DGT Politechnika Gdańska - Enea Gorzów Wlkp. 66:86. Zawalona pierwsza kwarta

25 stycznia 2020 (artykuł sprzed 4 lat)
Koszykarki DGT Politechniki doznały trzeciej z rzędu porażki w Energa Basket Lidze Kobiet. Na zdjęciu Jenna Smith i  Agnieszka Haryńska. Koszykarki DGT Politechniki doznały trzeciej z rzędu porażki w Energa Basket Lidze Kobiet. Na zdjęciu Jenna Smith i  Agnieszka Haryńska.

DGT Politechnika Gdańska przegrała u siebie z PolskaStrefaInwestycji Eneą Gorzów Wlkp. 66:86 (16:34, 16:20, 21:15, 13:17) w meczu Energa Basket Ligi Kobiet. 18 punktów straty z pierwszej kwarty okazało się nie do odrobienia.

POLITECHNIKA: Smith 10 pkt (2x3), Bujniak 8, Nayo 8, Hudson 5 (1x3), Niedźwiedzka 0 oraz Strzelczyk 10 (1x3), Haryńska 8 (1x3), Ostrowska 7 (1x3), Koc 6 (5 zb.), Mohamed 2, Duszkiewicz 2, Stawicka 0

Enea: Copper 20 (7 zb.), Green 16, Thomas 16 (2x3), Juskaite 15 (2x3), Prezelj 8 (1x3, 8 as.) oraz Kaczmarczyk 4, Dźwigalska 3 (1x3), Keller 2, Maiga 2, Duchnowska 0

- - Jeżeli grasz z dużo lepszymi drużynami, to plusem jest fakt, że nie ma presji wygrania meczu. Walczymy u siebie, więc liczę, że to będzie nasz atut - mówiła nam przed meczem z trzecim zespołem EBLK Martyna Koc.
W zasadzie przez trzy kwarty podopieczne Vadima Czeczuro podjęły równą walkę z wyżej notowanymi rywalkami. Problem w tym, że kompletnie zawaliły pierwsze 10 minut. Wprawdzie wynik spotkania otworzyła trafieniem spod kosza Jenna Smith, ale gorzowianki błyskawicznie przejęły inicjatywę.

Arka Gdynia - AZS UG Gdańsk 93:83. Relacja, oceny, zdjęcia

Przyjezdne po 5 minutach gry prowadziły już 18:8 choć w tym czasie nie trafiły ani jednej "trójki". Zza łuku na 32:16 trafiła za to Katarzyna Dźwigalska a 2 kolejne punkty zdobyła Agnieszka Kaczmarczyk.

Do kompromitującej straty 40 punktów w kwarcie gdańszczankom na szczęście nieco zabrakło, ale w zasadzie było już po meczu. Gospodynie podjęły walkę w kolejnych kwartach, ale w trzeciej partii prowadzenie gorzowianek wyniosło nawet 27 pkt.

Ostatecznie skończyło się na nieco mniejszym wymiarze kary. Warto odnotować, że gdańszczanki oddały aż 29 rzutów za 3 pkt, ale celnych zaledwie 6. To tyle samo co przyjezdne przy zaledwie 16 próbach.

Wyniki 15 kolejki

• ARKA GDYNIA - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 93:83 (23:22, 23:24, 32:23, 15:14)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 66:86 (16:34, 16:20, 21:15, 13:17)
  • Wisła Kraków - Energa Toruń 74:52 (20:17, 20:15, 11:12, 23:8)
  • Enea AZS Poznań - CosinusMED Widzew Łódź 69:78 (28:23, 14:19, 20:15, 7:21)
  • Ślęza Wrocław - Artego Bydgoszcz 68:75 (19:23, 10:20, 23:12, 16:20)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - CCC Polkowice 71:66 (19:14, 11:20, 19:20, 22:12)

Opinie (8) 2 zablokowane

• Zbyt wiele czasu zabrało trenerowi wstawienie na parkiet optymalnej piątki, miejmy nadzieję, że wnioski potrafi wyciągnąć i już wie, kto powinien rozpoczynać każdy mecz.

• 7 1

• A jak tym paniom studiuje sie na PG? (1)

Maja jakas taryfe ulgowa w zwiazku z wyczynowym uprawianiem sportu?

• 1 2

• No nie przysługuje właśnie i jest ciężko, chcesz pomóc?

• 4 1

• Mecz

Bardzo dobry mecz P. Agaty Ostrowskiej.BRAWO!!!

• 4 1

• Szok

Szok, ponad połowę meczu graja polki, same polki na boisku, po prostu szok... Naprawdę jak władze ligi na to pozwalają...

• 2 0

• Wialka szkoda (1)

Hudson(wymiata), Koc, Bujniak, Ostrowska, Haryńska bardzo dobry mecz. Natomiast z calym szacunkiem Panie Strzelczyk i Nayo bbbbbbbardzo slabo no a Smith to przy takiej grze nie powinna wchodzić na parkiet.

• 2 0

• Pani Strzelczyk akurat zagrała super zawody 10 pkt i 6 wymuszonych fauli ! ale może nie ten sam mecz oglądaliśmy :)

• 0 0

• Ciekawy mecz

Poczatkowo mecz wydawało się, ze bedzie nudny jednak od 2 kw zaczał sie rozkrecac. Warto wspomniec ze sklad Gorzowski opieral sie tylko na zawodniczkach zagranicznych a PG w wiekszosci na mlodych Polkach :)
    Takze szacunek dla Dziewczyn za walke i powodzenia dalej :)