"Czarne Koszule" nie tracą goli w Gdyni

2 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

Niestety, tradycji stało się zadość. Arka w Gdyni nie potrafi w ekstraklasie strzelić gola Polonii. Dzisiejszy mecz, po bardzo słabej drugiej połowie z obu stron, zakończył się remisem 0:0. Poniżej zapis bezpośredniej relacji, którą przeprowadziliśmy z Narodowego Stadionu Rugby

.

ARKA: Witkowski - Bruma, Rozić, Płotka, Noll - Wilczyński (63 Duarte), Budziński, Bożok (83 Burkhardt), Glavina - Labukas, Ivanovski (82 Mawaye).

POLONIA: Gliwa - Tosik, Pietrasiak, Dziewicki, Brzyski - Mierzejewski, Bruno (74 Piątek), Rachwał, Andreu (90 Trałka), Gancarczyk (62 Smolarek) - Gołębiewski

Sędzia: Mularczyk (Skierniewice). Żółte kartki: Witkowski, Budziński (Arka), Andreu, Gancarczyk (Polonia). Widzów: 3000.

KONIEC MECZU

90+3' kontra 2 na 2, ale Duarte zamiast podawać do Mawaye kopnął piłkę do bramkarza

90' sędzia doliczył trzy minuty

90' ostatnia zmiana w Polonii, Trałka wszedł za Andreu

90' strzał Mawaye głową niecelny po dobrym dośrodkowaniu Burkhardta

87' strzał z dystansu Burkhardta, ale niecelny

83' ostatnia zmiana w Arce za Bożoka wszedł Burkhardt

83' Budziński wywalczył róg, choć szkoda, że nie zdecydował się szybko na strzał, bo mogło być jeszcze groźniej

82' druga zmiana w Arce, za Ivanovskiego wszedł Mawaye

77' zablokowany strzał Glaviny

74' druga zmiana w Polonii, Piątek zastąpił Bruno

73' bardzo słaby mecz z obu stron, "Arka walczyć! - skandują kibice

68' strzał Pietrasiaka mocno niecelny

65' Mierzejewski z około 25. metra strzelił z wolnego niecelnie

63' zmiana również w Arce, za Wilczyńskiego wszedł Duarte. Angolańczyk został ustawiony w ataku, a na prawe skrzydło przeszedł Labukas

62' pierwsza zmiana w Polonii, Smolarek zastąpił Gancarczyka

61' Labukas domagał się karnego, ale gwizdka nie było

52' Najlepsza okazja dla Arki, Glavina wrzucił piłkę na głowę Ivanovskiego, który z trzech metrów uderzył wprost w ręce bramkarza

49' Gancarczyk "zakręcił" Roziciem, na szczęście dla Arki nikt z kolegów skrzydłowego nie zdążył do dobrze podawanej piłki

46' drugą połowę rozpoczęła Polonia. Obie drużyny w tych samych składach

45+1' po pierwszej połowie bezbramkowy remis

45' sędzia doliczył jedną minutę

42' zbyt krótkie piąstkowanie Gliwy po dośrodkowaniu z rogu Bożoka, Labukas dobrze uderzył, ale w plecy rywala

39' żółta kartka dla Budzińskiego po faulu na Gancarczyku

38' strzał Budzińskiego, piłka po nogach obrońców straciła impet i Gliwa pewnie złapał ją

36' znów poloniści zmienili się pozycjami i Gołębiewski wrócił do ataku

33' strzał Budzińskiego nad bramką

32' dwie żółte kartki dla Polonii, Andreu ukarany za faul na Glavinie, a Gancarczyk za dyskusję z sędzią

29' po krótko rozegranym wolnym dobry strzał Gancarczyka, Witkowski z kłopotami złapał piłkę

29' żółta kartka dla Witkowskiego, a powinna być nawet czerwona, bo bramkarz Arki dotknął piłkę ręką poza "16"!

28' strzał Gołębiewskiego niecelny

27' po wolnym z dystansu po ziemi strzelał Labukas, ale za lekko, aby pokonać Gliwę

17' Rozić z pola bramkowego przestrzelił po dośrodkowaniu z rogu Glaviny

16' Noll uratował Arkę przed stratą gola! Lewy obrońca wybił piłkę zmierzającą do siatki po strzale Mierzejewskiego, który przed polem karnym minął Witkowskiego!

15' w Polonii nastąpiła zmiana w ustawieniu, Mierzejewski przeniósł się na szpicę ataku, a na bok pomocy przestawiono Gołębiewskiego

11' przed szansą Rozić. Stoper otrzymał piłkę po dośrodkowaniu z rogu od Bożoka, głową strzelił zbyt słabo, a gdy próbował poprawić nogą, nie trafił w piłkę. Szkoda, że nie może grać Szmatiuk, bo on z takich sytuacji strzelał gole

9' Witkowski broni strzał Bruno

7' strzał Wilczyńskiego, dobrze interweniuje Gliwa, a dodatkowo Ivanovski był na spalonym

6' ostre dośrodkowanie z rogu Glaviny, Gliwa wybił piłkę na kolejny korner, ale po nim nie było już żadnego zagrożenia, bo dośrodkowanie nie udało się Bożokowi

4' dobra akcja prawą stroną, ale dośrodkowanie Wilczyńskiego prosto w ręce Gliwy

2' niespodziewany strzał Bruno, piłka nieznacznie minęła słupek

0' skład Arki identyczny jak w ostatniej kolejce na mecz z Cracovią. Natomiast w zestawieniu Polonii jest kilka niespodzianek. Na ławkę trafili m.in. Smolarek i bramkarz Przyrowski

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:3 (0:0)
, Polonia Bytom - Widzew Łódź 2:2 (1:1), Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:0, Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0, Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0), GKS Bełchatów - Lech Poznań 1:0 (0:0), Ruch Chorzów - Korona Kielce 0:1 (0:1).

Opinie (173) ponad 100 zablokowanych

• ehhh Bruno przyloz sie nastepnym razem ! (1)

• 9 11

• Od rana widzę

Bande gówniarzy chodzacych po mieście w szalikach i koszulkach Arki...zachowują się głośno...chwalą się jacy to oni sa super...banda szczeniaków lub starych podpitych kolesi...ot cała Arka...

• 8 4

• Tralka na lawie:)

• 9 6

• ale beznadziejnie ten mecz sie oglada;/ cien tak pada, ze nie da sie ogladac;/ (2)