Bonus na pocieszenie

10 października 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Ogniwo Sopot

Tym razem zawodnicy Ogniwa musieli uznać wyższość rywali. Tym razem zawodnicy Ogniwa musieli uznać wyższość rywali.

Mimo wielkich pokładów optymizmu wśród naszych czytelników, których aż 81 procent typowało zwycięstwo Ogniwa w Krakowie, sopoccy rugbiści nie dali rady Juvenii. Podopieczni Jarosława Hodury przegrali z Juvenią 8:13 (3:3), a to oznacza, że swoje konto wzbogacili tylko o punkt bonusowy

.

Punkty dla Ogniwa:
Krzysztof Łapuski 5, Paweł Schulte-Noelle 3.

OGNIWO: Rycewicz, M.Plich (D.Plich), Wilczuk - Rogowski, Anuszkiewicz - Węgierski (Lisiecki, Ł.Mikołajczak), Graban, Wantoch-Rekowski - Czaja (Elend) - Schulte-Noelle, Napiórkowski, Podolski, Baraniak, Łapuski - Olszewski.

- Przyszło nam grać na grząskim terenie, przy padającym deszczu. W takich warunkach należało forsować grę przy młynie. Rywale dobrze się w niej czuli. Na 25 minut straciliśmy przyłożenie i rywali już nie dogoniliśmy. Widoczny był brak młodzieży, która pojechała na zgrupowanie reprezentacyjne. Braki były zwłaszcza w tyłach - ocenił trener Hodura.

Sopocianie ani razu nie prowadzili tego dnia. Przed przerwą po karnym Paweł Schulte-Noelle zdołał doprowadzić do remisu. W końcówce przyłożenie Krzysztofa Łapuskiego było na wagę sprowadzenia strat poniżej 7 punktów, a za to jest punkt bonusowy.

Już w 45. minucie mecz zakończył się dla Wojciecha Czai. - Zderzył się on z rywalem głową. Jest podejrzenie kontuzji szczęki. W poniedziałek Wojtek musi poddać się szczegółowym badaniom. Jednak Adamowi Elendowi trzeba oddać, że dał dobrą zmianę. Na pewno tego meczu nie przegraliśmy na łączniku młyna. Cała drużyna powinna zagrać lepiej, aby można było liczyć na coś więcej - dodaje sopocki szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że zaplanowany na dziś mecz Arki Gdynia z Orkanem Sochaczew na prośbę gości został przełożony. Natomiast w niedzielę w Gdańsku o godzinie 13.00 w spotkaniu na szczycie Lechia zmierzy się z Budowlanymi Łódź. Wstęp na to spotkanie kosztuje 5 złotych.

Pozostałe wyniki 6. kolejki:
Lechia Gdańsk - Budowlani Łódź 19:14 (12:11), Posnania - Bemowo AZS AWF Warszawa 19:29 (7:15), Arka Gdynia - Orkan Sochaczew (przełożony).