stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Charytatywny bieg Gdańsk Business Run

  • niedziela, 4 września 2016,
    godz. 10:30
  • Gdańsk
  • 307,50

Znamy już beneficjenta Gdańsk Business Run. To Mateusz Pędziwiatr, 23-letni student Politechniki Gdańskiej, który w wypadku kolejowym stracił prawą rękę i nogę.

"Z natury jestem optymistą. Mogło być gorzej" - takimi słowami powitał nas Mateusz, gdy przyjechaliśmy nakręcić z nim film. I faktycznie od tego chłopaka bije pozytywna energia i chęć powrotu do aktywnego życia. Chciałby ćwiczyć jak najwięcej... a nie może, bo źle wyprofilowany lej do protezy rani jego kikut po amputacji nogi.

PROGRAM
09:00 Otwarcie terenu imprezy
09:30 Oficjalne rozpoczęcie Gdańsk Business Run 2016
09:50 Odprawa kapitanów drużyn
10:10 Wspólna rozgrzewka
10:30 START BIEGU
A gdy już wszyscy dobiegną do mety...

ok. 12:00 Wręczenie czeku Beneficjentowi Gdańsk Business Run 2016
ok. 13:00 Ogłoszenie wyników
ok. 13:10 Wręczenie nagród dla zwycięzców biegu
ok. 13:20 Wręczenie Żółtych Koszulek Lidera w akcji Pomagam Bardziej
ok. 13:30 Zakończenie imprezy


Mateusz Pędziwiatr studiuje energetykę na Politechnice Gdańskiej. Cztery lata temu, gdy wracał do domu, wpadł pod pociąg. W wyniku tego wypadku Mateusz stracił rękę i nogę. Mateusz interesuje się muzyką i motoryzacją, uwielbia też podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Przed wypadkiem młody mężczyzna był bardzo aktywny sportowo. Nadal ćwiczy na siłowni, jednak nie zawsze jest to proste. Mateusz ma niedopasowaną protezę, która powoduje ból i otarcia. "Nowa noga" pozwoli Mateuszowi wrócić do aktywnego życia i spełniania marzeń.Gdańsk Business Run startuje 4 września i po raz pierwszy angażuje gdańskie środowisko biznesowe w największy charytatywny bieg w Polsce.

ZAPISY

Czym jest Gdańsk Business Run?
Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w sztafecie na rzecz beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. Każdy zespół liczy 5-ciu członków. Każdy z nich ma do pokonania trasę o dystansie ok. 4 km. Biegi odbywają się w centrach Krakowa, Poznania, Warszawa, Wrocławia, Katowic, Łodzi oraz Gdańska. Od 2012 roku Poland Business Run pomogło już 60 podopiecznym.

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://gdanskbusinessrun.pl/. Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 307,50 zł.

Trasa biegu, a właściwie jednej pętli sztafetowej liczy w przybliżeniu 3,1 km. Strefa startu i mety czyli strefa zmian zostanie ustawiona na Targu Rybnym. Zawodnicy będą biegli malowniczymi uliczkami miasta m.in. Podwalem Staromiejskim, Katarzynki, Pańską, Tkacką, Ogarną, Długą, Świętego Ducha, Szeroką i Tokarską, mijając po drodze najbardziej znane zabytki Gdańska.Konkursy czyli wygrywaj więcej
Przez cały czas trwania zapisów czyli do 4 września aktywny jest konkurs dla wszystkich biegaczy "KONKURSOWA ROZGRZEWKA" na platformie gamifikacyjnej Huntly dostępnej w App Store i Google Play. Konkurs łączy w sobie wyzwanie w świecie online, które polega na rozwiązywaniu zadań w aplikacji, oraz w rzeczywistości. Przykładem może być gra miejska w długi sierpniowy weekend, podczas której na graczy punkty będą czekać na ścieżkach biegowych parku Reagana. Drużyny zdobywają punkty, rywalizują ze sobą o najlepsze miejsca i nagrody oraz rozpowszechniają wiedzę na temat Gdańsk Business Run. Trzy drużyny, które uzyskają najlepszy wynik w konkursie, wygrają bony do Sklepu Biegacza, konsultacje dietetyczne w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz opiekę treningową specjalistów AWFiS Gdańsk. Warunkiem udziału w zabawie jest rejestracja drużyny na Gdańsk Business Run oraz pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej Huntly (www.huntlyapp.com/download).

Biznes biega i pomaga czyli akcja CSR-owa skrojona na miarę
Poland Business Run to sprawdzony projekt CSR szyty na miarę dla różnych firm z różnych sektorów, a nie tylko propozycja udziału w zwykłym charytatywnym biegu. CSR jest strategią odpowiedzialnego biznesu z długofalowymi korzyściami. Angażując się we współpracę z lokalnymi środowiskami na rzecz miejscowych, społecznych projektów, podnosi się kulturę organizacyjną firmy, motywuje zespół pracowników oraz buduje dobry wizerunek marki.
Dzięki Poland Business Run zyskuje motywacja pracowników.  Uczestnicząc w kolejnych etapach organizacji projektu, pracownicy nabywają nowych umiejętności pracy i mogą wykazać się na różnych polach działalności zespołowej.
Wdrażając dobre praktyki w ramach społecznej inicjatywy, wzmacniają swoje zaangażowanie w życie firmy, odkrywają w sobie nowy potencjał i sprawdzają swoje kompetencje. Ich zaangażowanie ukierunkowane jest na pomoc konkretnym beneficjentom, z którymi mają realny kontakt, a widząc efekty swojej pracy, jeszcze bardziej motywują się do rozwoju zawodowego i osobistego.

GDAŃSK BUSINESS RUN WSPIERAJĄ
Partnerami wydarzenia Gdańsk Business Run są miasto Gdańsk, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz MOSiR. Organizatorami są EPAM i Zuchwali.com. Sponsorami zostali EPAM, State Street i International Paper Kwidzyn. Partnerami są coworking O4, Olivia Business Centre, Huntly App, Centrum Dietetyki Efyra, Sklepbiegacza.pl oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Patronat Medialny nad wydarzeniem sprawują Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl oraz magazyn Dolce Vita.

Biegnij w "Konkursowej Rozgrzewce" i pomagaj jeszcze bardziej!
W dniu 4 sierpnia rusza konkurs organizowany na łamach Dziennika Bałtyckiego, którego celem jest promocja Gdańsk Business Run - charytatywnego biegu mającego pomóc sfinansowanie protez dla Mateusza Pędziwiatra, beneficjenta Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Konkurs polegać będzie na rozwiązywaniu różnych zadań widocznych w telefonie, które wymagają od uczestników zabawy podjęcia wyzwań intelektualnych oraz sportowych.

Drużyny zdobywają punkty, rywalizują ze sobą o najlepsze miejsca i nagrody oraz rozpowszechniają wiedzę na temat Gdańsk Business Run. Zabawa obywa się na platformie gamifikacyjnej Huntly dostępnej w App Store i Google Play. Trzy drużyny, które uzyskają najlepszy wynik w konkursie, wygrają bony do Sklepu Biegacza, konsultacje dietetyczne w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz opiekę treningowa specjalistów AWFiS Gdańsk. Warunkiem udziału w zabawie jest rejestracja drużyny na Gdańsk Business Run oraz pobranie bezpłatnej, mobilnej aplikacji Huntly (www.huntlyapp.com/download), zaakceptowanie regulaminu gry i wypełnienie kwestionariusza.

Aplikacja jest bezpłatna i dedykowana dla wszystkich uczestników posiadających smartphone z systemem operacyjnym takim jak iOS w wersji 8.0 lub wyższej oraz Android (wersja powyżej 4.3). Dodatkowo uczestnik musi posiadać dostęp do Internetu i opcję low energy bluetooth.

Czym jest Gdańsk Business Run?
Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w sztafecie (5 razy 3,8 km) na rzecz beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. Każdy zespół liczy 5-ciu członków. Każdy z nich ma do pokonania trasę o dystansie 3,8 km. Biegi odbywają się w centrach Krakowa, Poznania, Warszawa, Wrocławia, Katowic, Łodzi oraz Gdańska. Od 2012 roku Poland Business Run pomogło już 60 podopiecznym.

Jak grać, żeby pomóc?
1. Należy zarejestrować 5-osobową drużynę reprezentującą pracowników firmy na stronie Gdańsk Business Run i uiścić opłatę startową w wysokości 307,50 zł.
2. Pobrać bezpłatną, mobilną aplikację mobilną Huntly ze sklepu Google Play lub App Store, zaakceptować Regulaminu Konkursu i Politykę prywatności oraz i zarejestrować drużynę..

Konkurs polega na wykonaniu zadań widocznych w aplikacji, za które uczestnicy otrzymają punkty. Część z zadań wymaga zeskanowania kodu QR umieszczonego w wybranych wydaniach Dziennika Bałtyckiego, wejścia na konkretną stronę internetową lub pojawienia się w konkretnym miejscu w Gdańsku i o konkretnej godzinie (instrukcje będą podane w treści zadań). Czytnik QR jest elementem aplikacji i nie trzeba pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania.

Agnieszka Deka-Malijewska, Business Development Manager Huntly, zachęca: "Gdańsk Business Run - Konkursowa Rozgrzewka to konkurs zachęcający do dobrej zabawy, gwarantujący zdrową rywalizację i pozytywne emocje. Drużyny uczestniczące w tej zabawie mają szansę wykazać się wiedzą, szybkością działania i zręcznością. To świetna opcja drużynowej integracji przed finalnym biegiem w szczytnym celu. Jednym z zadań w aplikacji, jest możliwość zapraszania do konkursu swoich znajomych lub przyjaciół. Dodatkowo na bieżąco można śledzić swój aktualny wynik na tle innych drużyn w konkursie w menu aplikacji w opcji "Nailepsi gracze". Zadania będą pojawiać się w aplikacji na przestrzeni 4 tygodni, więc warto być czujnym i sprawdzać nowe zadania oraz wiadomości wysyłane przez Organizatora konkursu. W każdym momencie trwania gry można dołączyć do zabawy i mieć szansę na wygraną. Warto podjąć ten wysiłek bo satysfakcja na starcie biegu będzie jeszcze większa!"

Jakie nagrody czekają na zwycięzców?
1 miejsce - nagrody dla drużyny: bon o wartości 700 PLN do wykorzystania w Sklepie Biegacza (www.sklepbiegacza.pl), konsultacja dietetyczna w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz bon o wartości 120 zł do wykorzystania w sklepie www.efyra-shop.pl
2 miejsce - nagrody dla drużyny: 2 wizyty w Laboratorium Badań Prozdrowotnej Aktywności Fizycznej AWFiS oraz ułożenie planu treningowego dla wszystkich członków drużyny, konsultacja dietetyczna w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz bon o wartości 40 zł do wykorzystania w sklepie www.efyra-shop.pl
3 miejsce - nagrody dla drużyny: konsultacja dietetyczna w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz bon o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie www.efyra-shop.pl

Konkurs trwa od 4 sierpnia br. do 4 września br. (przez 4 tygodnie). Finał konkursu odbędzie się 4 września br. przed startem Gdańsk Business Run.


https://www.facebook.com/events/139755609762945/

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
13.08
JAGUAR Gdańsk
Puszcza Niepołomice
15.08
Skra Warszawa
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń
01.08 g.16.30
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
25.07 g.16.30
Start Gniezno