Cukierki - Lotos 80:112

Tomasz Łunkiewicz
24 marca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)

VBW Gdynia

Nie było niespodzianki w pierwszej rundzie play off Sharp Torell Basket Ligi. Koszykarki Lotosu VBW Climy po raz trzeci pokonały Cukierki Odrę Brzeg. Gdynianki wygrały na wyjeździe 112:80 (27:20, 16:28, 18:35, 19:29).

LOTOS: Grubin 12, Bibrzycka 21, Cupryś 4, Melvin 10, Dydek 21 - Olse-Hlebowicka 12, Whiterspoon 22, Pietrzak, Barabanowa 2, Wodopianowa 8.
Cukierki: Kaniwoska 8, Romantyna, Lorek 19, Jasnowska 19, Cichocka 8 - Stefanowska 22, Nowacka 4.

Gospodarze tylko po pierwszej kwarcie mogli mieć nadzieję na pokonanie mistrzyń Polski. Pierwsze dziesięć minut Cukierki wygrały różnicą siedmiu punktów. Potem gdynianki, które wyszły na parkiet mając jeszcze w pamięci czwartkową porażkę z Jekaterynburgiem, wzięły się do roboty. Do przewy Lotos prowadził pięcioma punktami. Druga połowa to już zdecydowana dominacja podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza. Przewaga gdynianek w 25 minucie sięgnęła 27 punktów. Potem Lotos prowadził nawet 40 "oczkami".

- Początek spotkania nam nie wyszedł. Dziewczyny wyszły na parkiet rozpamiętując jeszcze mecz z Rosjankami. Gospodynie to wykorzystały i po pierwszej odsłonie prowadziły. Do moich podopiecznych nic nie docierało. Miały spuszczony wzrok, były bardzo przybite. Potem wszystko wróciło do normy i gra toczyła się pod naszą kontrolą. O meczu z Rosjankami musimy zapomnieć. Teraz naszym celem jest obrona tytułu mistrzowskiego - powiedział nam trener Koziorowicz.
Wyniki play off o miejsca 1-8:

Meblotap AZS Chełm - CCC Aquapark Polkowice 61:67 (16:19, 10:15, 9:17, 26:16). Stan rywalizacji 0-3.
Wisła Kraków - PZU Polfa Pabianice 36:60 (9:16, 7:17, 11:15, 9:12). Stan rywalizacji 0-3.

W drugiej rundzie spotkają się Lotos VBW Clima z CCC Aquapark Polkowice oraz PZU Polfa Pabianice ze zwycięzcą rywalizacji Łączność Olsztyn - ŁKS Łódź. Pierwsze mecze w sobotę i niedzielę. O miejsca 9-12. Quay POSiR Poznań - SMS PZKosz. Warszawa 75:69 (15:20, 18:12, 17:18, 25:19), Zapolex Toruń - Ślęza Wrocław 72:61 (10:20, 22:21, 12:10, 28:10).