Arka zremisowała z Cracovią

4 marca 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Przemysław Trytko dał prowadzenie do przerwy Arce Gdynia w Krakowie. Przemysław Trytko dał prowadzenie do przerwy Arce Gdynia w Krakowie.

Piłkarze Arki Gdynia nie dali się Cracovii. Zremisowali w Krakowie 1:1, a do przerwy prowadzili nawet 1:0. Prowadzenie żółto-niebieskim dał gol Przemysława Trtki. Gospodarze rozczarowali przede wszystkim w ofensywie, w której na miarę wysokich możliwości zagrali przez kwadrans po przerwie. Z pewnością narzekać będą też na sędziego, który nie uznał gola Marcina Budzińskiego w 11. minucie, choć telewizyjne powtórki pokazują, że piłka przekroczyła linię bramkową. Jednak podopieczni Grzegorza Nicińskiego za swoją postawą zasłużyli też na punkt, gdyż kolejny mecz w ostatnim tygodniu zagrali z dużą dyscypliną taktyczną.

CRACOVIA CRACOVIA
29 Sandomierski - 87 Ferraresso, 22 Malarczyk, 21 Wołąkiewicz, 26 Deleu - 14 Dąbrowski, - 7 Wójcicki, 27 Budziński, 17 Steblecki, 23 Mihalik - 99 Piątek
Sędziowie: Gil (Lublin) oraz Borkowski, Wójcik
13 Jałocha - 2 Socha, 32 Stolc, 29 Marcjanik, 17 Marciniak - 8 Marcus, 21 Sambea, 20 Hofbauer, 77 Formella - 10 Szwoch - 26 Trytko
  • 46' 87 Ferraresso Zmiany 9 Vestenicky
  • 46' 17 Steblecki Zmiany 10 Cetnarski
  • 69' 22 Malarczyk Zmiany 24 Polczak
  • 57' 26 Trytko Zmiany 11 Siemaszko
  • 64' 21 Sambea Zmiany 14 Nalepa
  • 71' 77 Formella Zmiany 19 Bożok
  • 55' Mihalik
  • 42' Trytko
  • 82' Szwoch

Arka przystąpi do gry ze startym-nowym sponsorem. Natomiast przeciwko niej jej były pomocnik.

TAK ZAPOWIADALIŚMY MECZ CRACOVIA - ARKA
Trener Niciński nie kombinuje. W Krakowie wystawia tę samą "11", które rozpoczynała mecz w ostatniej ligowej kolejce z Koroną Kielce (4:1)

PZECZYTAJ RELACJĘ, ZOBACZ VIDEO I FOTO Z MECZU ARKA - KORONA 4:1

ławka rezerwowych Arki: 1 Steinbors, 3 Sobieraj, 7 Bład, 11 Siemaszko, 14 Nalepa, 19 Bożok, 33 Zbozień
W ostatniej kolejce Cracovia przegrała w Gdańsku 2:4, ale że zaprezentowała dobry futbol trener Zieliński na Arkę wystawia tę samą "11"

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ CRACOVII W GDAŃSKU
Ławka rezerwowych Cracovii: 40 Drobliński, 2 Brzyski, 9 Vestenicky, 10 Cetnarski, 20 Szczepaniak, 24 Polczak, 62 Jendrisek
piłkarze wychodzą na prezentację przy dźwiękach hymnu Cracovii
aż 15 stopni Celsjusza obecnie w Krakowie. Dobre warunki do gry, jeśli chodzi o temperaturę, gorsze, gdy spojrzy się na stan boiska
Arka na żółto-niebiesko, Cracovia biało-czerwone pasy
kapitanem Arki ponownie Marcus (ARKA). W Cracovii z opaską Budziński (CRACOVIA), były piłkarz żółto-niebieskich
po piątkowym zwycięstwie Korony (2:1 z Górnikiem Łęczna) Arka na 10. miejscu w ekstraklasie. Cracovia jest 13
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
Marciniak (ARKA) zablokował Budzińskiego (CRACOVIA). Róg dla gospodarzy. Co ciekawe Adam to były gracz "Pasów", a Marcin żółto-niebieskich
3'
nieco zamieszania w "16" Arki po dośrodkowaniu z rogu Budzińskiego (CRACOVIA), ale gdyńska defensywa zdołała ostatecznie wybić piłkę
4'
Arka stara się przeszkadzać w rozgrywaniu piłki Cracovii już na połowie rywali
5'
niezła akcja Arki, ale dogranie Hofbauera (ARKA) w pole bramkowe nie doszło do Trytki (ARKA)
6'
Steblecki (CRACOVIA) potrzebował nieco sekund, by dojść do siebie, gdyż został trafiony piłką w twarz przez Marcusa (ARKA)
7'
długa piłka Dąbrowskiego (CRACOVIA) w kierunku Wójcicikiego. Najszybszy przy futbolówce Jałocha (ARKA)
8'
niecelna główka Stebleckiego (CRACOVIA) po dośrodkowaniu Wójcickiego (CRACOVIA)
9'
próba kontry Arki. Piłkę stracił Formella (ARKA)
10'
wyrównany początek meczu w Krakowie
11'
Szczęście przy Arce. Po strzale Budzińskiego (CRACOVIA) piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od ziemi i choć wydawało się, że przekroczyła linię bramkową, sędzia nakazał grać dalej, a po chwili odgwizdał faul na Jałosze, który złapał piłkę
13'
wolny dla Arki około 25 metrów do bramki
14'
Sandomierski (CRACOVIA) z największym trudem sparował na róg piłkę po strzale z wolnego Hofbauera (ARKA)
14'
bez zagrożenia dla Cracovii po dośrodkowaniu z rogu Szwocha (ARKA)
16'
w zderzeniu z Wójcickim (CRACOVIA) rozbity łuk brwiowy Marciniaka (ARKA). Obrońca Arki opatrywany poza boiskiem
17'
statystyki Ekstraklasy SA w posiadaniu piłki pokazują remis (po 50 procent)
18'
na spalonym Piątek (CRACOVIA)
18'
zablokowany strzał Szwocha (ARKA) sprzed "16"
19'
Marciniak (ARKA) nadal poza boiskiem. Lekarz Cracovii zszywa łuk brwiowy piłkarzowi Arki
19'
Arka na razie w "10", ale zdołała wywalczyć róg
20'
bez zagrożenia dla Craacovii po dośrodkowaniu z rogu Hofbuera
22'
niecelny strzał z dystansu Deleu (CRACOVIA)
23'
Marciniak (ARKA) wrócił na boisko z opaską ochronną na czole plus z opatrunkiem na prawym łuku brwiowym
23'
Ferraresso (CRACOVIA) faulowany 2 metry od linii bocznej pola karnego Arki
24'
nieudane dośrodkowanie Budzińskiego (CRACOVIA) z wolnego
25'
niecelny strzał z dystansu Dąbrowskiego (CRACOVIA)
26'
zarysowuje się przewaga Cracovii, ale nie jest to atak non-stop, którego można było się spodziewać
27'
Socha (ARKA) przerwał szybki atak rywali. Na aut wybił piłkę spod nóg Stebleckiego (CRACOVIA), przemieszczając się w tym celu z prawej na lewą obronę
28'
niecelny strzał Mihalika (CRACOVIA), który zamykał w polu karnym akcję po rozegraniu przez Cracovię wrzutu z autu
29'
złe dośrodkowanie Ferraresso (CRACOVIA). Od bramki zacznie Jałocha (ARKA)
31'
rośnie przewaga Cracovii także w statystykach. 57:43 posiadanie piłki na korzyść gospodarzy
33'
zbyt długa piłka od Sambei (ARKA). Łapie ją Sandomierski (CRACOVIA)
34'
Wójcicki (CRACOVIA) dobrze blokowany przez Stolca (ARKA). Od bramki zacznie Jałocha (ARKA)
37'
zderzeni kolejne Wójcickiego (CRACOVIA) i Marciniaka (ARKA). Tym razem mocniej ucierpiał piłkarz gospodarzy
39'
Cracovia atakuje, ale nie stwarza okazji podbramkowych. Jeszcze nie było celnego strzału gospodarzy, bo chyba prawidłowy gol Budzińskiego (CRACOVIA) nie został uznany
40'
Natomiast Arka nie próbuje uderzeń z dystansu, choć Sandomierski (CRACOVIA) gra pod świecące mu w oczy słońce
42'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Trytko. Szwoch wypuścił do pojedynku sam na sam z bramkarzem napastnika, a Przemek uderzył mocno, piłka przeszła między nogami Sandomierskiego i wpadła do siatki
44'
Cracovia stara się wyrównać jeszcze przed przerwą, ale znów jej ataki dobrze rozbijane przez Arkę
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI W KRAKOWIE 1:0
Arka konsekwentnie realizuje przedmeczową taktykę i podobnie jak w ostatnich dniach jest skuteczna. Żółto-niebiescy nie pozwalają rozwinąć skrzydeł Cracovii. Dlatego z częstszego posiadania piłki przez gospodarzy niewiele wynika. Wedle statystyk "Pasy" nie oddali celnego strzału, bo oficjalnie ten Budzińskiego (CRACOVIA) z 11. minuty był w poprzeczkę. Telewizyjne powtórki pokazują jednak, że sędzia popełnił błąd, gdyż piłka przekroczyła po tym uderzeniu linię bramkową.
Gol jednak nie został uznany i na przerwę z prowadzeniem zeszła Arka. Gdynianie cierpliwie czekali na swoje szanse. Doczekali się dwukrotnie. Uderzenie z wolnego Hofbauera (ARKA) została obronione przez Sandomierskiego (CRACOVIA), ale po kontrze Szwocha (ARKA) i strzale Trytko (ARKA) golkiper miejscowych skapitulował.
46'
aż dwie zmiany w Cracovii w przerwie
46'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ferraresso, w jego miejsce wchodzi Vestenicky.
46'
CRACOVIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Steblecki, w jego miejsce wchodzi Cetnarski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Cracovia
46'
Jałocha (ARKA) złapał piłkę po strzale z woleja Cetnarskiego
48'
Jałocha (ARKA) na róg wybił piłkę po strzale z dystansu Piątka. Trudna piłka do obrony, gdyż piłka jeszcze skozłowała przed bramkarzem
48'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Cetnarskiego
49'
niecelny strzał Vestenicky'ego (CRACOVIA)
51'
od początku drugiej połowy ataki Cracovii
53'
zablokowany strzał Cetnarskiego (CRACOVIA)
54'
Arka ma kłopoty by wyjść z własnej połowy po przerwie
54'
Cracovia przyspieszyła grę w porównaniu z pierwszą połową
54'
rozgrzewa się Siemaszko
54'
Vestenicky (CRACOVIA) wywalczył róg
55'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Cetnarskiego (CRACOVIA) z rogu
55'
[1:1] CRACOVIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mihalik. Deleu zaatakował lewym skrzydłem, a że jest prawonożnym piłkarzem miał czas i miejsce, by przełożyć sobie na tę nogę piłkę. Brazylijczyk dokładnie dośrodkował, a głową z 7. metra gola strzelił Słowak, pozyskany przez gospodarzy zimą
56'
przyspieszenie gry bardzo szybko po przerwie dało Cracovii zasłużone wyrównanie
57'
ARKA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Trytko, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
57'
przypomnijmy, że wiosną Siemaszko (ARKA) zagrał dwa mecze po wejściu z ławki i w obu strzelał gole. Od wejścia na boisko wpisywał się na listę snajperów po 4. i 7. minutach
59'
Arka nadal cofnięta na własną połowę
59'
róg dla Cracovii
60'
po rozegranie rogu przez Cetnarskiego (CRACOVIA) piłka w siatce Arki, ale gola nie ma. Vestenicky (CRACOVIA) był na spalonym, a to on zmienił lot piłki po uderzeniu Budzińskiego (CRACOVIA)
60'
rozgrzewa się Nalepa
62'
pierwszy po przerwie atak Arki, ale Wołąkiewicz (CRACOVIA) we własnym polu karnym zabrał piłkę Sambei (ARKA)
63'
64'
ARKA przeprowadza zmianę na pozycji defensywnego pomocnika. Boisko opuszcza Sambea, w jego miejsce wchodzi Nalepa.
64'
po akcji Marcusa (ARKA) blisko strzału był Siemaszko (ARKA). Ostatecznie piłkę w polu bramkowym przejął Sandomierski (CRACOVIA)
66'
dośrodkowanie Marcusa (ARKA) prosto w ręce Sandomierskiego (CRACOVIA)
66'
Kibiców piłki ręcznej kobiet zapraszamy do śledzenia relacji live z Gdynia Arena. Vistal w derbowym pojedynku gości AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

TUTAJ LIVE Z DERBÓW PIŁKAREK RĘCZNYCH
68'
kontuzji doznał Malarczyk (CRACOVIA)
69'
CRACOVIA przeprowadza zmianę na środku obrony. Boisko opuszcza kontuzjowany Malarczyk, w jego miejsce wchodzi Polczak.
69'
Arce rozgrzewa się Bożok
70'
celna główka Marcusa (ARKA). Broni Sandomierski (CRACOVIA)
71'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Formella, w jego miejsce wchodzi Bożok.
71'
mimo że to Miro jest pierwszym kapitanem Arki, opaska zostaje przy Marcusie (ARKA)
72'
płaskie zagranie w pole bramkowe Marcusa (ARKA). Sandomierski (CRACOVIA) nie utrzymał piłki w rękach, ale nie zdążył z dobitką Siemaszko (ARKA)
74'
Arka po zmianach zaczęła grać ponownie odważniej. Częściej gości na połowie rywali
76'
Marciniak (ARKA) falował w polu karnym Cracovii Wołąkiewicza (CRACOVIA)
77'
w posiadaniu piłki 61:39 dla Cracovii
78'
z trybun teraz doping dla Arki. Kibice są zaprzyjaźnieni, a zatem wspierają obie drużyny
79'
zamieszanie w "16" Arki po dośrodkowaniu z wolnego z około 30 metrów Cetnarskiego (CRACOVIA). Jako ostatni główkował Polczak (CRACOVIA), a Jałocha (ARKA) pewnie złapał piłkę
82'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA) po faulu na Wołąkiewiczu
83'
niecelnie główkuje Cetnarski (CRACOVIA) po dośrodkowaniu Mihalika (CRACOVIA), ale było groźnie dla Arki
85'
celna główka Piątka, ale słabo uderzona piłka ledwo doleciała do rękawic Jałochy (ARKA)
86'
znów jednak dośrodkowanie Cracovii z lewego skrzydła. Arka musi uszczelnić ten sektor boiska, jeśli chce utrzymać remis
87'
Sandomierski (CRACOVIA) z najwyższym trudem przerzucił piłkę nad poprzeczką po główce Szwocha (ARKA). A cała akcja zaczęła się od dalekiego wrzutu z autu Marciniaka (ARKA)
88'
z rogu dośrodkowywał Hofbauer (ARKA), sprzed pola karnego niecelnie strzelał Nalepa (ARKA)
89'
Siemszko próbował wywalczyć róg, ale to mu się nie udało
90'
od kilkudziesięciu sekund to Arka zamyka Cracovię na jej połowie
90'
Wołąkiewicz (CRACOVIA) na róg po podaniu Siemaszki (ARKA) do Nalepy (ARKA)
90'
4 minuty doliczone
90+1
na spalonym Siemaszko (ARKA)
90+2
Marciniak (ARKA) dobrze blokował Vestenicky'ego (CRACOVIA) i może wznowić grę wrzutem z autu
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA W KRAKOWIE 1:1
Cracovia mocno zaczęła drugą połowę, przyspieszyła grę i Arka była w opałach. Dobrze, że skończyło się tylko na tym, że gospodarze wygrywali. Natomiast czym dłużej trwała ta część gry, gdynianie odzyskiwali konsekwencję taktyką sprzed przeryw i przede wszystkim zagrali odważniej. Pomogły zmianie obrazu gry także zmiany, które dokonał trener Niciński. Z przebiegu gry remis z pewnością zasłużony. Arka zagrała tak jak się można było spodziewać, a poniżej oczekiwań w ofensywie spisywali się gospodarzy i nie zmienia tego faktu nawet strzał z 11. minuty, który mógł dać im gola, ale sędzie nie zobaczył, że po strzale Budzińskiego (CRACOVIA) piłka przekroczyła środkową linię.

16 Górnik Łęczna 24 5 6 13 23:42 21
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-03-07

Wyniki 24 kolejki

• Cracovia - ARKA GDYNIA 1:1 (0:1)
  • Lech Poznań - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
  • Korona Kielce - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)
  • Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3 (0:1)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Ruch Chorzów 0:0
  • Piast Gliwice - Wisła Kraków 1:2(0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 4:1 (2:1)
  • Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:1 (0:1)

• (1)

Nigdy nie widziałem Arkowca w Sopocie, w odróżnieniu do barw Lechii które często spotykam.

• 5 7

• znaczy daltonistą jesteś

bo ja widuję i jednych i drugich

• 0 0

• nie uznana prawidłowo bramka dla craxy (6)

wiecej szczescia niz rozumu ma arka dzis, chyba ze wracaja stare czasy...

• 71 63

• Raz pomyłka pomaga raz krzywdzi - 1 pkt to sukces. Jeżeli z gry zasluzyli to jako mieszkanec z Gdańska jestem zadowolony.

Jutro Lechia niech rozjedzie Amice i kolejny dobry weekend :)

Do boju Lechia i Arka. Czas na północ w lidze!

• 16 15

• (1)

w szczęściu pomógł sędzia stare czasy już wróciły

• 12 16

• lechia Craxa

Dośrodkowanie zza bramki ,a potem gol to nie zauważyłeś pewnie lechija znów kupuje