stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Bieg Urodzinowy Gdyni (17 opinii)

 • sobota, 9 lutego 2013, godz. 13:00
 • Lokalizacja
  Gdynia
 • Bilety
  wstęp wolny

Wydarzenie w ramach

Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek serdecznie zaprasza na kolejną edycję Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych, której inauguracja nastąpi w sobotę 9 lutego na Skwerze Kościuszki.

W cyklu GPX tradycyjnie znajdą się cztery imprezy, które rozegrane zostaną w następujących terminach:
- 9 lutego: Bieg Urodzinowy Gdyni - start 13:00
- 11 maja: Bieg Europejski - start 13:30
- 21 czerwca: Nocny Bieg Świętojański - start 23:59
- 11 listopada: Jesienny Bieg Niepodległości - start 15:00

Trasa Biegu Urodzinowego, jak i pozostałych prowadzić będzie nową trasą, która została wytyczona na jednej, 10km pętli wiodącej zarówno tymi mniej jak i bardziej znanymi ulicami naszego miasta. Zawodnicy będą mogli na sportowo zapoznać się z historycznymi gdyńskimi ulicami jak:
ul. Janka Wiśniewskiego, przebiec obok Pomnika Ofiar Grudnia 1970, z wiaduktu kolejowego na ul. Tadeusza Wendy przyjrzeć się pracy portowych dźwigów, zobaczyć z bliska Urząd Morski a także Miejską Halę Targową, której powstanie sięga 1935 roku. Na trasie biegu nie zabraknie również lubianej ulicy Świętojańskiej oraz Bulwaru Nadmorskiego, z którego przy dobrej widoczności rozpościera się widok na Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski. Start, podobnie jak meta zlokalizowany będzie nieopodal ORP Błyskawica, z którego salwa armatnia da sygnał do startu dla wszystkich biegaczy.

Centrum zawodów zlokalizowane zostanie wzorem ubiegłego roku w namiocie znajdującym się na samym szczycie Skweru Kościuszki, gdzie po zakończeniu zawodów odbędzie się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek. Tradycyjnie na mecie dla każdego, kto ukończy Bieg Główny na 10km czekać będzie pamiątkowy medal, pierwszy z czterech stanowiących układankę nawiązującą do całego cyklu GPX, której motto w tym roku nawiązywać będzie do obiektów sportowych należących do Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

WPISOWE
Wysokość wpisowego uzależniona jest od daty uznania rachunku bankowego Organizatora i wynosi :

1) 20 zł - pod warunkiem, że wpisowe wpłynie na rachunek bankowy Organizatora najpóźniej w dniu
25.01.2013 r. do godz. 23:59,

2) 100 zł - w przypadku wpisowego, które zostanie zaksięgowanie na rachunku Organizatora po tym terminie. Jeżeli zawodnik wpłacił kwotę w wysokości 20 zł a jego przelew został zaksięgowany na koncie Organizatora w terminie późniejszym niż 25.01.2013, Zawodnik zobowiązany jest dopłacić brakująca kwotę w wysokości 80 zł w Biurze Zawodów, w dniu zawodów.

Organizator podkreśla że w przypadku wpłat na rachunek lub przelewów za datę zapłaty uważa się datę
uznania rachunku bankowego Organizatora. REGULAMIN

W ramach Biegu Urodzinowego rozegrane zostaną również imprezy towarzyszące, czyli Marsz Urodzinowy Nordic Walking, którego uczestniczy również pomaszerują na nowej trasie wiodącej Skwerem Kościuszki, Aleją Topolową i Bulwarem Nadmorskim. Dla nordic walkerów, podobnie jak dla uczniów biorących udział w biegach młodzieżowych na mecie czekały będą pamiątkowe medale za uczestnictwo, a dla najlepszych puchary. W tym roku po raz pierwszy nordic walkerzy będą mieli mierzony czas przez system chipów, a na mecie otrzymają smsa z osiągniętym wynikiem..Radio Gdańsk we współpracy z organizatorami 10 pomorskich biegów rozpoczyna cykl imprez biegowych "Pomorze Biega". Cel jaki sobie postawiono to promocja biegania i aktywnego odpoczynku. Dla jednych sukcesem będzie ubranie dresów i wyjście pobiegać. Dla innych start w zawodach, dobiegnięcie do mety czy poprawienie wyników. Najważniejsza jednak jest zabawa.

WYMIEŃ KUPON NA NAGRODĘ

Podczas Biegu Urodzinowego w  Gdyni 9 lutego odbierając numer startowy, poproś o kupon Radia Gdańsk. Wśród nagród: koszulki do biegania NIKE, torby, zegarki, gadżety sportowe, napoje izotoniczne i słodycze. Każdy kupon wygrywa! Po biegu odbierz swoją nagrodę w namiocie Radia Gdańsk!

KONKURS NA "NAJBARDZIEJ ZABIEGANĄ PARĘ"

Zgłoście się jako para - pobiegnijcie, zróbcie zdjęcie z maskotką Radia Gdańsk - być może to was jury nagrodzi weekendem w hotelu z uroczym SPA!

Jury w składzie: Iwona Guzowska, Adam Korol i dziennikarz Radia Gdańsk. Ogłoszenie wyników 14 lutego na antenie RG po godz. 14:00Harmonogram biegów włączonych do akcji:
9 lutego - Bieg Urodzinowy Gdyni
11 maja - Bieg Europejski Gdyni
18 maja - Kwidzyński Bieg Papiernika
26 maja - Bieg Tura w Człuchowie
22 czerwca - Nocny Bieg Świętojański w Gdyni
27 lipca - Bieg Uliczny Św. Jakuba
7 września - Bieg Westerplatte Gdańsk
5 października - Bieg Kociewski z Polpharmą
11 listopada - Jesienny Bieg Niepodległości w Gdyni

Ambasadorem cyklu "Pomorze Biega" zostali: Iwona Guzowska i Adam Korol

Patronat honorowy Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Partnerzy: sklepbiegowy.pl, sportowysklep.pl, maratonypolskie.pl, parkrun Polska
Patroni medialni: trójmiasto.pl "Dziennik Bałtycki"

Cykliczny program o bieganiu. Co czwartek od godziny 14:00 Tomasz Galiński promuje aktywny wypoczynek. Radio Gdańsk objęło także patronatem sobotnie gdańskie i gdyńskie biegi Parkrun organizowane przez Stowarzyszenie parkrun Polska, które wraz z podobnymi stowarzyszeniami organizuje biegi parkrun w ośmiu krajach na świecie (Wielka Brytania, Irlandia, Dania, Australia, RPA, Islandia i Polska.

W naszym kraju biegi odbywają się w Trójmieście oraz w Łodzi i Poznaniu. Idea parkrun Polska zakłada organizację biegów wszędzie tam, gdzie jest takie zapotrzebowanie i są osoby, które chcą aktywizować społeczność lokalną. Obecnie parkrun Polska skupia już ponad 1600 zarejestrowanych uczestników, których liczba powiększa się miesięcznie o ok. 100 osób.

Radio Gdańsk poszukuje grup biegowych, miejsc w których warto trenować, firm w których powstały grupy biegowe. Wszyscy, którzy chcą podzielić się swoją pasją zostaną zaprezentowani na antenie oraz stronie internetowej. Czekamy na zgłoszenia pod adresem: pomorzebiega@radio.gdansk.pl

Przeczytaj także

Opinie (17)

 • 100zł za uczestnictwo (4)

  to chyba lekka przesada!!!

  • 14 10

  • (3)

   zapisałaby sie wczesniej byloby 20zł

   • 7 3

   • . (2)

    Szefie, 20zł to nadal dużo za możliwość przebiegnięcia się.
    Jak kto woli, wiadomo, ale można sobie w tym czasie pobiec gdziekolwiek indziej i mieć nagrodę zapewnioną. I to wybraną przez siebie. W granicach tych 20zł właśnie. :D
    Ale jeśli ktoś lubi biec w ścisku sapiących ludzi i jeszcze za to płacić to jego sprawa.

    • 2 8

    • brawo

     jak się komuś nie podoba, może zawsze poćwiczyć kciuka przed telewizorem,
     płacić miesięcznie 200 zł abonamentu operatorowi kablówki ... i nie pocić się ani nie sapać ...

     • 1 0

    • ja zaplacilem 20 zł

     dostałem medal na pamiątkę, uczestnictwo z zorganizowanej imprezie, zatrzymali dla mnie ruch, biegłem zupełnie swobodnie bez ścisku, gdybym skręcił nogę zaraz zająłby się mną wolontariusz, poza tym nie musiałem przejmować się samochodami i pieszymi, na mecie herbatka, po biegu poznałem fajna biegaczkę , wieczór spędziłem u niej, było bosko, właśnie wróciłem
     moglem ten sam dystans przebiec na swojej dzielnicy za darmo, ale nie jestem ciotą marszcząca szczypiora przed monitorem, sorry chodziarzu

     • 2 0

 • 100 plnów (2)

  poje...ało ich???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! widać debili nie brakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 6 15

  • masakra z ta kasaa. w d*pie mam te biegi wole sam szurac a 100 to sobie na jakis gorski bieg odloze.,...

   • 2 5

  • Jakoś 2844 osoby musiały znaleźć info wcześniej i zapłacić tylko 20zl gapo....

   • 8 1

 • Czytać ze zrozumieniem

  po terminie 100 zł wpisowego, natomiast do 25 stycznia było 20 zł, więc nikogo tu nie powaliło... .

  • 17 2

 • parkrun (2)

  Sorrry ale PARKRUN nie odbywa się w Trójmieście. Podpowiadam - jest Parkrun Gdańsk i Parkrun Gdynia. To dla mało dociekliwych autorów artykułu.

  • 0 0

  • :P (1)

   @author mógłbyś przeczytać akapit wyżej:
   "Radio Gdańsk objęło także patronatem sobotnie gdańskie i gdyńskie biegi Parkrun organizowane przez Stowarzyszenie parkrun Polska"
   więc nie wiem czego się czepiasz.

   • 0 0

   • jasne że bez czepiania

    Chodziło o to że Trójmiasto to raczej Gdańsk, Gdynia i Sopot, a skoro nie ma biegów w Sopocie więc tyle. Pozdrawiam wszystkich wytrwałych biegaczy:)

    • 0 0

 • 100PLN

  Nie wiem czego się czepiacie ? Od lat tak jest, że po pierwszym terminie opłaty startowej kwota skacze na 100PLN, wcześniej z 10 teraz z 20, więc nie wiem czego się czepiacie.
  Dodam, że przy zapisach do europejskiego, świętojańskiego i niepodległości będzie podobnie, więc nie marudzić.

  • 9 2

 • I nagle się okazuje, słuchając Radia Gdańsk i czytając artykuły, że gdyby nie Pani Guzowska, to prawdopodobnie Bieg Urodzinowy, bez jej udziału (ambasadorowania), to by się nie odbył.

  • 2 0

 • Pakiet

  No i chyba odpuszczę sobie jutzrejszą przyjemność. Bacząc na prośby organizatorów gnałem " na łeb na szyję" z Gdańska aby zdązyć odebrać pakiet w Gdyni. Niestety 5 minut spóźnienia i ludzie w biurze pomimo moich próśb z politowaniem rozłozyli ręce. Odechciało mi się ;(

  • 0 5

 • Mam pytanie co jesli nie mam opłaty startowej moge mimo tego wystartować ?

  • 0 0

 • organizacja biegu

  brak dobrej organizacji przy wbieganiu na metę oraz brak organizacji sędziów ustawiających bramki i kierujących zawodników pozostawia duży niedosyt. brak całościowej poprawy wyników zawodników, którzy przebyli dłuższy dystans. Żal i złośc. na szczescie pogoda dopisala. pzdr

  • 2 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28.10 g.18.00
Wisła Kraków
typuj! bez publiczności
29.10 g.17.00
mecz odwołany
Piotrkowianin
29.10 g.17.35
typuj! bez publiczności
King Szczecin
30.10 g.18.30
Energa Toruń
typuj! bez publiczności
27.10 g.18.00
Tauron Podhale Nowy Targ
5:1 bez publiczności
26.10 g.19.00
96:67 bez publiczności
Polski Cukier Toruń
25.10 g.19.30
1:0 bez publiczności
Unia Swarzędz
25.10 g.18.00
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
83:73 bez publiczności
25.10 g.17.30
mecz odwołany
Stal Nysa