Blanik w jaskini

29 maja 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Leszek Blanik wygrał zawody Pucharu Świata w skoku przez konia w Moskwie. - Zdobyliśmy jaskinię lwa - cieszył się menedżer gdańskiego gimnastyka. Brązowy medalista igrzysk z Sydney jest jednym z dziesięcioorga sportowców zakwalifikowanych do "olimpijskiej kadry Energi".

Energa, która w ramach swojej społecznej działalności, wspiera sport zarówno wyczynowy, jak i amatorski, objęła patronatem grupę sportowców przygotowujących się do igrzysk olimpijskich Pekin 2008. To gimnastyk Blanik, pływaczka Katarzyna Kowalczyk, wioślarki Monika Myszk i Magdalena Łopato oraz żeglarze klasy 470 Marta Petrasz, Gabriela Brzóska Anna Sierpina, Ewa Woźniak, Karol Górski i Michał Maśkiewicz. Zgodnie z przewidywaniami liderem utworzonego przed miesiącem teamu stał się gimnastyk AZS AWFiS. Leszek wygrał właśnie po raz ósmy w karierze zawody z cyklu Pucharu Świata. W Moskwie pokonał m.in. aktualnego mistrza Europy Rosjanina Golocutkova oraz brązowego medalistę kontynentu Holendra Wammesa.

- Zdobyliśmy jaskinię lwa! Dzięki zwycięstwu Leszek awansowął na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu. Procentują komfortowe warunki treningów zagwarantowane przez wieloletnią współpracę z Energą. - podkreśla Aleksander Drobnik, menedżer gdańskiego zawodnika. - Ten sukces dedykuję wszystkim małym pacjentom Klinik Pediatrycznych AMG, lekarzom, pielęgniarkom, nauczycielom i rodzicom, z którymi spotkałem się 17 maja w Akademii Medycznej w Gdańsku - dodał Blanik.