Derby okupione kontuzją

5 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Już w inauguracyjnej minucie meczu w Elblągu akademiczki z powodu kontuzji straciły Karolinę Kudłacz, a mimo to potrafiły uczynić z wybrzeżowych derbów w ekstraklasie piłkarek ręcznych pojedynek do jednej bramki. Podopieczne Jerzego Cieplińskiego po raz pierwszy od czterech lat zwyciężyły EB Start na wyjeździe. W sobotę przy ul. Kościuszki AZS AWFiS Gdańsk triumfował 36:21 (21:8)! Sędziowie pokazali dwie czerwone kartki.

EB START: Charłamowa, Zwiewka, Ziajka - Migdaliowa 6, Szklarczuk 4, Korowacka 3, Błaszkowska 3, Pełka 2, Stelina 1, Olszewska 1, Żurawska 1, Dolegało, Frąckiewicz.

AZS AWFiS: Sadowska - Serwa 12, Stachowska 6, Wilamowska 6, Strzałkowska 4, Chudzik 2, Bołtromiuk 2, Tyda 1, Kudłacz 1, Knitter 1, Sabajtis 1, Szymańska.

- Zawodniczkom należą się wielkie słowa uznania. W pierwszej połowie zagrały fantastycznie. Nie załamała ich kontuzja Karoliny, która zeszła już w 30 sekundzie. Może to być groźny uraz, gdyż zwichnięcia stawu łokciowego czasem wymagają długiego leczenia - podkreśla trener Ciepliński.

Kudłacz zdążyła zdobyć inauguracyjną bramkę, ale faul Moniki Pełki na kontraatakującej gdańszczance był na tyle brutalny, że Karolina skończyła grę z kontuzją. Winowajczyni zobaczyła jedynie żółtą kartkę. Potem też ostrych spięć nie brakowało. Po przerwie w odstępie kilkunastu sekund arbitrzy pokazali dwie czerwone kartki. Najpierw z parkietu "wyleciała" Lucyna Wilamowska, faulując Elzbietę Olszewską, a po chwili ta druga wzięła odwet na Hannie Strzałkowskiej i mecz skończył się dla elbląskiej rozgrywającej 22 minuty przed czasem.

Pod nieobecnośc najlepszej snajperki ekstraklasy batutę dyrygenta w gdańskiej drużynie przejęła Wioleta Serwa. To na jej konto zapisano aż 12 bramek! Akademiczki rozpoczęły sobotni pojedynek od prowadzenia 8:0, a w 20. minucie poprawiły na 15:2! Po zmianie stron miały nawet siedemnaście bramek w zapasie (28:11 w 39. min.)!

Gospodynie pierwsze trafienie zaliczyły dopiero w ósmej minucie (Alesia Migdaliowa). Wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, gdyż przed tygodniem elblążanki zasygnalizowały zwyżkę formy. Z liderem, w Lubinie prowadziły przecież do przerwy. A przed własną publicznościa wszystko przegrały zanim tak naprawdę gra zaczęła się na dobre.

- Moje podpieczne wyszły na parkiet, jak na ścięcie. Gdy straciły osiem bramek po kolei, przypominały boksera po nokaucie. Co prawda potem starały się walczyć, ale już do końca meczu nie odnalazły swojego stylu gry - przyznał Zdzisław Czoska, szkoleniowiec miejscowych szczypiornistek.

Po sobotnim sukcesie akademiczki zbliżyły się do lidera na odległość czterech punktów. Zagłębie, które przed play off czeka jeszcze wyprawa do Gdańska, przegrało pierwszy mecz w tym sezonie. Pogromca lubinianek - Piotrcovia - stawi się przy ul. Wiejskiej już w najbliższą sobotę. Początek gry o godzinie 16.15.

Pozostałe wyniki 16. kolejki: Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Vive Kielce 28:33 (13:13), Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin - Zgoda Ruda Śląska 17:25 (11:13), SPR ICom Lublin - Sośnica Gliwice 31:24 (15:14), AZS AWF Katowice - KU AZS Politechnika Koszalin 23:24 (12:12), Piotrcovia - Zagłębie Lubin 25:23 (15:12)

• ?

Szkoda Kudłacz, ale bardzo dobrze, że i bez niej potrafiły wygrać.

• 0 0

• Co tam szkoda

Ona i tak zawienie się po sezonie i odejdzie. Niechcą jest czas, aby się przygotować do następnego sezonu. Oby tylko Łabul zdązyła się wyleczyc i Kapałka jak najszybciej to pojedziemy z całą tą ligą. Szkoda, że teraz nie mamy Zagłebia, bo widać, że jest w słabszej formie, to byśmy je puknęli...

• 0 0

• Pnie Darku

Skad t pewnosc, ze Karolina "sie zwinie". Prorok czy co ? Karolina czyni ciągle postępy. A więc chyba jest zadowolona. Mysle, ze zlapana, durna kontuzja jej nie zalamie, a nauczy ze na boiskach mozna spotkac tez idiotów.
    Żólta kartka za faul, ktory wyklucza zawodniczke na kilka tygodni. Sedziował Tarczykowski - to ten co wydupczył AZS /chłopaków/ w meczu z Wisłą w ub sezonie. BRAWO !!! Niech pan Szczepanski dalej go wyznacza na mecze AZS, albo da mu uprawnienia miedzynarodowe.

• 0 0

• Karolinie zycze szybkiego powrotu do zdrowia!!!!

• 0 0

• do Darka

skąd się zwinie, bo sama Kudłacz już to ogłaszała kilka razy...

• 0 0

• Karola po zamieszaniu wokól Jej osoby w zeszłym sezonie, postanowiła wypełnic kontrakt z AZS do końca , czyli do końca tego sezonu (pisano o tym przed sezonem). Od czerwca Karolina bedzie wolna!!! Nie wydaje mi się aby AZS (a nawet jakikolwiek inny Polski klub) był w stanie przebić oferty z ligi duńskiej czy austriackiej.
    Mimo rozstania z AZSem życzę Karolinie szybkiego powrotu do zdowia i wydatnego przyczynienia sie w odzyskanie tutułu! A w przyszłym sezonie drużynę będą ciagnąć, według mnie, Wiola, Lucyna i Justyna, no i jak zwykle Pani Kapitan :)

• 0 0

• Raven
    Dodaj JAK PODPISZĄ KONTRAKTY!!

• 0 0

• Ale chamstwo!!!

Ty koleś bez podpisu nie widziałes meczu to nie pisz bzdur. Karola ma załatwioną rękę bo źle upadła a jeśli? tego przyczyną był faul to nie był on taki jak jego skutek mógłby na to wskazywać! Więc obejrzyj se dokładnie nagranie a potem pogadamy! A do jag. też se pooglądaj nagranie meczyku i czym predzej zmień tą relację bo jej stronniczośc aż bije w oczy

• 0 0

• smieszne

Justyna , pani kapitan , Kapała , Kudłacz(zalezy jak powazna jest kontuzjia) Strzałkowska... moze wystarczy-ale tych osób za rok tu nie bedzie wiec nie wiem czym tu sie podniecac.