• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Bieg św. Dominika

  • sobota, 8 sierpnia 2009, godz. 15:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk, Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Garbary i Długa
Od 1994r. na ulicach Gdańskiej Starówki ma miejsce niezwykle atrakcyjne wydarzenie sportowo-promocyjne - Międzynarodowy Bieg św. Dominika, który jest głównym wydarzeniem sportowym Jarmarku św. Dominika odbywającego się rokrocznie w Gdańsku. Impreza została wpisana do Kalendarza Głównego imprez firmowanych przez Miasto Gdańsk. Należy nadmienić, że BIEG św. DOMINIKA już w 1997r. był najlepszą imprezą sportowo-promocyjną zrealizowaną w ramach Kalendarza Głównego Obchodów 1000-lecia Gdańska. Organizatorem imprezy jest tradycyjnie Klub Lekkoatletyczny "LECHIA" Gdańsk.

Bieg św. Dominika to najbardziej prestiżowa w swojej klasie Imprezą biegowo-promocyjną w Polsce, relacjonowaną na antenie TVP, zaliczaną jednocześnie do czołowych imprez tego typu w Europie. Najważniejszym elementem jest Bieg Elity Mężczyzn - GDAŃSK CUP. Bardzo wysoki poziom sportowy i profesjonalna organizacja Biegu sprawia, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyciąga tysiące kibiców i Gości Jarmarku. Bezpośrednio zmagania biegaczy ogląda ok. 30.000 widzów. Zlokalizowanie widowiska w centrum Głównego Miasta, w przepięknej scenerii kamieniczek gdańskich, stwarza niepowtarzalny klimat imprezy. Każdorazowo jego atrakcyjność zwiększają liczne imprezy towarzyszące oraz ciekawy program rozrywkowy. W ciągu całego dnia kontakt z naszą Imprezą ma do 350.000 osób.

Schemat trasy biegu św. Dominika
Schemat trasy biegu św. Dominika
Wysoką rangę Imprezy docenił MINISTER SPORTU i TURYSTYKI, który został HONOROWYM PATRONEM BIEGU i Fundatorem Pucharów dla Zwycięzców Biegu Elity, Biegu Kobiet i Biegu VIP-ów. Patronem i Fundatorem Pucharu dla Zwycięzcy Biegu Elity będzie PREZYDENT MIASTA GDAŃSKA, a dla zwycięzcy Biegu Mężczyzn PREZES MTG SA. Zwycięzcy Wyścigu "wózkarzy" K i M zostaną uhonorowani Pucharami Prezesa PFRON.

Impreza odbędzie się 08 sierpnia 2009r. w Gdańsku. Program główny rozpocznie się o godz. 15:15, a zakończy ok. 19:30. W godzinach południowych od 13:30 do 15:00 realizowany będzie blok imprez towarzyszących (pokaz Harleyów, występ muzyczny Grupy Hals). Od godz. 10:00 do 20:00 będą funkcjonowały stoiska promocyjne/Medica Polska-pomiar ciśnienia, FIAT-SCHEWE, Gość Niedzielny, ASICS- testowanie i zakup sprzętu sportowego/.

Celem przedsięwzięcia jest:

* realizacja prestiżowej ogólnopolskiej imprezy biegowo-promocyjnej o szerokim zasięgu społecznym w sezonie letnim dla mieszkańców regionu i kraju,
* stworzenie widowiska na bardzo wysokim poziomie, atrakcyjnego dla kibiców i podmiotów angażujących środki finansowe i zasoby. Budowanie przychylności tych środowisk dla sportu, - aktywna promocja Partnerów podczas Imprezy,
* propagowanie prozdrowotnych, społecznych i wychowawczych aspektów biegania i zdrowego sposobu spędzania czasu wśród różnych grup społecznych; zachęcanie do aktywności fizycznej, poprzez udział w Biegu VIP-ów liderów opinii - znanych osobistości ze świata biznesu, kultury i sportu oraz polityki - promocja aktywnego stylu życia wśród różnych grup społecznych,
* promocja sportu powszechnego i Partnerów Imprezy w kraju i zagranicą poprzez wykorzystanie nowoczesnych technik promocji, w tym mediów.

Trasa Biegu zlokalizowana jest w Centrum Głównego Miasta Gdańska w otoczeniu zabytkowych kamieniczek na historycznym Trakcie Królewskim. Start i meta znajdują się przy FONTANNIE NEPTUNA na DŁUGIM TARGU. Trasę biegów tworzy pętla zamknięta o długości 935m prowadząca ulicami: Długi Targ, Mieszczańska, Ogarna, Garbary i Długa/patrz schemat/. Takie usytuowanie umożliwia doskonałe śledzenie wydarzeń na trasie Biegu przez kibiców.
Na program sportowy składają się pięć konkurencji:

* 15:25 WYŚCIG "Wozkarzy" - PFRON CUP na dystansie 4-ech okrążenia(3,74 km) w ramach Programu "Integracja przez Sport"
* BIEG MĘŻCZYZN na dystansie 4 okrążeń(3,74km) z udziałem amatorów biegania oraz byłych Mistrzów(Masters)
* BIEG KOBIET na dystansie 4 okrążeń (3,74 km) z udziałem czołowych biegaczek (Kategoria Kobiet)
* BIEG VIP-ów - ENERGA CUP na dystansie jednego okrążenia (935m) który będzie wydarzeniem sportowo - towarzyskim, gdyż udział w nim zapowiadają znane osobistości świata biznesu, polityki oraz kultury i sportu.
* BIEG ELITY - GDAŃSK CUP na dystansie 10 okrążeń (9,35 km) wystąpi absolutna czołówka polskich biegaczy i utytułowani zawodnicy zagraniczni.

Podczas Imprezy na Długim Targu zlokalizowane będą promocyjne stoiska sponsorów (Stoisko Medica Polska-pomiar ciśnienia, promocja FIATA-SCHEWE, ASICS-obuwie sportowe). Około godz. 13:30 na scenie przy Neptunie odbędzie się koncert Zespołu HALS, a o 18:00 koncert główny. W tym czasie o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Pałacu Młodzieży odbędzie się Konferencja Prasowa ze zwycięzcami Biegu. Na zakończenie ok. godz. 19:00 na scenie przy Neptunie odbędzie się promocja zwycięzców BIEGU św. DOMINIKA

Przeczytaj także

Opinie

20.04 g.12.00
Unia Swarzędz
20.04 g.15.30
MKS Dąbrowa Górnicza
20.04 g.17.00
Budowlani Commercecon Łódź
20.04 g.17.30
Górnik Łęczna
20.04 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów
14.04 g.17.30
Asseco Resovia Rzeszów
14.04 g.14.00
Cellfast Wilki Krosno
14.04 g.12.40
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
13.04 g.16.00
Corotop Gwardia Opole
13.04 g.16.00
Awenta Pogoń Siedlce