stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Charytatywny bieg Gdańsk Business Run

  • niedziela, 4 września 2016,
    godz. 10:30
  • Gdańsk
  • 307,50

Znamy już beneficjenta Gdańsk Business Run. To Mateusz Pędziwiatr, 23-letni student Politechniki Gdańskiej, który w wypadku kolejowym stracił prawą rękę i nogę.

"Z natury jestem optymistą. Mogło być gorzej" - takimi słowami powitał nas Mateusz, gdy przyjechaliśmy nakręcić z nim film. I faktycznie od tego chłopaka bije pozytywna energia i chęć powrotu do aktywnego życia. Chciałby ćwiczyć jak najwięcej... a nie może, bo źle wyprofilowany lej do protezy rani jego kikut po amputacji nogi.

PROGRAM
09:00 Otwarcie terenu imprezy
09:30 Oficjalne rozpoczęcie Gdańsk Business Run 2016
09:50 Odprawa kapitanów drużyn
10:10 Wspólna rozgrzewka
10:30 START BIEGU
A gdy już wszyscy dobiegną do mety...

ok. 12:00 Wręczenie czeku Beneficjentowi Gdańsk Business Run 2016
ok. 13:00 Ogłoszenie wyników
ok. 13:10 Wręczenie nagród dla zwycięzców biegu
ok. 13:20 Wręczenie Żółtych Koszulek Lidera w akcji Pomagam Bardziej
ok. 13:30 Zakończenie imprezy


Mateusz Pędziwiatr studiuje energetykę na Politechnice Gdańskiej. Cztery lata temu, gdy wracał do domu, wpadł pod pociąg. W wyniku tego wypadku Mateusz stracił rękę i nogę. Mateusz interesuje się muzyką i motoryzacją, uwielbia też podróżować i zwiedzać nowe miejsca. Przed wypadkiem młody mężczyzna był bardzo aktywny sportowo. Nadal ćwiczy na siłowni, jednak nie zawsze jest to proste. Mateusz ma niedopasowaną protezę, która powoduje ból i otarcia. "Nowa noga" pozwoli Mateuszowi wrócić do aktywnego życia i spełniania marzeń.Gdańsk Business Run startuje 4 września i po raz pierwszy angażuje gdańskie środowisko biznesowe w największy charytatywny bieg w Polsce.

ZAPISY

Czym jest Gdańsk Business Run?
Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w sztafecie na rzecz beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. Każdy zespół liczy 5-ciu członków. Każdy z nich ma do pokonania trasę o dystansie ok. 4 km. Biegi odbywają się w centrach Krakowa, Poznania, Warszawa, Wrocławia, Katowic, Łodzi oraz Gdańska. Od 2012 roku Poland Business Run pomogło już 60 podopiecznym.

W Gdańsk Business Run mogą wziąć udział wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia pięcioosobowej drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://gdanskbusinessrun.pl/. Wysokość opłaty startowej całego zespołu wynosi 307,50 zł.

Trasa biegu, a właściwie jednej pętli sztafetowej liczy w przybliżeniu 3,1 km. Strefa startu i mety czyli strefa zmian zostanie ustawiona na Targu Rybnym. Zawodnicy będą biegli malowniczymi uliczkami miasta m.in. Podwalem Staromiejskim, Katarzynki, Pańską, Tkacką, Ogarną, Długą, Świętego Ducha, Szeroką i Tokarską, mijając po drodze najbardziej znane zabytki Gdańska.Konkursy czyli wygrywaj więcej
Przez cały czas trwania zapisów czyli do 4 września aktywny jest konkurs dla wszystkich biegaczy "KONKURSOWA ROZGRZEWKA" na platformie gamifikacyjnej Huntly dostępnej w App Store i Google Play. Konkurs łączy w sobie wyzwanie w świecie online, które polega na rozwiązywaniu zadań w aplikacji, oraz w rzeczywistości. Przykładem może być gra miejska w długi sierpniowy weekend, podczas której na graczy punkty będą czekać na ścieżkach biegowych parku Reagana. Drużyny zdobywają punkty, rywalizują ze sobą o najlepsze miejsca i nagrody oraz rozpowszechniają wiedzę na temat Gdańsk Business Run. Trzy drużyny, które uzyskają najlepszy wynik w konkursie, wygrają bony do Sklepu Biegacza, konsultacje dietetyczne w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz opiekę treningową specjalistów AWFiS Gdańsk. Warunkiem udziału w zabawie jest rejestracja drużyny na Gdańsk Business Run oraz pobranie bezpłatnej aplikacji mobilnej Huntly (www.huntlyapp.com/download).

Biznes biega i pomaga czyli akcja CSR-owa skrojona na miarę
Poland Business Run to sprawdzony projekt CSR szyty na miarę dla różnych firm z różnych sektorów, a nie tylko propozycja udziału w zwykłym charytatywnym biegu. CSR jest strategią odpowiedzialnego biznesu z długofalowymi korzyściami. Angażując się we współpracę z lokalnymi środowiskami na rzecz miejscowych, społecznych projektów, podnosi się kulturę organizacyjną firmy, motywuje zespół pracowników oraz buduje dobry wizerunek marki.
Dzięki Poland Business Run zyskuje motywacja pracowników.  Uczestnicząc w kolejnych etapach organizacji projektu, pracownicy nabywają nowych umiejętności pracy i mogą wykazać się na różnych polach działalności zespołowej.
Wdrażając dobre praktyki w ramach społecznej inicjatywy, wzmacniają swoje zaangażowanie w życie firmy, odkrywają w sobie nowy potencjał i sprawdzają swoje kompetencje. Ich zaangażowanie ukierunkowane jest na pomoc konkretnym beneficjentom, z którymi mają realny kontakt, a widząc efekty swojej pracy, jeszcze bardziej motywują się do rozwoju zawodowego i osobistego.

GDAŃSK BUSINESS RUN WSPIERAJĄ
Partnerami wydarzenia Gdańsk Business Run są miasto Gdańsk, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz MOSiR. Organizatorami są EPAM i Zuchwali.com. Sponsorami zostali EPAM, State Street i International Paper Kwidzyn. Partnerami są coworking O4, Olivia Business Centre, Huntly App, Centrum Dietetyki Efyra, Sklepbiegacza.pl oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Patronat Medialny nad wydarzeniem sprawują Dziennik Bałtycki, Trojmiasto.pl oraz magazyn Dolce Vita.

Biegnij w "Konkursowej Rozgrzewce" i pomagaj jeszcze bardziej!
W dniu 4 sierpnia rusza konkurs organizowany na łamach Dziennika Bałtyckiego, którego celem jest promocja Gdańsk Business Run - charytatywnego biegu mającego pomóc sfinansowanie protez dla Mateusza Pędziwiatra, beneficjenta Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Konkurs polegać będzie na rozwiązywaniu różnych zadań widocznych w telefonie, które wymagają od uczestników zabawy podjęcia wyzwań intelektualnych oraz sportowych.

Drużyny zdobywają punkty, rywalizują ze sobą o najlepsze miejsca i nagrody oraz rozpowszechniają wiedzę na temat Gdańsk Business Run. Zabawa obywa się na platformie gamifikacyjnej Huntly dostępnej w App Store i Google Play. Trzy drużyny, które uzyskają najlepszy wynik w konkursie, wygrają bony do Sklepu Biegacza, konsultacje dietetyczne w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz opiekę treningowa specjalistów AWFiS Gdańsk. Warunkiem udziału w zabawie jest rejestracja drużyny na Gdańsk Business Run oraz pobranie bezpłatnej, mobilnej aplikacji Huntly (www.huntlyapp.com/download), zaakceptowanie regulaminu gry i wypełnienie kwestionariusza.

Aplikacja jest bezpłatna i dedykowana dla wszystkich uczestników posiadających smartphone z systemem operacyjnym takim jak iOS w wersji 8.0 lub wyższej oraz Android (wersja powyżej 4.3). Dodatkowo uczestnik musi posiadać dostęp do Internetu i opcję low energy bluetooth.

Czym jest Gdańsk Business Run?
Gdańsk Business Run jest lokalną edycją największego biegu charytatywnego Poland Business Run integrującego przede wszystkim środowiska biznesowe równocześnie w siedmiu miastach w Polsce. W tym samym dniu, o tej samej godzinie ponad 20 tysięcy biegaczy pobiegnie w sztafecie (5 razy 3,8 km) na rzecz beneficjentów Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, która na co dzień pomaga osobom po amputacjach. Każdy zespół liczy 5-ciu członków. Każdy z nich ma do pokonania trasę o dystansie 3,8 km. Biegi odbywają się w centrach Krakowa, Poznania, Warszawa, Wrocławia, Katowic, Łodzi oraz Gdańska. Od 2012 roku Poland Business Run pomogło już 60 podopiecznym.

Jak grać, żeby pomóc?
1. Należy zarejestrować 5-osobową drużynę reprezentującą pracowników firmy na stronie Gdańsk Business Run i uiścić opłatę startową w wysokości 307,50 zł.
2. Pobrać bezpłatną, mobilną aplikację mobilną Huntly ze sklepu Google Play lub App Store, zaakceptować Regulaminu Konkursu i Politykę prywatności oraz i zarejestrować drużynę..

Konkurs polega na wykonaniu zadań widocznych w aplikacji, za które uczestnicy otrzymają punkty. Część z zadań wymaga zeskanowania kodu QR umieszczonego w wybranych wydaniach Dziennika Bałtyckiego, wejścia na konkretną stronę internetową lub pojawienia się w konkretnym miejscu w Gdańsku i o konkretnej godzinie (instrukcje będą podane w treści zadań). Czytnik QR jest elementem aplikacji i nie trzeba pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania.

Agnieszka Deka-Malijewska, Business Development Manager Huntly, zachęca: "Gdańsk Business Run - Konkursowa Rozgrzewka to konkurs zachęcający do dobrej zabawy, gwarantujący zdrową rywalizację i pozytywne emocje. Drużyny uczestniczące w tej zabawie mają szansę wykazać się wiedzą, szybkością działania i zręcznością. To świetna opcja drużynowej integracji przed finalnym biegiem w szczytnym celu. Jednym z zadań w aplikacji, jest możliwość zapraszania do konkursu swoich znajomych lub przyjaciół. Dodatkowo na bieżąco można śledzić swój aktualny wynik na tle innych drużyn w konkursie w menu aplikacji w opcji "Nailepsi gracze". Zadania będą pojawiać się w aplikacji na przestrzeni 4 tygodni, więc warto być czujnym i sprawdzać nowe zadania oraz wiadomości wysyłane przez Organizatora konkursu. W każdym momencie trwania gry można dołączyć do zabawy i mieć szansę na wygraną. Warto podjąć ten wysiłek bo satysfakcja na starcie biegu będzie jeszcze większa!"

Jakie nagrody czekają na zwycięzców?
1 miejsce - nagrody dla drużyny: bon o wartości 700 PLN do wykorzystania w Sklepie Biegacza (www.sklepbiegacza.pl), konsultacja dietetyczna w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz bon o wartości 120 zł do wykorzystania w sklepie www.efyra-shop.pl
2 miejsce - nagrody dla drużyny: 2 wizyty w Laboratorium Badań Prozdrowotnej Aktywności Fizycznej AWFiS oraz ułożenie planu treningowego dla wszystkich członków drużyny, konsultacja dietetyczna w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz bon o wartości 40 zł do wykorzystania w sklepie www.efyra-shop.pl
3 miejsce - nagrody dla drużyny: konsultacja dietetyczna w Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń oraz bon o wartości 20 zł do wykorzystania w sklepie www.efyra-shop.pl

Konkurs trwa od 4 sierpnia br. do 4 września br. (przez 4 tygodnie). Finał konkursu odbędzie się 4 września br. przed startem Gdańsk Business Run.


https://www.facebook.com/events/139755609762945/

Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij
04.08 g.18.00
Orzeł Łódź
05.08 g.17.00
JAGUAR Gdańsk
Kaszubia Kościerzyna
08.08 g.14.00
e-Winner Apator Toruń
08.08 g.17.00
Bałtyk Koszalin
15.08
Arged Malesa TŻ Ostrovia
01.08 g.17.00
Pomorzanin Toruń
01.08 g.16.30
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
25.07 g.16.30
Start Gniezno
25.07 g.11.00
JAGUAR Gdańsk