DGT Wybrzeże - Wisła Płock 21:26

17 października 2002 (artykuł sprzed 21 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
Co prawda, piłkarzom ręcznym DGT Wybrzeża Gdańsk nie grożą już ligowe zaszczyty, a Wisła Płock ma wielką ochotę na obronę mistrzowskiego tytułu, ich bezpośrednia potyczka ściągnęła na trybuny selekcjonerów reprezentacji - Bogdana Zajączkowskiego i Wojciecha Nowińskiego. Gospodarze zebrali wiele braw za ambitną walkę, a punkty zabrał faworyt. Zespół Daniela Waszkiewicza przegrał przed własną publicznością 21:26, mimo że do przerwy prowadził 15:14.

WYBRZEŻE: Świrkula, Czoska - Żynda 1, Janusiewicz 2, Moszczyński 4, Walasek, Malandy, A. Siódmiak 1, Chyżyński, M. Siódmiak 4, Kuchczyński 7, Wita 2.
WISŁA: Szmal, Marszałek - Drobik 6, Kisiel 1, Titow, Mokrzki 4, Wleklak 4, Dębski, Wuszter 2, Jurasik 3, Niedzielski 4, Paluch 2.
Sędziowali: Bujnowicz (Konstantynów) i Jarosz (Łódź).

Rozpoczęło się kapitalnie. Na trafienia Marcina Siódmiaka, Damiana Moszczyńskiego, Patryka Kuchczyńskiego i Pawła Wity zdołał odpowiedzieć tylko Bartosz Wuszter. Wynik 4:1 w 9 minucie mógł poprawić Moszczyński, ale z karnego posłał piłkę po rzucie kozłem nad poprzeczką.

W odpowiedzi płocczanie zaliczyli sześć trafień z rzędu. Niemoc strzelecką miejscowych przełamał Michał Janusiewicz, zmniejszając straty do 5:7. Przyjezdni utrzymywali przewagę do 24 min, gdy było 9:12. Na więcej nie pozwolił Michał Świrkula, broniąc dwa karne, egzekwowane przez Mariusza Jurasika.

Do ataku gdańszczan poderwali bracia Siódmiakowie. Po ich akcji godnej filmowej kamery podawał Marcin, a rzucał Artur. Z kolei ten pierwszy trafił na 12:12, i to gdy Wybrzeże grało w osłabieniu. Ostatnie sekundy przed przerwą to popis Patryka Kuchczyńskiego. Młodzieżowy mistrz świata rzucił celnie dwukrotnie i w przerwie niespodzianka była faktem.

Drugą połowę otwarzyli udanymi akcjami M. Siódmiak i Kuchczyński. Jeszcze w 38 min, gdy trafił Moszczyński, prowadziliśmy 19:17. I wówczas zaczął się dramat. Najpierw w kontrze został stratowany Karol Chyżyński, który już do końca meczu pozostał poza boiskiem. Po chwili na ławkę kar trafił Kuchczyński. W osłabieniu Wybrzeże nie tylko straciło trzy bramki, ale także koncepcję na grę w ataku pozycyjnym. Dość powiedzieć, że następną bramkę z gry zdobyliśmy tuż przed końcem, gdy mecz był już rozstrzygnięty. Na 20:21 Kuchczyński rzucał bowiem z karnego. Gdańszczan w dużej mierze pogrążyli ci, którzy do wielkiej kariery ligowej ruszyli z Gdańska. Damian Wleklak zanotował dwa przechwyty i podwyższył wynik na 22:20, a wcześniej niczym taran miażdżał miejscową defensywę.

- Zbyt długo pracuję w sporcie, aby nie przewidzieć, że w Gdańsku czeka nas trudne zadanie. Jednak o tym, że przegramy pierwszą połowę, nie myślałem. Podopiecznych rozliczę głównie z tego, że w jednej połowie stracili 15, a w drugiej 6 bramek - mówił Edward Koziński, płocki szkoleniowiec. - Znów nasza gra zacięła się około 50 minuty. Przyczyny są różne. Na pewno brak doświadczenia. Brakuje także maksymalnej determinacji, na co wpływ może mieć sytuacja w klubie - nie ukrywał Daniel Waszkiewicz, trener Wybrzeża.

Opinie (4)

• Sędziowie mieli wyraźnie postawiony cel : nie dopuścić do niespodzianki i cel ten osiągneli. Bezdyskusyjnie głupie i niwytłumaczalne decyzje, w momencie gdy Wybrzeże prowadziło 3 bramkami, rozbiły gre gdańszczan i pomogły Wiśle.

• 0 0

• 26:21

Co to za wynik w tytule.Jag chyba żyje marzeniami.

• 0 0

• TO...

kto w końcu wygrał?

• 0 0

• hmmm...

... nie kumam... czy w 3miescie jest juz zawsze bedzie tak, ze kiedy nasze druzyny przegrywja obwinia sie sedziow... Ludzie pogodzcie sie z tym ze GKS w tym i chyba (niestety) w przyszlych sezonach niewiele zdziala... Lekarstwo na poprawe - Majonez OUT!!!!

14 Zepter Legionowo 30 4 0 2 23 800:940 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.