Ciężka przeprawa Wybrzeża w Gryfinie

25 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Piłkarki ręczne AZS AWFiS lepiej czują się w tym sezonie I ligi na wyjeździe niż na własnym parkiecie. Gdańszczanki pokonały w Poznaniu AZS AWF 32:26 (18:13). Natomiast w II lidze po raz pierwszy na ciężką próbę wstawione zostało Wybrzeże. Gdańszczanie wygrali w Gryfinie z Energetykiem 24:23 (12:14)

.

AZS AWFiS: Zych, Dziełak - Pasternak 6, Dygant, P.Wójcik 6, Brzezińska 2, Rostankowska 11, Labuhn 2, Siekańska 4, Maszota 1.

W Gdańsku akademiczki w dwóch meczach zdobyły tylko jeden punkt. Natomiast na wyjeździe po raz drugi triumfowały. W Poznaniu podopieczne Ireneusza Rudkowskiego pewne problemy miały tylko w inauguracyjnym kwadransie.

Rozpoczęły spotkanie od 0:2, gdyż dwukrotnie zaskoczyła je Karolina Peda. Wynik udało się "odbić" w 10. minucie, kiedy po trzech bramkach Anny Rostankowskiej gdańszczanki objęły pierwsze tego dnia prowadzenie (4:3). W miarę wyrównana walka toczyła się do 18. minuty, kiedy było 9:8 dla naszego zespołu.

Poznanianki zaczęły tracić dystans, gdyż przed przerwą nawet dwukrotnie zmarnowały karne. W 26. minucie było już 17:11 dla gdańszczanek.

Po zmianie stron nasz zespół kontrolował sytuację do 44. minuty, kiedy było 26:19. Końcówka była tradycyjnie już w tym sezonie słabsza w wykonaniu podopiecznych Rudkowskiego. Agnieszka Kwiecień, która w tym meczu zdobyła aż 12 bramek, w 51. minucie zniwelowały straty na 23:27.

Sytuacje uspokoiły dopiero kolejno bramki zdobywane przez Patrycję Wójcik, Rostankowską i Katarzynę Pasternak, które zmieniły rezultat z 29:25 na 32:25 w 59. minucie.

Teraz do 6 listopada w I lidze nastąpi przerwa. W 5. kolejce gdańszczanki czeka mecz u siebie z liderem ze Słupska. Początek gry w następną sobotę o godzinie 17.00.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
MTS Kwidzyn - Start Elbląg 22:24 (10:11), Pogoń Handball Szczecin - Sparta Oborniki 30:25 (13:12), Słupia - AZS AWF Warszawa 34:26 (18:14).

8. MTS Kwidzyn 4 0 0 4 104:141 0

W grupie pomorskiej II ligi jedna gdańska drużyna pauzowała, a dwie kolejne grały na wyjazdach. Niewiele brakowało, aby pierwsze straty zanotowało Wybrzeże. Podopieczni Marka Mońki jeszcze na trzy minuty przed końcem meczu w Gryfinie tracili trzy bramki. Zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczają Radosławowi Steege, który zaliczył siedem trafień.

WYBRZEŻE: Głębocki, Kasperek - Ludian 1, Jasowicz 2, Derdzikowski 5, Steege 7, Sulej 1, Bronk 3, Szupiluk 3, Sieg 2.

W rozgrywkach nastąpi przerwa do 6 listopada. Jednak w Gdańsku do derbów dojdzie już 3 listopada w hali przy ul. Smoleńskiej 5/7 na Oruni. Tego dnia o 18.00 Wybrzeże zagra awansem z 10. kolejki z Sokołem.

Gwardia Koszalin - Sokół Gdańsk 51:17 (27:7), Pomezania Malbork - AZS
UWM Olsztyn 35:22 (14:12), Alfa 99 Strzelno - LKS Kęsowo 24:25 (11:12), Szczypiorniak Olsztyn - MKS Grudziądz 26:24 (9:12). Pauza: AZS PG Gdańsk.

Opinie (24) 3 zablokowane

• niestey Wybrzeże chyba za słabe na awans (1)

jak nie będzie pomocy miasta to szybko się to wywróci

• 7 9

• Miasto i miasto trzeba samemu sponsorow szukac a nie liczyc na miasto darmozjadow juz nie chcemy!Samae gwiazdy w honorowych niech rusza d*pe i pomoga a nie na honorowym miejscu to kazdy sie wpisal! Miasto wszystkim nie da napewno!

• to dopiero 3 mecz i 3 zwycięstwo, za szybko na oceny kot awanusje, a kto nie! chociaz poczatek wskazuje, że walczyć będą:

Wybrzeże, Malbork, Gwardia no i moze AZS Olsztyn. czas pokaże, kibice Wybrzeża wierzą w naszych!

• 8 4

• przy okazji polecam oficjalną stronę Wybrzeża. mega wypasiona, skarbnica wiedzy o klubie i jego historii! (3)

• 10 3

• Faktycznie świetna robota!

Tylko Gdańskie Wybrzeże.

• 6 1

• to chyba jednak nie ten sam klub. (1)

stary był zadłuzony więc nie został reaktywowany - wierzyciele mają długą pamięć.
      tak więc raczej powstał zupełnie nowy klub budowany o tradycje klubu Wybrzeże.

Czyli powstała hybryda na kształt historii najnowszej Arki Gdynia budowanej o tradycje innych klubów wklejonej jako własna. Niby ten klub sam ale jak dobrze poszperać to mocno naciągane.

• 5 1

• masz racje :)

inni ludzie inni klub no i juz milicji nie ma :)

• 3 1

• Wielkie Wybrzeże

Wszyscy na mecz 03.11.2010 godz 18!
    i 06.11.2010! godz jeszcze nie ustalona

• 8 2

• Wielkie Wybrzeże !!!

Dawać na mecze, musi być frekwencja i awans, jeśli za 2 lata chcemy ich mecze ogladąc w Ergo Arenie przy kilku tysiącach. Wybrzeże musi sie odrodzić !!!. Handlball Rullez, a nie koszykówka, czy siatkówka o piłce nożnej nie wspomnę. JA będę 06.11.2010 roku z Gwardią Koszalin, ale z Sokołem chyba nie będe mógł. Muszą awansować !!! W tej II lidze to ciężej może być jedynie z Pomezanią Cukier Malbork - 18.12.2010 roku grają w Malborku i nie wyobrażam sobie, aby mnie tam nie było. Fajna stronka SHCwybrzeże.

• 12 3

• stronka z*******a, patroni honorowi do roboty!!!

• 8 3

• Wybrzeże (1)

Stronka jest SUPER---najlepsza klubowa stronka jaka widziałem.Zespól też na chwilkę obecną odnosi same sukcesy tylko sądząc po składzie brakuje jeszcze jednego "weterana" ogranego w ligach.Młodzi, nawet najzdolniejsi nie podołają bez takiej podpory.Oglądąjąc składy innych drużyn II ligowych każda z nich posiada taką podporę.Pozdrawiam sympatyków, trzymam kciuki za druzynę

• 12 2

• A Sulej? Wiekowo może nie "weteran", ale kilka lat grał w ekstraklasie z AZS-em.

• 3 0

• do ferdka

Wybrzeże ma doświadczonych zawodników począwszy od Marcina Głebockiego w bramce (grał w GKS Wybrzeże i m,in Nielbie) Jaceki Sulej wcześniej AZS AWF-iS i Andrzej Bystram m.in. w Vive.
    to mało?!
    co do strony to uważam, że jedna z najlepszych w kraju. konkurowac z nia może jedynie strona nafciarze.pl vzy vivetargi.pl, porównałbym ją nawet do toyotahandballbundesliga. naprawde konkret.
    gratulacje

• 7 1

• ... (1)

Bramkarz pomoże drużynie ale nie poprowadzi jej do zwycięstwa.Zgodzilbym się co do Andrzeja Bystram a Jacek Sulej---młodziutki, ograny w ekstraklasie ale nie weżmie cięzaru gry na siebie jak to często robił Pilch grając w AZS ie.Pozdrawiam

• 2 4

• Owszem, Sulej to nie klasyczny reżyser gry (w AZS-ie był świetny w obronie, w ataku grywał rzadko), ale dla tej drużyny każdy doświadczony zawodnik jest bezcenny.