DGT AZS AWFiS - Śląsk 16:26

Jacek Główczyński
20 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Trzeciej z kolei porażki, w dodatku najbardziej dotkliwej w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy, doznali piłkarze ręczni DGT AZS AWFiS Gdańsk. Akademicy przegrali we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 16:26 (7:9). Na nic zdał się doping coraz liczniejszej widowni oraz bardzo dobre interwencje w bramce Grzegorza Sibigi.

DGT: Sibiga - Janusiewicz, Walasek 5, Malandy 2, Wita 3, Markuszewski 3, Stefański, Żółtak, Modestowicz, Pilch, Gujski 1, Jachlewski 1, Stolarek 1.
ŚLĄSK: Banisz, Makówka - Dmytruszyński 4, Garbacz 3, Lewicki 8, Nowak 1, Gudz 2, Gliński, Salami, Wardziński 7, Rosiński 1, Mistak, Mokrzki, Osmola.
Sędziowali: Brenk (Gniezno) i Chudzicki (Poznań).

- W pierwszej połowie graliśmy źle. Już na początku powinniśmy odskoczyć na 3-4 bramki. Potem poprawiliśmy grę w obronie. Osiągnęliśmy przewagę. Chcieliśmy grać efektownie. W kontrze, gdy szliśmy dwójką przeciwko bramkarzowi, zagrałem na wrzutkę do Rafała Glińskiego. Szkoda, że nie trafił - mówił Jacek Wardziński, wychowanek Spójni Gdańsk, który trzeci sezon gra we Wrocławiu. W drugiej połowie 23-letni prawoskrzydłowy wraz z Robertem Lewickim, miał największy udział w zdemolowaniu gdańszczan. Obaj tylko po przerwie trafili po sześć razy.

Miejscowi mieli szanse na korzystny wynik gdy rywale pozwolali im grać z kontry. To, co nasi wyczyniali w ataku pozycyjnym, wołało o pomstę. Na nic zdały się liczne zmiany ustawienia i roszady personalne. Wojciech Stolarek zdobył pierwszą bramkę w akademickich barwach i na tym poprzestał. Paweł Wita zapisał się jedynie trafieniem z siedemnastej minuty, po którym gospodarze objęli jedyne tego dnia prowadzenie (5:4). Z kolei Michał Janusiewicz po kontuzji nie może wrócić do formy z pierwszych meczów. Jego wola walki zaowocowała tym razem jedynie czerwoną kartką za trzy kary.

- Pierwsza część nie wskazywała, że będzie aż tak źle. Z tak wyrównanym personalnie i dysponującym długą ławką zespołem nie można iść na wymianę ciosów. Graliśmy z dużą dozą niefrasobliwości. Łatwo dochodziliśmy, zwłaszcza przed przerwą, do sytuacji rzutowych, ale seryjnie je marnowaliśmy. W drugiej połowie często rzucaliśmy na bramkę bez przygotowania - przyznaje Wojciech Nowiński, szkoleniowiec gdańszczan.

Miejscowi wyszli na rozgrzewkę już po tym, jak wrocławianie zaliczyli sesję zdjęciową. Liczna grupa dziewcząt, i to na kilku aparatach fotograficznych, uwieczniała się w jednej z bramek wspólnie ze szczypiornistami Śląska i Jerzym Klempelem.

Rejestr bramkowy otworzyli Grzegorz Garbacz i Jacek Wardziński. W 9 min goście prowadzili 4:2.

W pierwszej połowie na bohaterów wyrośli bramkarze. Grzegorz Sibiga popisał się ośmioma kapitalnymi interwencjami, w tym obroną karnego, egzekwowanego przez Andrzeja Mokrzkiego. W sukurs przychodzili mu także wrocławianie, często rzucając nad bramką. Z drugiej strony parkietu równie wielką partię rozgrywała Artur Banisz.

Gospodarze skapitulowali na kwadrans przed końcem gry. Między 45 a 55 minutą zainkasowali aż osiem trafień. Sami nie trafili ani razu! Dopiero przy wyniku 11:23 strzelecką niemoc gdańszczan przełamał Wita.

Opinie (3)

• dlaczego nie walczyliście?

chlopaki - czemu nie chcieliscie walczyc ze slaskiem? oni byli cieniasy gorsze od lubina. "maly" gdzie twoje wkretki?
    kiepsko. bardzo kiepsko wygladaliscie.

• 0 0

• niestety z chłopaków uszło powietrze

no cóż widać ze chłopakom starzczyło sił i motywacji na 4 kolejki, a liga jeszcze długa oj długa.Zobaczymy jak młodzi smsowcy wytrzymaja ta walke.Oby kryzys minął i Gdańsk walczył w pierwszej "6"

• 0 0

• śląsk i tak jest najleprzy!!!!!!!!!!!!!!!!!

sląsk wrocław w tym sezonie będzie na 1 miejscu!!!!! chłopcy są w znakomitej dyspozycji i zdobędą złoto! w bramce znakomicie spisuje sie marcin makówka choć w meczu z dgt nie grał dużo! śląsk górą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!