Hokeiści Mad Dogs i Oliwy podzielili się punktami

Rafał Sumowski
20 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Obydwa weekendowe mecze trójmiejskich hokeistów kończyły się jedno-bramkowymi zwycięstwami. Obydwa weekendowe mecze trójmiejskich hokeistów kończyły się jedno-bramkowymi zwycięstwami.

Hokeiści Mad Dogs Sopot i Oliwa Hockey Team podzielili się zwycięstwami podczas dwumeczu w Hali Olivia. Sopocianie wygraną w rewanżu zapewnili sobie na 15 sekund przed końcem gry, dzięki czemu wskoczyli na pozycję wicelidera grupy centralnej II ligi.

Mad Dogs Sopot - Oliwa Hockey Team 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
3:4 Jacek Tyczyński

MAD DOGS: Waszkiewicz; Marcin Okuniewski, Libacki, B.Wróbel, A.Wróbel, Łada, Byzewski, Żołnowski, Kocemba, Brucki, Klein, Tyczyński, Przybyła, Michał Okuniewski.

OHT: Jakubowski, Zaręba; Cytawa, Waszak, Juchniewicz, W.Obłoński, M.Przewoźny, Bagiński, Z.Obłoński, Jasiński, Stańczyk, Szot, Narzyński, Cejnóg, Bruliński, Kaczmarek, Nowak.

Derbowy dwumecz znakomicie rozpoczął zespół z Oliwy, który w pierwszym spotkaniu prowadził już 4:1. Częściej przy krążku utrzymywali się wprawdzie Mad Dogs, ale to po zabójczych kontrach OHT padały bramki.

- Gdańszczanie są znakomicie zorganizowani, górowali nad nas przygotowaniem taktycznym i precyzją podań. Wyszła ich rutyna i doświadczenie oldbojów, których mają w swoim składzie chyba najwięcej w całej grupie. Po prostu nie daliśmy rady ich najsilniejszemu zestawieniu - mówi obrońca sopocian Lubomir Libacki.

Mad Dogsom niewiele jednak zabrakło do tego, aby doprowadzić do dogrywki. Zespół z Oliwy pozwolił im na zdobycie dwóch bramek i zbliżenia się na jedno trafienie.

- Koncentracja do ostatniej sekundy pozwoliła nam dowieźć korzystny wynik do końcowego gwizdka. Na wyróżnienie na pewno zasługuje Paweł Jakubowski, który w wielu sytuacjach ratował nasz zespół z opresji oraz strzelec dwóch bramek - powracający po chorobie Bartosz Nowak - ocenia napastnik OHT Arkadiusz Bruliński.

Mad Dogs Sopot - Oliwa Hockey Team 7:6 (3:3, 2:1, 2:2)
7:6 Piotr Kocemba

MAD DOGS: Waszkiewicz; Marcin Okuniewski, Libacki, B.Wróbel, A.Wróbel, Łada, Byzewski, Żołnowski, Kocemba, Klein, Tyczyński, Przybyła, Michał Okuniewski, Heltman, Brucki.

Scenariusz meczu rewanżowego był odmienny. Już w pierwszej minucie bramkę zdobyli Mad Dogs. Serią trzech trafień odpowiedzieli oliwianie, ale "Psiaki" przed końcem inauguracyjnej tercji zdołały doprowadzić do remisu.

Drużyna z Sopotu poszła za ciosem w drugiej i na początku trzeciej partii, dzięki czemu zbudowała dwubramkowe prowadzenie. Na trzy minuty przed końcem spotkanie cudowny powrót zanotowało OHT.

Do bramki krążek kierowali kolejno Zenon i Wiesław Obłońscy. Szczególnie kontaktowe trafienie tego pierwszego, mocno zakłopotało sopocian.

- Krążek wstrzelony w naszą tercję, nagle zniknął nam z pola widzenia. Okazało się, że znalazł się w bramce po tym, gdy odbił się od poprzeczki - mówi Libacki.

Po precyzyjnym strzale Wiesława Obłońskiego było już 6:6. Gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia rewanżowego spotkania potrzebna będzie dogrywka, na 15 sekund przed końcem gry wspaniałą kontrą popisali się Mad Dogs.

Z kontrą sopocianie ruszyli po wybiciu krążka z tercji przez Libackiego. Przejął go Piotr Kocemba, który chwilę później znalazł się sam na sam z bramkarzem i uderzająć przy słupku, zdobył bramkę na wagę 3 punktów.

Kolejne mecze trójmiejscy II-ligowcy rozegrają w Hali Olivia 1 i 2 lutego. Odpowiednio o godzinie 20:30 i 16:00 rozegrane zostaną kolejne pojedynki derbowe. O punkty zagrają Oliwa Hockey Team i MH Automatyka Dragons. Przypomnijmy, że nasze drużyny walczą o awans do turnieju finałowego rozgrywek, w którym nie będzie miejsca dla zespołu, który po 16 spotkaniach zajmie ostatnią pozycję w tabeli.

• 6 0

• Jacek nie podaje i może dlatego krzyczy :)

• 4 0

• W końcu coś się działo (1)

Oba mecze do końca na styku :)
    Ale ja się pytam... Kiedy będzie coś wiadomo o biletach na EIHC?

• 6 2

• Czy stara gwardia zmobilizuje się na EIHC?

Okonie, Śmigła, USG, FC. Zorganizujecie się razem i dacie czadu na reprezentacji? Niech zobaczą, że w Gdańsku brakuje Stoczniowca!!

• 6 1

• Dzięki za emocje :)
    Wedle tabeli wszystko jeszcze możliwe....

Wielkie podziękowania dla pana reaktora Sumowskiego za regularne i konkretne opisy trójmiejskiego hokeja :)

• 14 3

• Błędy w godzinach

ostatnio pisaliscie ze mecz w sobote zacznie sie o 20.30 a jednak byl o 16, po 2 dniach dopiero zostala wniesiona zmiana. Prośba o 100% pewna informacje. dzieki z gory

• 4 2

• cienko to widze

- "Krążek wstrzelony w naszą tercję, nagle zniknął nam z pola widzenia. Okazało się, że znalazł się w bramce po tym, gdy odbił się od poprzeczki - mówi Libacki" -
    Panie Liba, pewnie wszyscy zamknęli jedno oko na chwilkę niczym strzelający he,he,he

• 4 4

• Przewozny jeszcze gra?ale jaja (1)

• 2 2

• Waszak też ;-P

• 0 0

• Waszak, Przewoźny, Bagiński, Obłoński ;-)

a na trybunach Stary poczciwy FC z Kalim na bębnie, chciało by się powiedzieć: aż chce się żyć ;-)
    ehhh gdzie te czasy

• 4 1

• 1 lutego

o ktorej odbedzie sie mecz 1 lutego Oliwa Hockey Team i MH Automatyka Dragons?? wiem ze jest napisane ze o 20.30 lecz ostatnio byl o 16