Derby dla akademiczek

Maciej Napiórkowski
17 stycznia 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Piłkarki ręczne Dablexu AZS AWFiS Gdańsk bez żadnych problemów pokonały EB Start Elbląg 34:26 (15:10). W drużynie akademiczek po kontuzji pojawiła się Justyna Łabul.

Dablex: Sadowska, Rostanowska - Chudzik 4, Stachowska 9, Musiał 4, Bołtromiuk 3, Szwed 6, Wilamowska 6, oraz Sabajtis, Serwa 2, Łabul,
Koniuszaniec, Wojtas, Mielczewska

Start: Miecznikowska, Kochańska - Dolegało, Pełka 3, Jasińska 5, Żurawska 3, Szklarczuk 5, Olszewska 9, oraz Stelina 1, Sądej, Frąckiewicz.

Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin). Widzów: 700.

Przed zawodami Pomorski Oddział Związku Piłki Ręcznej w Polsce rozdał
pamiątkowe medale. Uhonorowani zostali Wojciech Przybylski (rektor AWFiS), Krzysztof Kowalski (Pomorska Konfederacja Sportu), Jan Lider (TVP3 Gdańsk) oraz Andrzej Drużkowski.

Zawodniczki Dablexu wyszły na parkiet zdekoncentrowane. Pierwsze minuty spotkania to gra błędów po obu stronach parkietu. Skuteczniejsze na początku spotkania okazały się elblążanki, które szybko rzuciły trzy bramki z rzędu. Pierwszego gola dla miejscowych zdobyła z rzutu karnego kapitan Monika Stachowska. Trzy minuty później ta sama zawodniczka wyprowadziła drużynę Dablexu na prowadzenie 4:3. Gościom jeszcze dwukrotnie udawało się doprowadzić do remisu 4:4 i 5:5. To było wszystko, na co dziś było stać przyjezdne. Od tego momentu na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. Gdańszczanki, mimo że nie ustrzegły się prostych błędów i rażącej momentami nieskuteczności (w całym meczu 10 niewykorzystanych rzutów z 6 metrów) spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. Po trzydziestu minutach akademiczki schodziły z pięciobramkową przewagą. Bardzo dobrze w pierwszej połowie spisywała się bramkarka Startu Marta Miecznikowska, gdyby nie jej dobra dyspozycja gdańszczanki prowadziłyby znacznie wyżej.

Druga odsłona widowiska była podobna do pierwszej. Wśród zawodniczek AZS dominowały Stachowska, autorka 9 goli oraz robiąca znaczące postępy Karolina Szwed (6 trafień). W drużynie przyjezdnej tylko Katarzyna Szklarczuk i Elżbieta Olszewska potrafiły nawiązać równorzędną walkę z podopiecznymi Jerzego Cieplińskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:26.

Po meczu:
Jerzy Ciepiliński: - Cieszy mnie wysokie zwycięstwo. Jednak moje
zawodniczki wyszły na parkiet bez koncentracji. To było widoczne na początku spotkania. Nie było takiej mobilizacji, jak przed meczem z Zagłębiem, gdzie było wiadomo, że rywal jest silny. To było powodem niskiej skuteczności. Drużyna z Elbląga jest doświadczona i w meczach z nami zawsze grała bardzo dobrze. Przewyższaliśmy rywala warunkami fizycznymi. To wszystko złożyło się na zwycięstwo.

Pozostałe wyniki 13. kolejki: SPR Safo ICom Lublin - Zgoda Ruda Śląska 31:23 (19:10), AZS AWF Katowice - Sośnica Gliwice 23:16 (10:9), Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin - Piotrcovia 21:25 (13:17), Finepharm Jelenia Góra - Ruch Chorzów 34:31 (16:14), Interferie Zagłębie Lubin - AZS Politechnika Koszalińska 32:23 (13:12).

Opinie (15)

• Fotka pochodzi z innego meczu - wczoraj akademiczki grały w czerwonych strojach.

• 0 0

• Grieg

Nie wymagasz za wiele od redakcji? Dobrze, że prawidłowy wynik zapisali i artykuł nie pojawił się kilka dni po meczu.

• 0 0

• To nie są pretensje, tylko sprostowanie - zdaję sobie sprawę, że redakcja niekoniecznie od razu ma dostęp do bieżących fotek.

• 0 0

• i chyba niekoniecznie zdjecie musi pochodzic z konkretnego meczu, przedstawia najskuteczniejsza zawodniczke

• 0 0

• monika nie gra juz w adidasach tylko w pumach :-)

• 0 0

• Chcialby ktoś sie zabrać do koszalina?????

• 0 0

• Widzów 700. Po prostu tragedia.

• 0 0

• **********

Chudzik zgodnie z protokołem zdobyła 4 bramki, i dopiero będzie 34

• 0 0

• Tragedia? To byłaby akurat najlepsza frekwencja na AZS-ie w tym sezonie (piszę "byłaby", bo na moje oko było mniej więcej tyle samo osób co na SPR i Zagłębiu, czyli ok. 500).
    Wyjazd do Koszalina - czemu nie, chociaż obawiam się, że przy takiej pogodzie z dojechaniem na czas może być spory problem. Jeśli akademiczki jutro wygrają, to przy zwycięstwie Zgody nad Zagłębiem wskoczą na drugie miejsce.