• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Dariusz Stenka: Energa Wybrzeże w trudnym położeniu, ale jest szansa na utrzymanie

Dariusz Stenka
11 czerwca 2024, godz. 11:30 
Opinie (109)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk z wygraną po 378 dniach, ale bez marginesu błędu
Adrian Gała (kask niebieski) zdaniem Dariusza Stenki może być nieoczekiwanym liderem Energi Wybrzeża w drugiej części sezonu. Zdaniem legendy gdańskiego żużla, podopiecznym Eryka Jóźwiaka i Lecha Kędziory uda się uniknąć spadku do Krajowej Ligi Żużlowej. Adrian Gała (kask niebieski) zdaniem Dariusza Stenki może być nieoczekiwanym liderem Energi Wybrzeża w drugiej części sezonu. Zdaniem legendy gdańskiego żużla, podopiecznym Eryka Jóźwiaka i Lecha Kędziory uda się uniknąć spadku do Krajowej Ligi Żużlowej.

- Wszystko wskazuje na to, że Energa Wybrzeże jest najpoważniejszym kandydatem do spadku do Krajowej Ligi Żużlowej. Jestem jednak optymistą i wierzę, że uda się uniknąć relegacji. Przed Energą Wybrzeżem jeszcze połowa sezonu i wiele może się zmienić. Uważam, że jak co roku, gdańszczanom uda się prześlizgnąć i zakończą rozgrywki na bezpiecznej pozycji - twierdzi Dariusz Stenka, jeden z najskuteczniejszych zawodników gdańskiego Wybrzeża w historii, który wskazuje także, kto może być nieoczekiwanym liderem w drugiej połowie sezonu.

Energa Wybrzeże faworytem do spadku, ale dużo może się zmienićZa nami połowa sezonu. Wszyscy widzimy jaka jest sytuacja i że nie układa się to po myśli Energi Wybrzeża Gdańsk. Nie ma się co za bardzo pastwić nad gdańskimi żużlowcami. Wszystko wskazuje na to, że są najpoważniejszym kandydatem do spadku do Krajowej Ligi Żużlowej. Jestem jednak optymistą i wierzę, że uda się uniknąć relegacji. Przed Energą Wybrzeżem jeszcze połowa sezonu i wiele może się zmienić. Uważam, że jak co roku, gdańszczanom uda się prześlizgnąć i zakończą rozgrywki na bezpiecznej pozycji.

Co prawda bezpośredni rywale w walce o utrzymanie, czyli #OrzechowaOsada PSŻ Poznań i H.Skrzydlewska Orzeł Łódź zaczęli wygrywać i prezentują się nieźle, ale zaraz los może się odwrócić i to Wybrzeże zacznie wygrywać, a wspomniane zespoły będą przegrywały mecz za meczem. Przed nami jeszcze 7 kolejek i wszystko może się zdarzyć.

Energa Wybrzeże Gdańsk dostała dodatkowy czas. Żużlowcy leczą się i jeżdżą w kratkę Energa Wybrzeże Gdańsk dostała dodatkowy czas. Żużlowcy leczą się i jeżdżą w kratkę

Różnica w tabeli nie jest jeszcze na tyle duża, żeby mówić, że nie ma już szans na utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze. Wszystko jest jeszcze do odrobienia. Ważne, by wygrać u siebie, przede wszystkim z zespołami z Rzeszowa i Poznania, a także powalczyć o wygraną wyjazdową w Łodzi. Może uda się też sprawić niespodziankę w starciach z zespołami z "top 4". Trzeba zrobić wszystko, by wygrać mecze domowe.

Każdy żużlowiec zawiódłW dotychczasowych meczach tak naprawdę zawiedli wszyscy zawodnicy. Każdy z nich miał słabszy dzień, nikt nie ustrzegł się wpadek i każdy ma coś na sumieniu. To się złożyło na to, że sytuacja jest, jaka jest. Jedyny mecz, który gdańszczanom jako tako wyszedł to ten wyjazdowy w Poznaniu, gdzie udało się wyszarpać remis. W pozostałych zaprezentowali się słabo.Problemy z własnym toremNiepokojące jest to, że tak słabo Wybrzeże prezentuje się na własnym torze. Myślę, że dla wszystkich jest to pewnego rodzaju zagadka. Przecież w składzie są bardzo dobrzy żużlowcy, którzy mają duże doświadczenie, a nie mogą się dopasować do gdańskiego toru. Niestety żużel jest teraz taki, że jeśli nie dopasuje się sprzętu odpowiednio to nie zdobywa się punktów. Sprzęt odgrywa dużo większą rolę niż kiedyś. Nie wystarczy mieć go dużo, ale tak naprawdę mały detal w przełożeniach sprawia, że jest kicha lub zawodnik pojedzie "mecz życia".

Energa Wybrzeże Gdańsk walczy z torem. Tom Brennan wystartuje w Grand Prix Energa Wybrzeże Gdańsk walczy z torem. Tom Brennan wystartuje w Grand Prix

Ten żużlowiec może być liderem Energi WybrzeżaZ pozytywów mogę powiedzieć, że podoba mi się Adrian Gała. To naprawdę waleczny zawodnik. Ma trochę problemów technicznych z jazdą, ale nie boi się i jeździ odważnie. Widać też po nim, że brakowało mu startów i myślę, że wraz z biegiem czasu na pewno się rozkręci. Myślę, że może zaskoczyć i będzie jeszcze liderem Energi Wybrzeża, zwłaszcza na gdańskim torze. Pamiętam, że gdy jeździł w Gdańsku dwa lata temu to przywoził dużo punktów. Może powinien ktoś mu podpowiedzieć, jak ma jechać. Naprawdę wierzę w tego zawodnika.Lech Kędziora uratuje Energę WybrzeżeNa kłopoty Lech Kędziora. Uważam, że to jest bardzo dobry fachowiec i powinien nie tylko pomóc z przygotowaniem toru, ale i jego przyjście odciśnie pozytywne piętno na całym zespole. Co prawda przyszedł do klubu w trudnym momencie, ale wierzę, że sobie poradzi i uratuje gdański klub przed spadkiem. Lech Kędziora na pewno zbuduje dobrą atmosferę i powinno być dobrze.

Energa Wybrzeże. Lech Kędziora: Zrobimy wszystko, by Tadeusz Zdunek spał spokojnie Energa Wybrzeże. Lech Kędziora: Zrobimy wszystko, by Tadeusz Zdunek spał spokojnie

Zaufać obecnej kadrze. Zmiany dopiero zimąW połowie sezonu trudno o radykalne zmiany, ale myślę, że sporo godzin treningów i motywujące rozmowy dadzą pozytywny efekt. Nie ma co oczekiwać cudów, ale trzeba próbować wszystkiego, by ratować utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze.Myślę, że nie ma co szukać teraz na siłę wzmocnień i szarpać się na wydawanie setek tysięcy złotych na zawodników, którzy nie gwarantują, że będą lepsi od tych obecnych. Trzeba zaufać tym zawodnikom, którzy już tu są. Należy ich wesprzeć i przede wszystkim ostro trenować na własnym torze. Z kolei jeśli uda się utrzymać to jesienią należy wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i przebudować zespół, by takie problemy, jak te z początku sezonu, już się nie powtórzyły.

Typowanie wyników

15 czerwca 2024, godz. 16:30
3 pkt.
Cellfast Wilki Krosno
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

90% 253 typowania Cellfast Wilki Krosno
0% 0 typowań REMIS
10% 27 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje dane


Tabela po 7 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 5 0 2 +75 10
2 Innpro ROW Rybnik 6 5 0 1 +28 10
3 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 6 4 0 2 +16 8
4 Cellfast Wilki Krosno 7 4 0 3 +2 8
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 6 3 1 2 -12 7
6 Texom Stal Rzeszów 7 2 0 5 -6 4
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 2 0 5 -46 4
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-06-09

Wyniki 7 kolejki

 • Innpro ROW Rybnik - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK (odwołany z uwagi na złe prognozy pogody)
 • H.Skrzydlewska Orzeł Łódź - Cellfast Wilki Krosno 50:40
 • Texom Stal Rzeszów - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 21:33
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań (odwołany z uwagi na złe prognozy pogody)
 • Mecze zaległe z 5. kolejki
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 48:42
 • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 47:43
 • Mecze zaległe z 6. kolejki
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów 45:44
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik 61:29
Dariusz Stenka

Osoba

Dariusz Stenka

Dariusz Stenka

Licencję żużlową zdobył w 1980 roku. W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski reprezentował kluby Wybrzeża Gdańsk (1981–1989 oraz 1995–1997), Motoru Lublin (1990–1994 oraz 1999), Stali Gorzów Wielkopolski (1998) i TŻ Opole (2000). Jest dwukrotnym srebrnym medalistą DMP, z lat 1985 oraz 1991. Siedmiokrotnie startował finałach Mistrzostw Polski Par Klubowych, trzykrotnie zdobywając medale: srebrny (1986) oraz dwa brązowe (1984, 1987). Był również srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostwa Polski Par Klubowych (Tarnów 1983) oraz dwukrotnym medalistą Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski (złotym – 1983 oraz brązowym – 1984). W 1994 r. zdobył srebrny medal Drużynowego Pucharu Polski.

W 1983 r. zdobył w Gnieźnie brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwa Polski. W 1988 r. zajął III m. w rozegranym w Opolu turnieju o Indywidualny Puchar Polski, natomiast w 1992 r. był drugi w Memoriale im. Eugeniusza Nazimka w Rzeszowie. W 1993 r. jedyny raz w karierze wystąpił w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski, zajmując w Bydgoszczy XIV miejsce. Kilkukrotnie startował w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata, w 1988 r. zdobywając awans do rozegranego w Lesznie finału kontynentalnego, w którym zajął X miejsce. źródło: wikipedia.pl

Opinie (109) 1 zablokowana

Wszystkie opinie

 • Ta...pewnie:)

  Sa też ludzie którzy wierzą w płaską ziemię:) I tacy co wierzą że GKS może zdobyć awans do ekstraligi:)
  A ja wierzę że w końcu ludzie powiedzą NIE i nie przyjdą już na stadion pokazując dezaprobatę dla tej fuszerki trwającej długie lata!

  • 26 4

 • Opinia wyróżniona

  Tylko po co mamy prześlizgnąć się na farcie na kolejny rok? (3)

  żeby kolejny raz walczyć o 7 miejsce, tak to sobie może jeździć Poznań albo Piła. Zero radości z żużla, drżeć cały sezon o utrzymanie w 1 lidze i to mając bogatego prezesa? paranoja

  • 65 6

  • Dokladnie tak, po co ???

   To jest jakis masochizm

   • 11 1

  • Darek - Darek De - Darek Stenka - OLE (1)

   Marek De.

   • 8 1

   • Chyba Marek, Marek De, Marek Dera ole:D

    • 0 0

 • Oby się udało utrzymać (4)

  Obawiam się, że w przypadku spadku pan Zdunek przerzuci się na motocross i zacznie inwestować i odbudowywać tę dyscyplinę. Pan Jóźwiak po 2 latach odrzucania oferty z Leszna, w końcu się skusi i przejmie stery w leszczyńskim obozie, a pan Kedzielski jako ceniony geodeta wróci na plac wielkiej budowy. Wybrzeże zostanie bez fachowców, bez wizjonerów, bez perspektyw.

  • 25 8

  • Jest szansa.... (1)

   Pan Darek wie jak wygląda terminarz, oraz że z Łodzią zrobiliśmy 41pkt w najsilniejszym składzie? Przecież tutaj jedynie Copperfield może pomóc. Pan Darek był jednym z nielicznych, którym podobał się ten skład, a teraz proponuję wyciąganie wniosków z błędów w budowie.

   • 12 2

   • Utrzymamy się na 8 miejscu

    Z 2 ligi nie ma kto aeansowac

    • 4 0

  • Spokojnie, jest plan! (1)

   Zespół tracił punkty specjalnie, żeby inne zespoły uspokojone nie inwestowały w sprzęt. Główka pracuje. Jeszcze tylko z Rybnikiem też przegramy, a potem zobaczycie jak Kasprzaki, Tondery i PukPuki będą trzaskać komplety na wyjazdach. A tor w Gdańsku? No przecież specjalnie taka podpucha że niby teraz tylko beton. Podziemne tunele są, woda z hydrantów specjalnie pompowana.

   • 2 0

   • i na koniec awans do ekstraklasy

    • 0 0

 • Panie Darku . (10)

  Wielki szacunek dla pana , ale prawda jest zgoła inna . Pan Zdunek wraz z panem Jozwiakiem i Kedzielskim doprowadzili ten klub na same dno tabeli . Kolejny krok to jest spadek do drugiej ligi . Proszę sobie zadać proste pytanie , czemu wszyscy wartościowi ludzi , z pasja do tego sportu odeszli z klubu ? Czemu nikt z działaczy nie szanuje Nas Kibiców . I na koniec , czemu zawsze w naszym klubie są afery i kończy to sie trybunałem PZM ? Wszyscy Ci ludzie , zwani działaczami stracili juz dawno zaufanie Kibica . Wiec prosimy pana o realna ocenę tego wszystkiego co sie dzieje w tym klubie . Dziękuje

  • 51 3

  • To prawda !!! (9)

   Czemu pana nie ma w klubie?? Np Olszewskiego dzikowskiego Mirka B???? Czemu wy ludzie którzy oddal serce temu klubowi nie poprowadzicie tego klubu ludzie z pasją go mają pojęcie brać klystiana plecha i bieżcie się do roboty i pokażcie że wam też zależy na klubie!!!! A nie wywiady tu dajecie że wierzycie że będziemy się ślizgać

   • 11 2

   • Czy Mirosław Berliński (1)

    Ma zarzuty prokuratorskie, że piszesz Mirek B.?

    • 2 2

    • A tak mi się napisało

     • 2 2

   • berlinski, olszewski, dzikowski i plech uratują żużel xDDDD (5)

    chłoooopie, z choinki się urwales chyba

    • 2 6

    • Żuraw Gdańsk w gotowości na KLŻ (3)

     • 1 1

     • Pelikan Gdańsk zgłasza się

      • 0 0

     • Mewa Gdańsk zgłasza akces

      • 0 0

     • Kormoran Gdańsk nie odpuści

      • 0 0

    • No myślę że Krystian by lepiej poprowadził ten klub!!!

     A co do Tadzia to jeszcze raz po co ten hejt na jego skoro to on nie jedzie chciał dobrze wyszło jak zawsze!!! Jak zdunek odejdzie to żużla nie zobaczy w Gdańsku przez dobre parę lat a w najgorszym przypadku będzie jak w Krakowie !!!!! A tego bramy nie chcieli

     • 1 0

   • Mirek komentuje wlasny komentarz

    Do roboty czarodzieju kilku haselek lat 80tych

    • 1 1

 • Dziur więcej niż w serze szwajcarskim. (2)

  Ponadto Gała nie powinien siadać na motocykl, jest zagrożeniem nie tyle co dla siebie ale dla każdego innego na torze, włącznie z wirażowymi. Jeździec bez głowy, gorzej niż Miedziak.

  • 16 16

  • Szkoda, że nie znalazł się nikt, kto by trochę ostudził tę jego gorącą głowę.

   Gdyby jeździł "spokojniej" mentalnie, to na torze robiłby wynik. I tak jest mimo swojej technicznie fatalnej jazdy jedynym, który aż rwie się by walczyć o punkty. Ot cały Adrian

   • 3 0

  • Aż tak kategorycznie bym nie podchodził, ale faktycznie Adrian powinien trochę popracować nad mentalem, występował w przedostatnim biegu z Łodzią. było 37-41, Kasprzak wygrał start, była szansa na 4:2, bo Gała dużej straty do łodzianina nie miał, ale na drugim łuku tak przyszarżował że z pełnym impetem się w gościa władował (rozumiem, że trzeba tu było ryzykować, ale w granicach rozsądku), skończyło się wykluczeniem, w powtórce Kasprzak dojechał trzeci i tyle tego było.
   :

   • 3 1

 • (4)

  kibiców za zdunka/joźwiaka/rudego, nie odzyskacie...!

  • 34 3

  • (2)

   kto pytał placku?

   • 0 16

   • (1)

    A ciebie kto prosił o głos.

    • 10 0

    • nikt cię nie pytał placku

     • 0 1

  • Racja tylko bojkot

   • 3 1

 • Panie Darku my już jesteśmy w 2 lidze.

  • 26 4

 • Dzięki Prezesie!

  A ja się pytam kim mamy to zrobić???? PUKiem, który jest słaby jak s.k węża? A może KK-em??? Prezes mówi, że zatrudnia medalistów mistrzostw świata więc ma super skład. Tylko co z tego, że ktoś był kiedyś mistrzem czy wicemistrzem jak dziś jest po prostu słaby. Równie dobrze można zaproponować starty Hansowi Nielsenowi i liczyć, że będzie woził komplety. Niestety spadamy bo ta drużyna już w zeszłym roku prawie spadła (Orzeł). W tym została tylko osłabiona więc.

  • 25 1

 • Darek co pijesz ? (3)

  Ja też to chce

  • 18 7

  • Dla ciebie to "Pan Dariusz" (2)

   • 4 7

   • Pamiętaj Pan Tadeusz a nie Tadek cinkciarz (1)

    Szlachta sie bawi a żużel tonie

    • 3 3

    • Pan Tadeusz Grabarz

     Pomocnicy
     Pan Eryk
     Pan Mariusz

     • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

19 lipca 2024, godz. 18:00
96% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane