Dokładnie taki sam

6 lutego 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS pokonały na własnym parkiecie Piotrcovię 32:30 (14:11). Co ciekawe dokładnie takim wynikiem gdańszczanki przegrały z tym rywalem w pierwszej rundzie ekstraklasy na wyjeździe. Po siedemnastu kolejkach obie drużyny z dorobkiem 26 punktów dzielą trzecie miejsce w tabeli. Przed meczem uhonorowano Marka Żabczyńskiego, kierownika męskiej reprezentacji Polski.

DABLEX: Sadowska - Chudzik 2, Stachowska 2, Musiał 5, Serwa 3, Łabul 3, Bołtromiuk 8, Koniuszaniec 2, Wilamowska 6, Szwed, Wojtas, Mielczewska 1.

PIOTRCOVIA: Kowalczyk, Alberciak - Mijas, Kicińska, Niedźwiedź-Cecotka 1, Dominiak 1, Svatko 1, Artsiomienka 4, Krzysztoszek 3, Polenz 2, Kopertowska 3, Lisewska 7, Wypych 6, Strzałkowska 2.

Sędziowali: Budziosz i Olesiński (obaj Kielce).

Z wyjątkiem pierwszych ośmiu minut, kiedy Piotrcovia z wyniku 0:2 wyszła na 5:3, stroną przeważającą w tym meczu były akademiczki. Szkopuł w tym, że gospodynie równie łatwo zdobywały przewagę, jak i ją traciły. - To było najbardziej denerwujące - przyznaje Jerzy Ciepliński. Po przerwie, gdy nie szło, gdański szkoleniowiec pokazał, że w jego drużynie nikt nie ma etatu. Na ławkę nawiele minut trafiły podstawowe zawodniczki: Chudzik i Monika Stachowska, a do gry weszły znacznie mniej doświadczone Aleksandra Mielczewska i Alina Wojtas. - Chudzik słabo grała w obronie, a Stachowska zawodziła w ataku. Natomiast od dłuższego czasu dobrze spisuje się w bramce Sadowska. Na pochwałę zasłużyła Wilamowska, a bardzo dobrze zagrała dziś zwłaszcza Bołtromiuk - oceniał Ciepliński.

Przed przerwą akademiczki dwukrotnie zdobywały po pięć bramek z rzędu. Tym samym wynik 3:5 zmieniły na 8:5, a z 9:8 odeszły na 14:8. Szkoda, że w końcówce pierwszej połowy karę złapała Chudzik, bo w przewadze Piotrcovia zmniejszyła straty od połowę, do 14:11. Obawialiśmy się, że przyjezdne od razu po zmianie strony pójdą zaciosem, gdyż akademiczki przez blisko minutę musiały sobie radzić w podwójnym osłabieniu, ale Lucyna Wilamowska poskromiła przeciwniczki. Tym samym przewaga Dableksu wzrosła do 19:13 w 38. minucie. Ale znów nie udało jej się utrzymać. Bezkarnie gdańską defensywę forsowała Sylwia Lisewska. W 43. minucie po kolejnej jej akcji prowadzenie miejscowych stopniało do 22:21, a po chwili było jeszcze 23:22. Od tego wyniku kolejne trafiały: Wilamowska, Anna Musiał i Katarzyna Koniuszaniec. Na pięć minut przed końcem po akcji Wiolety Serwy akademiczki prowadziły nawet 30:25. Ale wystarczyły odważne wejścia rutynowanej Elżbiety Kopertowskiej oraz bramki eksakademiczki Hanny Strzałkowskiej i Lisewskiej, aby na 14 sekund przed osttnim gwizdkiem zapachniało jeszcze remisem. Przy rezultacie 31:30 przyjezdne przeszły do krycia pressingiem. Na nasze szczęście uciekła im Wilamowska, która ustaliła wynik spotkania. Tyle samo było w pierwszej rundzie w Piotrcovie. Gdyby zatem te drużyny ukończyły sezon z identycznym dorobkiem punktowym, to lepsza będzie ta, która uzyska korzystniejszy bilans bramkowy ze wszystkich meczów.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Finepharm Jelenia Góra - Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin 33:29 (15:14), Interferie Zagłębie Lubin - Sośnica Gliwice 29:21 (12:8), Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 31:29 (15:15), Zgoda Ruda Śląska - EB Start Elbląg 30:25 (12:11), SPR Safo ICom Lublin - AZS AWF Katowice 38:11 (26:6).

12. Ruch Chorzów 17 2 0 15 431-510 4

Biję się w piersi. Jakiś czas temu publicznie zwątpiłem, że Piotrcovię uda się dogonić, a tu proszę - zabrakło dosłownie jednej bramki, abyśmy wyprzedzili ją w tabeli. Brawa dla dziewczyn, a szczególnie Ryby, Darii i Lucyny :). Po drugiej stronie można też podziękować Hani, która w końcówce spudłowała w sytuacji sam na sam ;).
    No właśnie - w całym meczu najbardziej żal tych końcówek w I i II połowie. Za 2 tygodnie Piotrcovia ma kolejny trudny wyjazd do Zgody - też niepokonanej u siebie i oby tak zostało.

• 0 0

• W składzie reprezentacji na marcowy Puchar Śląska znalazły się 4 akademiczki: Sadowska, Chudzik, Stachowska i Wilamowska.

• 0 0

• Lucek tak trzymaj

Lucyna jesteś ok i utrzymaj formę do końca rozgrywek a medal już kolejny wywalczy zespół z GDAńSKA

• 0 0

• Do pierwszego miejsca przed play-off potrzebujemy wygrać wszystko do końca i liczyć na stratę choćby punktu przez piotrkovię w rudzie śląskiej (lub gdziekolwiek indziej), oraz zwycięstwo spr-u w lubinie. możliwe?????:)

• 0 0

• Do końca rundy jeszcze 5 kolejek, a zespołom z szansami na pierwszą czwórkę zostały następujące mecze:
    SPR (28 pkt.) – Łącznościowiec (wyjazd), Jelenia Góra (dom), EB Start (w), Zagłębie (w), AZS (d)
    ZAGŁĘBIE (27 pkt.) – Katowice (w), Łącznościowiec (d), Jelenia Góra (w), SPR (d), EB Start (w)
    PIOTRCOVIA (26 pkt.) – Politechnika (d), Zgoda (w), Ruch (d), EB Start (d), Sośnica (w)
    AZS (26 pkt.) – Sośnica (w), Katowice (d), Łącznościowiec (d), Jelenia Góra (d), SPR (w)
    ZGODA (24 pkt.) – Ruch (w), Piotrcovia (d), Sośnica (w), Katowice (d), Łącznościowiec (w)

Gdyby udało się wygrać wszystko do końca, to w meczu Zagłębie – SPR urządza nas także remis (mając tyle samo punktów co Zagłębie, wyprzedzimy je dzięki bezpośrednim meczom). Jeśli w ten weekend wygramy z Sośnicą, a SPR zostawi punkty w Szczecinie, sytuacja w tabeli zrobi się jeszcze ciekawsza.
    Ale niezależnie od tego, co będzie w końcówce, play-offy i tak rządzą się swoimi prawami, więc nawet niższe miejsce o niczym jeszcze nie przesądza.