Brązowi żacy Stoczniowca

Tomasz Łunkiewicz
24 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Niespodzianką zakończyły się mistrzostwa Polski żaków w hokeju na lodzie rozgrywane w hali "Olivia". Faworyzowani gracze Stoczniowca zajęli dopiero trzecie miejsce. Tytuł mistrzowski przypadł ekipie Podhala Nowy Targ.

Gdańszczanie jak burza przeszli turniej półfinałowy w Krynicy. Byli również faworytami finału. Już pierwszy mecz z Unią pokazał, że nie będzie łatwo. Stoczniowiec miał optyczną przewagę, ale oświęcimianie grali skuteczniej. Gdańszczanie od początku musieli gonić rywali i dopiero na minutę przed końcem meczu zdołali wyrównać na 6:6.

Całkowicie załamani byli podopieczni Antoniego Wróbla po drugim spotkaniu z Krynicą, przegranym 1:2. To oznaczało, że gdańszczanie nie obronią tytułu mistrzowskiego. Zaskoczony wygraną był trener gości, który... płakał z radości. Tydzień wcześniej w półfinale Stoczniowiec wygrał z Krynicą 6:2.

Nastroje poprawiło nieco zwycięstwo nad Podhalem, które wcześniej zapewniło sobie pierwsze miejsce w turnieju. Nowotarżanie objęli prowadzenie w dwudziestej sekundzie. Po trzech minutach było 0:2, a po dwóch tercjach - 3:5. W ostatniej odsłonie gdańszczanie zagrali wreszcie tak, jak się spodziewano. Wygrali ją 4:1 i cały mecz 7:6. Zwycięska bramka padła na 20 sekund przed końcową syreną. Gdyby gdańszczanie strzelili jedną bramkę więcej w którymś z pierwszych spotkań, zajęliby pierwsze miejsce.

Stoczniowiec: Mieszko Ławruszczuk, Tomasz Witkowski - Filip Kwieciński, Marek Malinowski, Patryk Tarańczuk, Marek Wróbel, Dawid Maj - Marcin Kabat, Mateusz Danek, Łukasz Rolbiecki, Mateusz Strużyk, Tomasz Ziółkowski - Juliusz Żebrowski, Radosław Tutaj, Jakub Kaniszewski, Robert Gumiński, Karol Śliwowski - Bartosz Rutkowski, Jakub Zaremba, Kamil Ruszkiewicz, Sebastian Turos.

Sponsorami imprezy byli Tele Pizzeria Tino oraz Polmozbyt Gdański przy ul. Miałki Szlak.

Wyniki
MMKS Podhale Nowy Targ - KTH Krynica 6:0, GKS Stoczniowiec - Unia Oświęcim 6:6, Unia - Podhale 5:9, Stoczniowiec - Krynica 1:2, Stoczniowiec - Podhale 7:6, Unia - Krynica 2:3.

• elo:)

i tak Ziolek z Majorem sa najlepsi !!! A trzecie miejsce to swietna pozycja !!!

• 0 0

• ...

Major kiedyś był lepszy!!!! Ale teraz też może być.

• 0 0

• cymbały

gdansk to cymbaly a podhale najlepsze przegralismy dlatego bo gdansk nas poprosil zebys my przegrali teraz wiemy ze zle zrobilsmy chcemy sie zrewazowac

• 0 2

• twoja stara cymbał

ty cymbale my nikogo nieprosiliśmy o to aby dał nam wygrać a jak podchale chce sie zrewanżować to prpsze bardzo czekamy ty frajeze .a cymbał to twuj mały lub jeszcze mniejszy

• 1 0

• Zakały

Podhale to zakała polskiego hokeja.

• 1 0

• KIBICE

Poziom wypowiedzi kibiców stricte pasujący do unijnych standardów. Polecam słownik ortograficzny. Jakikolwiek.

• 1 0

• I tak wszyscy umrzemy!!! (nauczyciele tez) ;-)

• 0 0

• blebleble

Nie ma jak kochani nauczyciele kocham szkołe !!!!
    Ktoś wyżej podał szczerą i własną opinie ale beka
    ciekawe co będzie dalej

• 0 0

• =]

ej po co w ogole te wpisy to ja sam nie wiem :/ dajcie sobie spokoj , cala druzyna gra a nie maras i major wszyscy sa najlepsi !!!!!!!!!! cala drużyna

• 0 0

• !!!

a w nastepnych mistrzostwach was kibicow nie zawiedziemy :D maxymalnie sie przygotujemy i jestem pewien w 100% ze bedzie złoto :P my gg 3468898 :P jakies pytanka to pisać :) to tyle narx !!