• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Prezes Lotosu Trefla odsłania część kart

Marcin Dajos
27 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 

Trefl Gdańsk

Trenetr Andrea Anastasi (pierwszy od lewej) i władze klubu stwierdzili, że Lotos Trefl potrzebuje odświeżenia. Natomiast dotychczasowy asystent Włocha, Wojciech Serafin (w środku) postanowił sprawdzić się w roli pierwszego szkoleniowca w PlusLidze, a co za tym idzie, odchodzi z gdańskiej drużyny. Trenetr Andrea Anastasi (pierwszy od lewej) i władze klubu stwierdzili, że Lotos Trefl potrzebuje odświeżenia. Natomiast dotychczasowy asystent Włocha, Wojciech Serafin (w środku) postanowił sprawdzić się w roli pierwszego szkoleniowca w PlusLidze, a co za tym idzie, odchodzi z gdańskiej drużyny.

W piątek nowym siatkarzem Lotosu Trefla Gdańsk oficjalnie zostanie środkowy Piotr Nowakowski. Z klubem rozstał się natomiast asystent Andrei Anastasiego, Wojciech Serafin. W nowych rozgrywkach poprowadzi jedną z drużyn PlusLigi. Prezes klubu Dariusz Gadomski zapowiada kolejne zmiany w zespole. Wygląda na to, że z podstawowej szóstki z poprzedniego sezonu zostanie tylko dwóch zawodników.Mateusz MikaDamian Schulz - ci zawodnicy podstawowego składu Lotosu Trefla zostają na kolejne rozgrywki. Obok siebie, od początku kolejnych meczów będą mieli nowych kolegów. Jednym z nich zostanie w piątek były środkowy Asseco Resovii Rzeszów, obecny reprezentant Polski Piotr Nowakowski.

NAJLEPSZY SIATKARZ LOTOSU TREFLA ZOSTAŁ W GDAŃSKU

- Będzie jeszcze kilka zmian. Usiedliśmy do rozmów z trenerem Andreą Anastasim oray właścicielem klubu Kazimierzem Wierzbickim i stwierdziliśmy, że trzeba odświeżyć skład. Mamy nadzieję, że uczynią to zawodnicy, z którymi rozmawiamy i chcemy podpisać kontrakty. Może wtedy powróci sezon sprzed trzech lat, kiedy wszystko zatrybiło i zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski. Tego oczekujemy i na to zasługują kibice, nasi partnerzy i sponsorzy - mówi Dariusz Gadomski, prezes Lotosu Trefla.
Z podstawowej szóstki z minionych rozgrywek odeszli już: Michal Masny, Bartosz Gawryszewski, Dmytro PaszyckiPiotr Gacek. Z klubem rozstanie się zapewne także Miłosz Hebda, który w ostatnich latach nie zrobił oczekiwanego progresu. W jego miejsce może pojawić się Aleksander Śliwka, wypożyczony ostatnio z Asseco Resovii do Indykpolu AZS Olsztyn.

- Mamy już dwóch siatkarzy, może ktoś jeszcze się ostanie. Nie chcę na razie zdradzać, co i jak. Trzeba poczekać na to, jak zakończą się rozmowy nie tyle z siatkarzami, co z ich managerami. Dzisiaj rynek jest taki, że ci drudzy próbują rozdawać karty - dodaje Gadomski.
MICHAL MASNY CZWARTYM SIATKARZEM POZA LOTOSEM TREFLEM

W zawieszeniu są także wypożyczeni ostatnio, atakujący Bartłomiej Kluth, środkowy Artur Ratajczak oraz libero Mateusz Czunkieiwcz. Wygląda na to, że na powrót może liczyć jedynie ostatni z wymienionych.

- Rozważamy ich powrót i rozmawiamy z nimi. Z drugiej strony Bartek dostał propozycję bycia pierwszy atakującym w Szczecinie. U nas takowym jest Damian Schulz, więc szczerze mówiąc nie chcemy blokować kariery i jego rozwoju. Zastanawiamy się jak to rozwiązać. Rozmawiałem także z "Arczim" i myślę, że kolejny sezon zostanie w MKS Będzin. Przy dzisiejszej zmianie składu będzie dla niego problemem, aby stać się u nas podstawowym siatkarzem. Chcemy, żeby ci zawodnicy grali. Nie zamykamy się na nich, ale jeżeli mają taką możliwość w innym klubie, to na pewno nie będziemy im tego utrudniać - uważa Gadomski.

W kwietniu Piotr Gacek zakończył karierę sportową.- Co do Mateusza, to decyzja trenera Anastasiego. On jest mózgiem, układa wszystkie klocki, a ja staram się dopasować je do budżetu. Ale cała koncepcja wychodzi od Andrei, który jest trenerem i dyrektorem sportowym w jednym. Szczerze mówiąc, trudno byłoby mi zbudować skład bez niego - dodaje.
Wiadomo także, że nowym rozgrywającym Lotosu Trefla będzie obcokrajowiec. Z Polaków mamy trzech wartościowych graczy na tę pozycję, ale wszyscy poza zasięgiem finansowym żółto-czarnych.

- Rynek polskich rozgrywających jest bardzo ograniczony. Jest na nim Łukasz Żygadło, ale nie jest nas stać na niego. Grzegorz Łomacz, z tego co się mówi, powinien wybrać Skrę, a Fabian Drzyzga rozmawia jeszcze z Asseco, ale trudno powiedzieć, czy tam zostanie. Poza tym to także zupełnie inne półka finansowa, a nas po prostu na takich zawodników nie stać - mówi Gadomski.
DAMIAN SCHULZ PRZEDŁUŻYŁ UMOWĘ Z ŻÓŁTO-CZARNYMI

Ryzykiem wydaje się natomiast odpuszczenie Gawryszewskiego, a zostawienie na środku Wojciecha Grzyba, który w ostatnim sezonie często był poza grą.

- Jeszcze nie jest powiedziane, że Wojtek u nas zostanie. Choć nie ukrywam, że obie strony są skłonne ku temu. Plus jest też taki, że Wojtek chciałby wejść w struktury młodzieżowe i zostać tam trenerem. Zresztą także jego dzieci są utalentowane siatkarsko. Myślę, że to jest ciekawy projekt związania zawodnika z klubem. Wciąż nie ma jednak nowej umowy - uważa prezes Lotosu Trefla.
Ruchy kadrowe w Lotosie Treflu przed sezonem 2017/18
Odeszli: Wojciech Serafin (asystent trenera), Michal Masny (Słowacja, rozgrywający), Bartosz Gawryszewski (środkowy), Dmytro Paszycki (Ukraina, środkowy) - wszyscy koniec umowy, Piotr Gacek (libero, koniec kariery)

Mogą przyjść: Aleksander Śliwka (przyjmujący, Asseco Resovia, ostatnio wypożyczony do Indykpol AZS Olsztyn), Piotr Nowakowski (środkowy), John Gordon Perrin (przyjmujący) - obaj Asseco Resovia, Mateusz Czunkiewicz (libero Łuczniczka Bydgoszcz), Artur Ratajczak (środkowy, MKS Będzin), Bartłomiej Kluth (atakujący, Espadon Szczecin) - wszyscy powroty z wypożyczenia

Mogą odejść: Miłosz Hebda )przyjmujący, koniec kontraktu), Szymon Romać (atakujący, wypożyczony z Cuprum Lubin)

Przedłużyli umowy: Mateusz Mika (przyjmujący, na kolejny rok), Andrea Anastasi (Włochy, trener), Damian Schulz (atakujący) - obaj na kolejny rok z opcją przedłużenia

ZOBACZ AKTUALNĄ KADRĘ LOTOSU TREFLA

Kluby sportowe

Opinie (11) 1 zablokowana

 • Następny przystanek

  A co sie dzieje z Mustapha Embaye ?

  • 7 2

 • No to jak Pan Serafin podjął decyzję, że chce sprawdzić się w PlusLidze

  Jako pierwszy trener i dochodzi z gdańskiej drużyny to powodzenia.
  Też lubię dochodzić, ale w innych okolicznościach.

  • 6 3

 • Gad znowu nadaje. W wywiadzie pięknie a za plecami obGADa każdego.

  • 17 4

 • (5)

  Prezes mówi o odswiezaniu składu. By to nie skończyło się jak odświeżanie w damskiej, przed rokiem. Na tego nas nie stać, tamten zbędny, a ten nie przyda się.
  Może prezes zrezygnuje z połowy pensji, a wtedy będzie stać klub na lepszego zawodnika, bo rekonwalescent Nowakowski, nie jest wzmocnieniem na tle obecnych środkowych, tak samo jak ściągnięcie młodego Czunka w miejsce Gacka.
  Co ma być cieniem wizji wzmocnienia? Ngapeth'a dogadują??? Przecież już wiadomo, że zostaje Schulz, więc miejsca brak.
  Dokąd zmierza ten klub? Może prezes na rozegranie?

  • 16 4

  • Najlepiej narzekać... to proste ! (2)

   Przecież nikt nie potwierdził że Czunek wejdzie w miejsce Gacka - ten scenariusz jest raczej mało prawdopodobny.
   Myślę również, że rezygnacja Prezesa nawet z całej pensji nie zapewni nawet początkującego gracza w Plus Lidze :) tu sponsor musi podziałać !

   • 3 3

   • (1)

    święta racja, Czunkiewicz zagra za Grzyba przecież, a prezes za to co się dzieje dostanie podwyżkę ( w końcu nie jest już poczatkujący )

    • 3 3

    • Co Ty z tym Czunkiem - rodzina jakaś ? W Polsce i poza jej granicami jest kilku dobrych libero. Jakiś dziennikarz napisał swoją opinię, a tu na jej podstawie kontrakty ktoś dopisuje i zmienia zawodnikom pozycje na boisku. Poczekamy, zobaczymy. Jak sezon pokazał zawodnicy są do zmiany - przykre ale prawdziwe, bo ósme miejsce w lidze jest niestety dużym potknięciem.

     • 2 1

  • 1co ma Ngapeth do Schulza-jeden gra na przyjeciu drugi na ataku
   2 odświeżenie składu jest konieczne bo ten skład wpadł w rutynę,ani Gawryszewski ani Grzyb nie pokazali tego co dwa lata temu,a Gawryszewski dodatkowo z 5 lat w Treflu miał jeden sezon znakomity a pozostałe mierne.
   Piotr Nowakowski dochodzi do wysokiej formy po operacji kregosłupa i jezeli ogladaliście ostatmie mecze Resovi to widac było ,że i zagrywką i atakiem skupecznie kąsał przeciwników.
   3Jezeli bedzie dobry sypacz i jeszcze jeden przyjmujacy jest szansa na dobry wynik

   • 4 3

  • Nowakowski porażka?

   Faktycznie Nowakowski po co nam ?Resovia go nie chciała .....lipa jak takich bedziemy przyjmowac.

   • 1 0

 • Miłosz

  Nareszcie odchodzi!!!

  • 2 2

 • Gadomski ma wizje składu ale nie ma odpowiedniej kasy więc zrobi sklad wegla i papy no to powodzenia panie Gadomski.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Trefla

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Renata Koczyńska 34 64 67.6%
2 Radosław Dymkowski 35 63 71.4%
3 Ada Bert 35 63 68.6%
4 Katarzyna Ziembicka 35 63 68.6%
5 Wojteks 23 35 63 65.7%

Tabela końcowa

Siatkówka - PlusLiga mężczyzn
M Z P Sety Pkt.
1 Jastrzębski Węgiel
2 Aluron CMC Warta Zawiercie
3 Projekt Warszawa
4 Asseco Resovia Rzeszów
5 Bogdanka LUK Lublin
6 Trefl Gdańsk
7 PSG Stal Nysa
8 Indykpol AZS Olsztyn
9 PGE GiEK Skra Bełchatów
10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11 Ślepsk Malow Suwałki
12 Barkom Każany Lwów
13 GKS Katowice
14 KGHM Cuprum Lubin
15 Exact Systems Hemarpol Częstochowa
16 Enea Czarni Radom
 • Finał (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 1:3, 3:1 oraz 0:3
 • Mecz o 3. miejsce (do dwóch wygranych, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym)):
 • Asseco Resovia - Projekt Warszawa 0:3 oraz 0:3
 • O miejsca 5-8, przegrani w ćwierćfinałach play-off, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 5. miejsce
 • Bogdanka LUK Lublin - TREFL GDAŃSK 3:1 oraz 3:0
 • o 7. miejsce
 • Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa 1:3 złoty set 13:15 oraz 3:1
 • o miejsca 9-13, dwumecze według miejsc z tabeli sezonu zasadniczego, pierwszy mecz u niżej klasyfikowanego
 • o 9. miejsce
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 oraz 3:2
 • o 11. miejsce
 • Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Każany Lwów 3:1 oraz 3:0
 • o 13. miejsce
 • GKS Katowice - KGHM Cuprum Lubin 1:3 złoty set 17:15 oraz 3:0
 • Klasyfikacja końcowa na miejscach 15-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
 • Degradacja z PlusLigi: Enea Czarni Radom

Playoff

Ćwierćfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Indykpol AZS Olsztyn 0 1
Asseco Resovia 3 3
TREFL GDAŃSK 2 1
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
PSG Stal Nysa 0 2
Projekt Warszawa 3 0*
Bogdanka LUK Lublin 1 3

Półfinały

Jastrzębski Węgiel 3 3
Asseco Resovia 2 2
Aluron CMC Warta Zawiercie 3 3
Projekt Warszawa 0 1

Finał

Jastrzębski Węgiel 3 1 3
Aluron CMC Warta Zawiercie 0 3

Ostatnie wyniki Trefla

Bogdanka LUK Lublin
64% TREFL Gdańsk
36% Bogdanka LUK Lublin
Bogdanka LUK Lublin
18 kwietnia 2024, godz. 20:30
72% Bogdanka LUK Lublin
28% TREFL Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane