Trzecia przegrana zespołu Młodej Ekstraklasy

8 września 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Osiem goli w dwóch ostatnich meczach w Młodej Ekstraklasie stracili piłkarze Lechii. W zaległym spotkaniu gdańszczanie przegrali u siebie Jagiellonii Białystok 1:3 (0:2). Zagęszczenie terminów nie służy podopiecznym Radosława Gaca, a na odpoczynek w najbliższych dniach nie mają co liczyć. Już 10 września o godzinie 12.00 zagrają w Zabrzu

.

Jakub Kamiński 78 - Damian Kądzior 12, 90, Paweł Grudziński 25

LECHIA: Pawłowski - Mazurek, Pujdak, Powszuk, Karwat - Korzępa (61 Frankowski), Kostrzewa (67 Kucharski), Czerwiński - Kamiński, Błażewicz (46 Kugiel), Kacprzycki (67 Gorczyca).

Lechia w Młodej Ekstraklasie przyspieszyła, jeśli chodzi o terminy, ale na wyniki częste granie odciska się negatywnym piętnem. Po pięciu bramkach zainkasowanych w Chorzowie w kolejce granej awansem z 15. serii gier wolne otrzymał Bartłomiej Barczak. Do bramki wszedł Wojciech Pawłowski, który wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 19, w której rozegrał drugi mecz w karierze. Jednak i on nie uchronił biało-zielonych od porażki w zaległym spotkaniu z 2. kolejki.

Nie pomogli też inni młodzi piłkarze, którzy na co dzień trenują z zespołem seniorów: Mariusz Korzępa, Maciej KostrzewaŁukasz Kacprzycki. Cały tercet opuścił boisko w drugiej połowie. Co ciekawe wówczas gospodarze zaczęli grać lepiej. W pierwszych 45 minutach Jagiellonia miała zdecydowaną przewagę i mogła prowadzić wyżej niż 2:0.

-Zmiany dokonane w drugiej połowie zmieniły oblicze gry. Zdecydowanie ożywiły nasze ataki i odbiory piłki w środku pola. - komentował na oficjalnej stronie klubu Radosław Gac. - Po raz kolejny okazało się żeby zdobyć bramkę trzeba biegać po boisku zamiast biernie obserwować przeciwnika. Nadal musimy pracować nad taktyką bronienia, krycia i odbioru piłki - dodał trener Młodej Lechii.

Powody do zadowolenia może mieć Jakub Kamiński. 18-latek sezon rozpoczął jako rezerwy, ale po dwóch golach strzelonych w Łodzi przebił się do podstawowej "11". Napastnik nie osiada na laurach. W trzech ostatnich spotkaniach, w których grał po 90 minut położył dwie kolejne bramki.

Po sześciu kolejkach gdańszczan wraz z czterema innymi piłkarzami (Jakub Bąk, Korona Kielce, Sebastian Ceglarz, Widzew Łódź, Dawid Rupa, Cracovia, Michał Szubert, Ruch Chorzów, latem testowany przez... Arkę) jest wiceliderem snajperów Młodej Ekstraklasy. Tej klasyfikacji z pięcioma golami przewodzą: Brazylijczyk Alexandre (Śląsk Wrocław) i Maciej Górski (Legia Warszawa).

Tabela wprowadzona: 2011-09-08

Porażka w zaległym meczu zepchnęła Lechię na 11. miejsce, gdyż została wyprzedzona właśnie przez Jagiellonię. Czasu na odpoczynek gdańszczanie nie mają wcale, gdyż w 7. kolejce zagrają już w pierwszym możliwym terminie. W sobotę o godzinie 12.00 zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, który dotychczas na koncie ma również siedem punktów. Mecz ma duże znaczenie dla obu drużyn, gdyż pokonany na dłużej może znaleźć się w dolnych rejonach tabeli.

• Pilkarzyki (2)

O nareszcie lechia zmierza w dobrym kierunku.Koniec tabeli to jest ich miejsce

• 8 21

• nie łudź się

płacz! - tylko to wam zostało załosne śledzie... Kolejarz Stróże tez wam dop...

• 12 2

• Lechia poptrzebuje drugiego stadionu! Ten jest za maly! Oto glowny powod!

• 1 0

• Co się stało ze szkołą piłkarską Młodych Lechistów??? (2)

Czy talenty w Gdańsku już się nie rodzą??? Zawsze byliśmy w czołówce w Polsce, mistrzostwa, vice mistrzostwa juniorów w każdej kategorii wiekowej... a teraz OGONY!!! Trenerzy J. Gładysz, T. Małolepszy i reszta potrafiła wyszkolić wielu kadrowiczów i czołowych solidnych ligowców. Dzisiejsze czasy są nastawione na szybki zysk tylko w seniorskiej piłce i ściąganie "pseudo grajków najemników" z zagranicy, którzy nawet bez formy blokują miejsce w składzie wychowankom. Oto cena jaką płacimy od lat, nie wliczam niebotycznych kontraktów zaciągów zagranicznych kopaczy.

• 21 0

• Rezerwy w III lidze (1)

Rezerwy Lechii grają w III lidze i to jest bezpośrednie zaplecze LG - a nie Młoda Ekstraklasa. Dzięki temu rywalizują z seniorami i tam mogą podnieść swoje umiejętności. Wyniki w tym wieku się nie liczą...

• 3 1

• młoda ekstraklasa...

to nie juniorzy m...

• 2 0

• Może młodym sodówka odbiła bo trenuja z I zespołem?

"Nie pomogli też inni młodzi piłkarze, którzy na co dzień trenują z zespołem seniorów: Mariusz Korzepa, Maciej Kostrzewa i Łukasz Kacprzycki. Cały tercet opuścił boisko w drugiej połowie. Co ciekawe wówczas gospodarze zaczęli grać lepiej."Tak nie zrobicie kariery.