Decydujący mecz w środę w Kwidzynie

Marta, jag.
24 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Po czterech meczach rywalizacji o brązowy medal piłkarzy ręcznych jest remis 2-2. Po podziale punktów w Kwidzynie także w Gdańsku żadnej z drużyn nie udało się wygrać dwa razy. Dziś triumfował AZS AWFiS 28:22 (16:13), ale w sobotę triumfował MMTS 22:21 (11:12). Decydujący mecz odbędzie się w środę w Kwidzynie. Akademicki klub organizuje wyjazd dla kibiców na to spotkanie

.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Chrapkowski 3, Pilch 2, Bednarek 2, Masiak 1, Sulej 1, Wysokiński 3, Ringwelski 5, Ćwikliński 5, Kostrzewa, Olęcki 4, Woynowski 2.

MMTS: Gawlik, Jedowski - Wardziński 1, Waszkiewicz 2, Czertowicz 2, Mroczkowski 3, Orzechowski 6, Peret 3, Kawczyński 2, Adamuszek, Rombel 2, Seroka, Markuszewski 1, Witaszak.

Stawka meczu na szczęście nie sparaliżowała akademików. Musieli wygrać, aby pozostać w walce o brąz i uczynili do bardzo pewnie. W miarę wyrównana gra była przez kwadrans. Wówczas gospodarze po raz pierwszy odskoczyli na dwa trafienia różnicy (7:5). Jeszcze przed przerwą udawało im się podwajać tę przewagę.

Po przerwie spodziewaliśmy się pogoni MMTS, ale nic takiego nie nastąpiło. Gdańszczanie zaś kapitalnie zagrali między 40. a 55. minutą, kiedy poprawili rezultat z 20:16 na 27:18. - Zabrakło nam dziś woli walki - przyznał Zbigniew Markuszewski, szkoleniowiec pokonanych.

W środę już nikt nie odpuści. AZS AWFiS zachęca kibiców do wsparcia gdańskiej drużyny. W siedzibie klubu przy ul. Czyżewskiego przyjmowane są zapisy wszystkich chętnych na wyjazd.

Sobota

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Chrapkowski 6, Pilch 5, Bednarek 3, Masiak 2, Fogler 2, Sulej 1, Wysokiński 1, Ringwelski 1, Ćwikliński, Kostrzewa, Olęcki.

MMTS: Gawlik, Jedowski - Wardziński 6, Waszkiewicz 4, Czertowicz 4, Mroczkowski 3, Orzechowski 2, Peret 2, Kawczyński 1, Adamuszek, Rombel, Seroka, Markuszewski, Witaszak.

Tym razem się nie udało. Gdańscy akademicy mieli aż cztery minuty aby zdobyć wyrównującą bramkę w meczu z MMTS i doprowadzić do dogrywki. Rywale jednak w sobotę nie stracili jednak wygranej tak jak przed tygodniem.

Mecz, jak wszystkie pojedynki tych ekip był wyrównany, w pierwszej połowie grano najczęściej albo na remis, albo jednobramkowe prowadzenie obejmowała to "siódemka" z Gdańska, to z Kwidzyna.

W drugiej połowie to goście zagrali nieco lepiej i wypracowali sobie dwubramkowe prowadzenie. Gdańszczanie włożyli wiele wysiłku w to by to prowadzenie zniwelować. Niestety tym razem się nie udało a w roli głównej wystąpił kwidzyński bramkarz Artur Gawlik. Zresztą również gdańscy golkiperzy mogą zaliczyć ten mecz do udanych.

AZS AWFiS Gdańsk 0

W rywalizacji o złoty medal również jest remis. W sobotę Wisła Płock wygrała u siebie 32:24, ale dziś przegrała 23:29. Decydujący pojedynek zorganizuje Vive Kielce.
Marta, jag.

Opinie (87) 1 zablokowana

• głowy do góry (2)

panowie walczyliście ostro i do końca, nie ma co juz tego wspominac. równie dobrze mogło być 22-21 dla nas. jutro musicie wygrać, a w potem w kwidzynie juz wszystko może się zdarzyc.
    dziekujemy za walkę i determinację. jestesmy z wami.

• 9 3

• tak jak piszesz (1)

teraz trzeba w niedziele isc i wypelnic hale i kibicowac a jak wygraja to jedzmy do Kwidzyna :)

• 6 1

• LUDZIE WEŹCIE NA MECZ DZŚ TE NIEBIESKIE CO DAJĄ HAŁAS KTÓRE KIBICE DOSTALI NA MECZU Z WISŁĄ TRZEBA TYCH KOLESI Z kWIDZYNA PRZEKRZYCZEĆ!