Czwarta porażka w miesiącu w Młodej Ekstraklasie

22 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)
Bartłomiej Barczak (w środku) obronił drugiego w tym sezonie karnego, ale Lechia nadal przegrywa w Młodej Ekstraklasie Bartłomiej Barczak (w środku) obronił drugiego w tym sezonie karnego, ale Lechia nadal przegrywa w Młodej Ekstraklasie

Bartłomiej Barczak w drugim meczu z rzędu obronił karnego w Młodej Ekstraklasa, ale czarny wrzesień w wykonaniu Lechii w tej klasie rozgrywkowej trwa w najlepsze. W tym miesiącu podopieczni Radosława Gaca przegrali już czwarte spotkanie! Czy ta fatalna passa zostanie przełamana w najbliższą sobotę? O godzinie 11.00 biało-zieloni na bocznym boisku przy ul. Traugutta w Gdańsku ugoszczą jeden ze słabszych zespołów tabeli - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dla kibiców wstęp bezpłatny

.

Lechia - Korona Kielce 0:1 (0:0)
Bramka:
Rafał Zawłocki 53

LECHIA: Barczak - Pujdak (46 Jaroszek), Powszuk, Rzepnikowski, Karwat - Dałek (72 Frankowski), Rybakowski, Czerwiński (46 Kucharski) - Kujtkowski, Błażewicz (65 Kugiel), Kamiński (65 Gorczyca)

W ósmej serii gier Lechia gościła u siebie Koronę. Bartczak, podobnie jak w meczu z Górnikiem, obronił karnego. Tym razem gdański 19-latek nie dał się pokonać w 41. minucie Andrzejowi Paprockiemu. Niestety, tym razem nie potwierdziło się porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą.

Po przerwie gospodarzom ponownie nie udało się strzelić gola, a dla kielczan zwycięską bramkę strzałem głową zdobył Rafał Zawłocki. Dla 19-letniego obrońcy, który do gry wszedł po przerwie, było to pierwsze trafienie w Młodej Ekstraklasie w siódmym występie.

Lechia przegrała we wrześniu czwarty mecz z rzędu, a zwycięstwa nie posmakowała już od sześciu kolejek. Może tę fatalną passę uda się biało-zielonym przerwać w sobotę. Na własnym boisku ugoszczą Podbeskidzie. Beniaminek Młodej Ekstraklasy zdobył dotychczas tylko pięć punktów. Z drugiej strony jest bardzo nieprzewidywalny, przede wszystkim na wyjeździe. Bielszczanie potrafili przegrać w Kielcach 1:6, ale w Chorzowie, gdzie z kolei Lechia doznała porażki 1:5, to oni triumfowali 2:0.

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
GKS Bełchatów - Wisła Kraków 1:0 (0:0), Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 2:1 (1:0), Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:2 (0:2), Legia Warszawa - Polonia Warszawa 2:1 (1:1), Śląsk Wrocław - Cracovia 1:0 (0:0), Zagłębie Lubin - Widzew Łódź 1:1 (1:0).

Opinie (15)

• Zdolna młodzież.

Przygląda się seniorom. Pojętni są trzeba przyznać.

• 28 3

• Nie może być inaczej, skoro Lechia gra naprawdę młodymi zawodnikami

Podczas gdy inne drużyny wystawiają do ME swoich rezerwowych zawodników...

• 10 5

• niech tez graja na PGE :)

• 13 1

• rozwiązać ten śmieszny klub, a pieniądze przeznaczyć na prawdziwy gdański klub Gedanię (1)

• 23 13

• a Lechia to nieprawdziwy?

• 0 1

• radzę młodym pilkarzom wiecej czasu spędzać (1)

na treningu niż przed lustrem układając żel na włosach...

• 34 0

• święta racja

jak patrzę na niektórych lalusiów to sobie myślę, że chyba łoniaki też mają na żel

• 13 1

• do tego wyzej

obejrzalem sobie zdjecia z tego meczui nie zauwazylem zelowanychzatem nie krytykuj tych chlopakow przynajmniej za to