CTL Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia 60:100. Awans do półfinału EBLK

20 marca 2021 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (15)

Aldona Morawiec (z prawej) rzuciła sześć celnych trójek, a VBW Arka zameldowała się w półfinale Energa Basket Ligi. Aldona Morawiec (z prawej) rzuciła sześć celnych trójek, a VBW Arka zameldowała się w półfinale Energa Basket Ligi.

VBW Arka Gdynia pokonała na wyjeździe CTL Zagłebie Sosnowiec 100:60 (22:13, 17:25, 27:12, 34:10) i wygrała rywalizację do trzech zwycięstw w ćwierćfinale Energa Basket Ligi Kobiet 3:0. Grając w zaledwie 8-osobowym składzie, podopieczne Gundarsa Vetry ponad połowę punktów zdobyły zza łuku. W półfinale zagrają ze zwycięzcą pary Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Basket 25 Bydgoszcz, w której potrzebny będzie piąty mecz.

Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 60:70. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

Zagłębie: Jarosz 15 pkt (8 zb.), January 14 (9 as., 7 zb.), Wojtala 12 (2x3), Jasnowska 8 (2x3), Czyżewska 4 oraz Vucković 5 (1x3), Rutkowska 2, Stasiuk, Zuziak 0

ARKA: Kastanek 22 (6x3), Spanou 18 (2x3, 12 zb.), Miskiniene 13 (18 zb.), Balintova 8 (1x3, 9 as.), Podgórna 5 (1x3) oraz Morawiec 18 (6x3), Greinacher 10 (1x3), Rembiszewska 6 (2x3)

VBW Arka Gdynia w sobotę zagrała w Sosnowcu zaledwie w ośmioosobowym składzie, bez Angeliki Slamovej.

- Ze względu na przeziębienie, zaordynowano jej tygodniowy odpoczynek - przekazał nam prezes klubu Bogusław Witkowski.
Brak Słowaczki nie przeszkodził jednak mistrzyniom Polski wygrać z Zagłębiem po raz trzeci i przypieczętować awansu do półfinału Energa Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Gundarsa Vetry już w pierwszej kwarcie rzuciły cztery trójki i zapewniły sobie 8-punktowe prowadzenie.

Gdynianki w całym meczu urządziły sobie radosną strzelnicę zza łuku. O ile przypłaciły to przegraną drugą partią (przed przerwą Zagłębie doszło Arkę na punkt) to po wznowieniu gry znów odjechały rywalkom.

Mistrzynie Polski w całym meczu trafiły 19 na 38 rzutów z dystansu. To oznacza, że 57 ze 100 zdobytych punktów zapisały na swoim koncie właśnie w ten sposób. W tym aspekcie brylowały Marissa Kastanek ze skutecznością 6/13 zza łuku i Aldona Morawiec, która trafiła 6 z 8 prób.

Jedyną zawodniczką Arki, która skończyła mecz bez celnego rzutu za 3 pkt była Laura Miskiniene, która powetowała to sobie jednak double-double w postaci 13 pkt i aż 18 zbiórek.

W półfinale Arka wygra ze zwycięzcą serii Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Basket 25 Bydgoszcz. Rywalizacja o finał ruszy 27 marca i potrwa do trzech wygranych.

WYNIKI POZOSTAŁYCH MECZÓW:
DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 60:70 (24:16, 13:9, 15:18, 8:27)
Basket Bydgoszcz - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:62 (26:14, 15:10, 13:14, 18:24) i 71:74 (21:15, 16:25, 15:11, 19:23)
Enea AZS Poznań - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65:80 (19:26, 24:22, 12:22, 10:10)