Czym trudniej, tym... lepiej

20 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Płkarki ręczne AZS AWFiS Gdańsk wygrały po raz czwarty z rzędu w ekstraklasie. Wbrew temu co sugerowałby końcowy wynik, akademiczki dość pewnie triumfowały na wyjeździe nad Łącznościowcem Pocztą Polską Szczecin 29:28 (16:11). Zwycięska passa podopiecznych Jerzego Cieplińskiego tym bardziej zasługuje na uwagę, gdyż muszą sobie radzić bez trzech podstawowych szczypiornistek! W najbliższą sobotę (początek godzina 18.30) ich mecz z ul. Wiejskiej z Vive Kielce ma transmitować telewizja.

AZS AWFiS: Sadowska - Bałazy, Tyda 1, Stachowska 7, Serwa 4, Bołtromiuk 4, Chudzik 4, Wilamowska 5, Strzałkowska 4.

Z powodu kontuzji nie grają: Justyna Łabul, Agnieszka Kapała, Karolina Kudłacz. Wiele drużyn wyrwanie trzech podstawowych zawodniczek powaliłoby na kola. Ale gdańszczanki grają jeszcze lepiej.

- Proszę sobie przypomnieć, że w tymże Szczecinie, w ubiegłym roku w play off w składzie nie tylko z tymi trzema zawodniczkami, ale także z Agnieszką Truszyńską i Agnieszką Wolską - przegraliśmy. To dowodzi, w jakim stopniu dokonał się postęp w grze zawodniczek, które pozostały. Możemy być z nich dumni - podkreśla trener Ciepliński.

Akademiczki zastosowały ten sam manewr co w trzech ostatnich spotkaniach. Od pierwszego gwizdka sędziów ustawiły szczelną obronę, co przy nadal bardzo dobrej dyspozycji Małgorzaty Sadowskiej w bramce oraz skutecznych kontrach dało wysokie prowadzenie. Już po kwadransie Łącznościowiec przegrywał 2:10. Gdyby nie dekoncetracja w ostatnich minutach przed przerwą, ta przewaga utrzymana zostałaby w pierwszej połowie, gdyż było jeszcze 16:8 dla AZS AWFiS.

Walka na całego rozgorzała po zmianie stron. W 40. minucie gospodynie zbliżyły się na 17:18. Wówczas gdańszczanki odpowiedziały sześcioma trafieniami z rzędu! Lucyna Wilamowska, która na parkiecie zachowuje się tak pewnie jakby od dawna grała w "siódemce", a nie "łatała" lukę po Kudłacz, zdobyła dwie bramki. Drugie tyle dołożyła Hanna Strzałkowska, a po jednej udanej akcji przeprowadziły w tym kluczowym momencie nominalne obrotowe Monika Stachowska i Edyta Chudzik.

Szczecinianki ostatni atak na co najmniej jeden punkt podjęły tuż przed końcem gry. Doszły wówczas na 28:29 i grały akcję, która mogła dać im remis. Jednak gdańszczanki, tak jak wiele rzutów poprzednio, i tę próbę rywalek złapały na blok, a w ostatnich sekundach poszanowały piłkę, kończąc zwycięsko mecz.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Vive Kielce - Zagłębie Lubin 28:34 (12:16), EB Start Elbląg - Sośnica Gliwice 29:26 (17:14), Piotrcovia Piotrków - KU AZS Politechnika Koszalin 34:20 (16:12), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Zgoda Ruda Śląska 33:28 (16:13), AZS AWF Katowice - SPR ICom Lublin (przełożony na 22.02).

• Brawo!

Trzymam kciuki!Tak dalej!Tylko czy starczy sił....?

• 0 0

• kibic

pewna wygrana to jest

• 0 0

• pewna wygrana to jest przy stanie 29-21, a nie 29-28

• 0 0

• Gratuluje dobrej postawy calego zaspolu. po ilosci rzuconych bramek widac ze kazda dziewczyna zagrala dobrze i oby tak dalej... w jednosci sila!!:):) pozdroienia

• 0 0

• Sadowska już drugi mecz broniła bez zmienniczki - czyżby Skwirowska też była kontuzjowana?

• 0 0

• BRAWO WILAMOWSKA!!!!!

• 0 0

• Takie pytanie, sugestia. Może by tak na sobotnim meczu z Vive zrobić jakąś zbiórkę na rzecz rodzeństwa, tragicznie zmarłej w katastrofie katowickiej hali, Kamili Bartkiewicz. Była i piłkarką Gościbii i studentką krakowiskiego AZS AWFu. Może ktoś z klubu lub studentów spróbowałby zorganizowac coś takiego??