Wiadomości

Wózkarze w jubileuszowym Biegu św. Dominka

KL Lechia Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

26. Bieg św. Dominika na 5 km. Zwycięstwa debiutantów

Najlepsi w wyścigu wózkarzy. Z pucharami triumfatorzy: Monika Pudlis i Bogdan Król z Ornety.
Najlepsi w wyścigu wózkarzy. Z pucharami triumfatorzy: Monika Pudlis i Bogdan Król z Ornety. fot. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Ani ostre zakręty, ani nierówno podłoże nie jest straszne na ulicach Głównego Miasta uczestnikom rywalizacji wózkarzy. W 20. Biegu św. Dominika najszybszej trasę blisko 4 kilometrów pokonał Bogdan Król, a na dystansie o połowę krótszym dla kobiet najlepsza okazała się Monika Pudlis (oboje Smok Orneta). Klub Lekkoatletyczny Lechia we wszystkich swoich sztandarowych imprezach wprowadza elementy integracyjne poprzez sport.W Biegu św. Dominika oraz w Memoriale Józefa Żylewicza na ogół zawsze znajduje się miejsce dla sportowców niepełnosprawnych. Na stadionie rywalizują oni najczęściej na dystansie 1500 metrów oraz w pchnięciu kulą. Natomiast na ulicach Głównego Miasta do pokonania są cztery rundy (po 940 metrów każda) dla panów oraz dystans o połowę krótszy dla pań.

41. MEMORIAŁ ŻYLEWICZA - WYŚCIG WÓZKARZY

Wśród uczestników tej rywalizacji niedoścignionymi wzorami są Bogdan KrólMonika Pudlis.

-Startuję w Gdańsku od początku wyścigów wózkarzy w Biegu św. Dominika. Zawsze wygrywam. Te trudne jak na naszą konkurencję trasy nie mają dla mnie tajemnic. Wiem jak należy jechać w tych zakrętach czy na tych nierównościach. Podstawa sukcesu to dobrze rozpocząć. Na pierwszy okrążeniu wychodzą na czele, a potem mogę już spokojnie kontrolować sytuację. Dystans - można powiedzieć, że jest sprinterski. Jestem po dwutygodniowym zgrupowaniu kadry. Pod Zieleńcem, po górskim terenie przejeżdżaliśmy około 100 kilometrów dziennie - podkreśla Król.Na trasie 20. Biegu św. Dominika 58-letni sportowiec po zwycięstwo pomknął że średnią prędkością ponad 30 kilometrów na godzinę! W pokonanym polu pozostali rywale nawet o 30 lat młodsi.

-W Gdańsku uczciłam 8-lecie treningów i startów w wyścigach wózkarzy. Zdecydowałam się na start, mimo że rok po paraigrzyskach olimpijskich jest dla mnie ulgowy, a ponadto niedawno miałam wypadek samochodowy. Trasę pojechałam spokojnie, nie forsowałam tempa, najważniejsze było zwycięstwo. Potrzymałam passę, że kiedy staje tutaj na starcie, to wygrywam. W tym roku czekają mnie jeszcze mistrzostwa Polski. Na początku wrześniu walczyć w nich będą o cztery złote medale - podkreśla Pudlis, która w pokonanym polu pozostawiła dwie rywalki.

Nie mniejsze brawa niż zwycięzcy od gdańskiej publiczności otrzymali ci, którzy zamknęli stawkę startujących. Mieczysław MikulskiMateusz Szczepanek dzielnie walczyli z dystansem dwóch okrążeń, mimo że jechali na tradycyjnych wózkach w pozycji siedzącej.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI WYŚCIGU WÓZKÓW NA DYSTANSIE 1,88 KM(.PDF)

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI WYŚCIGU WÓZKÓW NA DYSTANSIE 3,76KM (.PDF)

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Najczęściej czytane