• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Biznes Liga Żeglarska

W czerwcu na wody wokół sopockiego molo powraca Biznes Liga Żeglarska. Będzie to już VII edycja Ligi w jej czwartym sezonie. Od tego roku organizatorzy z GSC Yachting zmieniają format organizując jedną edycję przez cały sezon w miejsce dotychczasowych dwóch. Partnerami Ligi po raz kolejny zostały Galeria Handlowa Klif Gdynia oraz Olivia Business Centre, która do rywalizacji wystawi również swoją załogę, a w jej składzie zobaczymy ponownie mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza.

Zgłoszenia do Ligi wciąż trwają, ale na liście startowej już teraz mamy przedstawicieli rozmaitych biznesów z różnych części polski. Zgłoszenia na stronie: www.biznesligazeglarska.pl

- Mateusz Kusznierewicz będzie bardzo zaangażowany w projekt Polska 100, niemniej jednak znajdzie chwilę czasu, aby wspomóc zespół Olivia Business Centre, z którym współpracuje już od dłuższego czasu, gdyż tam znajduje się biuro jego firmy. Oczywiście Mateusz nie stanie za sterem, gdyż regulamin Ligi zabrania sterowania profesjonalnym zawodnikom. Mimo to mistrz olimpijski będzie mocnym wzmocnieniem dla swojej załogi nawet w roli mentora, a jak pokazały rozgrywki w zeszłym roku, jego obecność jest również dużą wartością dla pozostałych uczestników - podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator Ligi.

W tym roku na VII edycję BLŻ składać się będzie sześć imprez. Po trzy z nich odbędą się w czerwcu i wrześniu. Tradycyjnie miesiące urlopowe lipiec i sierpień będą wolne od wyścigów. Rywalizacja rozpocznie się 2 czerwca, a kolejne regaty rozgrywane będą co dwa tygodnie. Nowością w tegorocznej edycji Ligi będzie prezentacja załóg podczas imprezy Sopot Wave, która odbędzie się 25 maja, a która jest nieoficjalną inauguracją sezonu żeglarskiego. Sopot Wave będzie zresztą klamrą dla całej BLŻ, gdyż ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się już tradycyjnie na jego jesiennej edycji 5 października.

Rozgrywki będą prowadzone w dwóch grupach, cztery pierwsze imprezy będą kwalifikacjami, po których zespoły zostaną podzielone na grupę złotą i srebrną. Ostatnie dwa starty wyłonią zwycięzcę rywalizacji, który otrzyma tytuł Mistrza Biznes Ligi Żeglarskiej i odbierze okazałe trofeum przechodnie. Tytułu bronić będzie zespół D.A.D / Security Systems, który już zapowiedział swój start.

HARMONOGRAM:
25.05 (piątek)

Sopot Wave (wstęp na zaproszenie)
Prezentacja załóg Ligi. Nieoficjalna inauguracja sezonu żeglarskiego.

2-3.06 (sobota-niedziela)
I runda BLŻ
Pierwsza odsłona rywalizacji o trofeum przechodnie Biznes Ligi Żeglarskiej - eliminacje.

16-17.06 (sobota-niedziela)
II runda BLŻ
Druga odsłona rywalizacji o trofeum przechodnie Biznes Ligi Żeglarskiej - eliminacje.

30.06-1.07 (sobota-niedziela)
III runda BLŻ
Trzecia runda rywalizacji o trofeum przechodnie Biznes Ligi Żeglarskiej - eliminacje.

1-2.09 (sobota-niedziela)
IV runda BLŻ
Czwarta runda rywalizacji o trofeum przechodnie Biznes Ligi Żeglarskiej - eliminacje.

15-16.09 (sobota-niedziela)
V runda BLŻ - finały
Piąta runda rywalizacji o trofeum przechodnie Biznes Ligi Żeglarskiej - finały.

29-30.09 (sobota- niedziela)
VI runda BLŻ - finały
Runda finałowa Biznes Ligi Żeglarskiej 2018


Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w wysokiej klasy, profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce.

Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Projekt jest skierowany do biznesu - jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych. Zespoły składają się z 4-6 osób - jako załogi firmowe. Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji.

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz Galeria Handlowa Klif Gdyni
Partnerami są: D.A.D Sportswear, Delphia Yachts, Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Restauracja White Marlin, Restauracja Meridian, Henkel, Prosseco Mionetto oraz Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski oraz Magazyn Żagle.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl a bieżące relacje, zdjęcia i
video z regat można znaleźć na profilu facebook: www.facebook.com/gscyachting

Przeczytaj także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

17.08 g.17.00
Świt Skolwin
17.08 g.17.00
KP Starogard Gdański
20.08 g.12.00
Unia Solec Kujawski
20.08 g.12.00
Pogoń II Szczecin
20.08 g.16.00
Awenta Pogoń Siedlce
14.08 g.15.00
Radomiak Radom
14.08 g.15.00
Górnik Łęczna
13.08 g.12.00
3:0
Stolem Gniewino
12.08 g.18.00
Błękitni Stargard
12.08 g.18.00
Abramczyk Polonia Bydgoszcz