Gdańszczanie wygrali po dogrywce

Marta
16 maja 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze ręczni AZS AWFiS wyrównali na 1-1 batalię o brązowy medal w ekstraklasie. Podopieczni Daniela Waszkiewicza i Leszka Biernackiego wygrali dziś po dogrywce w drugim meczu na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 30:29 (15:10, 26:26). Zwycięską bramkę na cztery sekundy przed końcem zdobył Paweł Ćwikliński. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych. Dwa kolejne spotkania odbędą się w przyszły weekend w Gdańsku.

MMTS: Gawlik, Jedowski - Wardziński 7, Orzechowski 6, Adamuszek 4, Rombel 3, Mroczkowski 2, Seroka 1, Waszkiewicz 1, Markuszewski 0, Witaszak 0, Czertowicz 0, Peret 0.

AZS AWFiS: Sokołowski, Zimakowski - Kostrzewa 7, Sulej 7, Bednarek 5, Chrapkowski 4, Ćwikliński 3, Masiak 2, Wysokiński 2, Pilch 0, Fogler 0, Olęcki 0, Woynowski 0.

Jeszcze przed spotkaniem okazało się, że z gdańskiej ekipy ubędzie Kamil Ringwelski, który w piątek otrzymał czerwoną kartkę. Zagranie kołowego uznano za wysoce niesportowe i wykluczono go ze składu na sobotę.

Gdańszczanie nieco lepiej rozpoczęli mecz, dzięki kilku dobrym interwencjom Sebastiana Sokołowskiego, przemyślanym akcjom ofensywnym objęli prowadzenie 2:0. Akademicy dłużej utrzymywali się przy piłce, grali dokładniej.

Taki stan rzeczy nie utrzymał się jednak długo, w 5 minucie po bramce Roberta Orzechowskiego MMTS wyrównał na 2:2. Później obydwa zespoły grały "bramka za bramkę" i dopiero w 16 minucie gospodarze wyszli na 7:4 po drugiej z rzędu bramce Dariusza Kawczyńskiego.

Gdańszczanie rzucili jednak trzy bramki z rzędu i w 20 minucie doprowadzili do remisu 7:7. Kolejne akcje akademików kończyly się jednak na Arturze Gawliku a kwidzynianie po szybkich kontrach rzucali bramki.

W 22 minucie po trafieniu Kawczyńskiego było 9:7 dla MMTS, od tego czasu jednak goście zdobyli 6 bramek z rzędu, grając nawet w liczebnym osłabieniu i w 27 minucie było 13:9 dla gdańszczan.

Minutę później gdańszczanie jeszcze odrobinę powiększyli przewagę (14:9) i dopiero wówczas Mateusz Seroka przerwał rzutowa niemoc gospodarzy. Ostatecznie po 30 minutach gry gdańszczanie prowadzą w Kwidzynie15:10. Najwięcej bramek dla AZS AWFiS zdobyli Michał Bednarek i Jacek Sulej - po 4. Dla gospodarzy po 3 trafienia zaliczyli Kawczyński i Jacek Wardziński.

Drugą połowę lepiej rozpoczął MMTS, który po trafieniach Orzechowskiego i Patryka Rombela zniwelował straty do 12:15. Kolejny jednak okres skuteczniejszej gry w bramce Sokołowskiego i jego kolegów z pola sprawił, że gdańszczanie w 38 minucie prowadzili 18:12.

Na kolejnych kilkadziesiąt sekund inicjatywę na parkiecie całkowicie przejęli gospodarze i w 39 minucie przegrywali tylko 16:18.

Gospodarze powoli ale skutecznie gonili gdańską "siódemkę"na 22:22 w 53 minucie z karnego rzucił Wardziński a w chwilę później Michał Adamuszek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Choć Jacek Sulej znów doprowadził do remisu (23:23), to jednak kolejny celny karny Wardzińskiego i bramka Rombela dały prowadzenie MMTS 25:23.

Kwidzynianie prowadzili później 26:24 a ostatnie sekundy drugiej połowy na parkiecie w hali w Kwidzynie to prawdziwy horror. Z bioska wylecieli Marcin Pilch i Adamuszek, karnego nie wykorzystał Wardziński a w ostatniej sekundzie regulaminowego czasu wyrównał Sulej

Pierwsza część dogrywki przyniosła tylko 3 bramki, dwie z nich zdobyli gospodarze i prowadzili w 65 minucie 28:27. Na 28:28 wyrównał Piotr Chrapkowski, później gospodarze za sprawą Orzechowskiego znów wyszli na prowadzenie. Końcówka należała jednak do akademików najpierw Chrapkowski wyrównał (29:29) a na 4 sekundy przed końcem dogrywki Ćwikliński umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

Wisła Płock 1

W pierwszym meczu finałowym (do trzech zwycięstw) Vive Kielce przegrało u siebie z Wisłą Płock 20:23 (12:14)

• Lechia? pfff...

dajcie spokój- beznadziejny poziom rozgrywek, poza tym strach iść na stadion. Całe szczęście w 3mieście rozwijają się inne dyscypliny sportu- ręczna, siatka, kosz, tenis czy floret i niedługo piłka nożna na poziomie rodzimej ligi nie będzie miała nic do powiedzenia.
      Mam nadzieję że jutro zobaczę fajny mecz i będziemy cieszyć się ze zwycięstwa ;]

• 2 0

• a co to jest ta Lechia? w której to lidze po tym sezonie to coś będzie grało, w 1? (2)

• 7 17

• buraku to coś? jestes 0 [zerem] (1)

• 0 2

• LECHia Poznań,

Nie wiedziałeś i liczy się nawet w Europie bo w tym roku grała w Pucharze UEFA.

• 0 2

• Po sezonie Lechia nadal w ekstraklasie,w Trojmiescie bez zmian Lechia pany!

za to arka po dzisiejszym meczu Gornika i Cravovii bedzie ostatnia:)
    Po sezonie spadek,odejda pilkarze,sponsorzy juz odeszli i bieda z nedza na dlugie lata

• 10 6

• miron a twoj tata ma na imie mosze?
    Jakie sa pierwsze objawy Aids u arkowca?
    Bol w odbycie i odech na karku..

• 9 3

• i Po co ta napinka ciotko?

Ja wcale nie jestem Arkowcem, na jakiej podstawie tak wywnioskowałeś? Widzę, że jak tylko coś się napisze nie tak jak sobie życzycie o waszej słabej Lechii, to od razu wyładowujecie się na Arce, a to świadczy tylko i wyłącznie o tym, że macie kompleks tego klubu :) śmiać mi się z was chce "lechiści". Co do spadków to Arka już spadła, a jeżeli chodzi o waszą Lechię to przy zwycięstwach dzisiejszych jak twierdzisz Cracovii i Górnika to będziecie mieli raptem 1 punkt więcej od tych ekip i bardzo trudne 2 kolejne mecze gdzie najprawdopodobniej nie zdobędziecie nawet punktu, no może 1, który i tak nic wam nie da, bo obok Arki polecicie na zbitą buźkę do I ligi :) Napinasz się dziecko jakby Twoja Lechia miała co najmniej 10 punktów przewagi nad strefą spadkową i super grała, a tak naprawdę to ci twoi grajkowie pojęcia o kopaniu piłki nie mają. Lechia ma dużo trudniejsze 2 ostatnie mecze od Górnika i Cracovii i to właśnie obok Arki wy spadniecie chłopczyku :)

• 8 12

• a jeżeli chodzi o wypowiedź tego "czegoś" z godz. 18:19 to nie chce mi się z czymś, co nawet nie ma odwagi się podpisać

dyskutować :)

• 4 7

• miron wykazales sie totalnym idotyzmem ublizajac Lechii aa potem jeszcze rzucasz sie do innych;] dzieciaku ucz sie lepiej bo w poniedzialek do szkoly

• 9 2

• nie pisac nic na mirona i arke bo znow gazeta wyborcza rozpeta burze:)))

• 5 2

• halo

Zaraz wam się coś chyba popieprzyło ten artykuł jest o piłce ręcznej a nie nożnej ale domyślam się ze to pisały jakieś skretyniałe karki które potrafią rozróżnić tylko rodzaj kija do baseball-a którym się piorą o meczach psując piękne widowisko jakim jest piłka nożna:-)