej w dniu
25.01.2013 r. do godz. 23:59,

2) 100 zł - w przypadku wpisowego, które zostanie zaksięgowanie na rachunku Organizatora po tym terminie. Jeżeli zawodnik wpłacił kwotę w wysokości 20 zł a jego przelew został zaksięgowany na koncie Organizatora w terminie późniejszym niż 25.01.2013, Zawodnik zobowiązany jest dopłacić brakująca kwotę w wysokości 80 zł w Biurze Zawodów, w dniu zawodów.

Organizator podkreśla że w przypadku wpłat na rachunek lub przelewów za datę zapłaty uważa się datę
uznania rachunku bankowego Organizatora. REGULAMIN

W ramach Biegu Urodzinowego rozegrane zostaną również imprezy towarzyszące, czyli Marsz Urodzinowy Nordic Walking, którego uczestniczy również pomaszerują na nowej trasie wiodącej Skwerem Kościuszki, Aleją Topolową i Bulwarem Nadmorskim. Dla nordic walkerów, podobnie jak dla uczniów biorących udział w biegach młodzieżowych na mecie czekały będą pamiątkowe medale za uczestnictwo, a dla najlepszych puchary. W tym roku po raz pierwszy nordic walkerzy będą mieli mierzony czas przez system chipów, a na mecie otrzymają smsa z osiągniętym wynikiem..Radio Gdańsk we współpracy z organizatorami 10 pomorskich biegów rozpoczyna cykl imprez biegowych "Pomorze Biega". Cel jaki sobie postawiono to promocja biegania i aktywnego odpoczynku. Dla jednych sukcesem będzie ubranie dresów i wyjście pobiegać. Dla innych start w zawodach, dobiegnięcie do mety czy poprawienie wyników. Najważniejsza jednak jest zabawa.

WYMIEŃ KUPON NA NAGRODĘ

Podczas Biegu Urodzinowego w  Gdyni 9 lutego odbierając numer startowy, poproś o kupon Radia Gdańsk. Wśród nagród: koszulki do biegania NIKE, torby, zegarki, gadżety sportowe, napoje izotoniczne i słodycze. Każdy kupon wygrywa! Po biegu odbierz swoją nagrodę w namiocie Radia Gdańsk!

KONKURS NA "NAJBARDZIEJ ZABIEGANĄ PARĘ"

Zgłoście się jako para - pobiegnijcie, zróbcie zdjęcie z maskotką Radia Gdańsk - być może to was jury nagrodzi weekendem w hotelu z uroczym SPA!

Jury w składzie: Iwona Guzowska, Adam Korol i dziennikarz Radia Gdańsk. Ogłoszenie wyników 14 lutego na antenie RG po godz. 14:00Harmonogram biegów włączonych do akcji:
9 lutego - Bieg Urodzinowy Gdyni
11 maja - Bieg Europejski Gdyni
18 maja - Kwidzyński Bieg Papiernika
26 maja - Bieg Tura w Człuchowie
22 czerwca - Nocny Bieg Świętojański w Gdyni
27 lipca - Bieg Uliczny Św. Jakuba
7 września - Bieg Westerplatte Gdańsk
5 października - Bieg Kociewski z Polpharmą
11 listopada - Jesienny Bieg Niepodległości w Gdyni

Ambasadorem cyklu "Pomorze Biega" zostali: Iwona Guzowska i Adam Korol

Patronat honorowy Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Partnerzy: sklepbiegowy.pl, sportowysklep.pl, maratonypolskie.pl, parkrun Polska
Patroni medialni: trójmiasto.pl "Dziennik Bałtycki"

Cykliczny program o bieganiu. Co czwartek od godziny 14:00 Tomasz Galiński promuje aktywny wypoczynek. Radio Gdańsk objęło także patronatem sobotnie gdańskie i gdyńskie biegi Parkrun organizowane przez Stowarzyszenie parkrun Polska, które wraz z podobnymi stowarzyszeniami organizuje biegi parkrun w ośmiu krajach na świecie (Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Australia, RPA, Islandia i Polska.

W naszym kraju biegi odbywają się w Trójmieście oraz w Łodzi i Poznaniu. Idea parkrun Polska zakłada organizację biegów wszędzie tam, gdzie jest takie zapotrzebowanie i są osoby, które chcą aktywizować społeczność lokalną. Obecnie parkrun Polska skupia już ponad 1600 zarejestrowanych uczestników, których liczba powiększa się miesięcznie o ok. 100 osób.

Radio Gdańsk poszukuje grup biegowych, miejsc w których warto trenować, firm w których powstały grupy biegowe. Wszyscy, którzy chcą podzielić się swoją pasją zostaną zaprezentowani na antenie oraz stronie internetowej. Czekamy na zgłoszenia pod adresem: pomorzebiega@radio.gdansk.pl

Przeczytaj także

Opinie (17)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2019
29.01 g.18.30
Sandra Spa Pogoń Szczecin
31.01 g.17.30
Indykpol AZS Olsztyn
31.01 g.17.45
PGE Spójnia Stargard
31.01 g.18.00
GKS Tychy
01.02 g.17.00
Górnik Zabrze
28.01 g.18.30
mecz trwa
Zagłębie Sosnowiec
28.01 g.18.00
mecz trwa
Sopron Basket
26.01 g.19.30
GTK Gliwice
26.01 g.17.00
Energa Toruń