Chamera śrubuje, Pięta strzela

27 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Trener Jerzy Jastrzębowski ma powody do dumy. Bramkarz Michał Chamera do 720 minut wyśrubował rekord bez straconego gola w III lidze. Natomiast na prowadzeniu w tabeli grupy bałtyckiej pozwoliła się gdynianom utrzymać bramka zdobyta przez Wojciecha Piętę. Co więcej wzrosła przewaga biało-niebieskich, bo najgroźniejsi rywale tracili punkty.

BAŁTYK: Chamera - Kaczykowski (46 Prinz), Wróbel, Martyniuk, Zybert - Pięta (89 Kubsik), Litwinko, Pietrzyk, Adamus (81 Styn) - Szudrowicz (46 Nadolny), Kudyba.

Dziś Bałtyk zawitał do Kwidzyna. W poprzednim sezonie tamtejsze Rodło grało o klasę wyżej, ale w tym należy do grona najsłabszych drużyn III ligi. Jednak jak to w derbach województwa bywa, niczego nie można zakładać z góry. Miejscowi nastawili się na defensywę, która pomyliła się tylko raz. Sukces biało-niebieskim zapewnił w 54. minucie Pięta. To piąty gol pomocnika w sezonie. Tym samym pod względem zdobyczy pomocnik zrównał się z najskuteczniejszym dotychczas w Bałtyku, Łukaszem Nadolnym. Ten napastnik w Kwidzynie dostał szanse dopiero po przerwie, ale dorobku bramkowego nie wzbogacił.

Pozostałe wyniki 8. kolejki: Bytovia - Darzbór 1:0, Gryf 95 - Olimpia 2:1, Zatoka - Błękitni 1:1, Orkan - Astra 0:2, Kaszubia - Sława 6:1, Rega - Cartusia 3:1, Orlęta - Dąb 0:1.

• A dlaczego (1)

arka to betony a lechia to śledzie ? i jak bałtyk pżezywaja i dlaczego?

• 0 0

• jesli to prowokacja to marna ale wyjasnić mozna

Lechia to betony bo to Budowlany Klub Sportowy a Arka to śledzie bo o ile sie nie myle kiedyś w Gdyni istniało Przedsiebiorstwo Połowowe Arka ale mogę sie mylić