Mecz niewykorzystanych szans Arki w Bydgoszczy

20 listopada 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Michał Nalepa otworzył wynik spotkania w Bydgoszczy, a w ostatniej minucie miał szansę na zdobycie zwycięskiego gola. Michał Nalepa otworzył wynik spotkania w Bydgoszczy, a w ostatniej minucie miał szansę na zdobycie zwycięskiego gola.

Piłkarze Arki zmarnowali szansę, aby co najmniej na dwa najbliższe dni usadowić się na pozycji lidera I ligi. Gdynianie obejmowali w Bydgoszczy prowadzenie dwukrotnie, strzelili tam pierwsze gole od sezonu 1988/89, a jeszcze w ostatniej minucie gry mieli okazję na trzeciego gola, ale ostatecznie zremisowali z Zawiszą 2:2 (1:1). Ozdobą tego bardzo przeciętnego meczu był kapitalny strzał z rzutu wolnego Marcusa, który po części zrehabilitował się za to, że na inaugurację rozgrywek, w pojedynku z tym rywalem na bramkę nie zamienił rzutu karnego.

1 Sapela - 28 Kamiński, 32 Nawotczyński, 2 Stawarczyk, 4 Nykiel - 14 Drygas, 21 Kona - 7 Smektała, 10 Mica, 13 Patejuk - 20 Lewicki
Sędziowie: Lasyk (Bytom) oraz Mucha, Lekki
Widzów: 200
13 Jałocha - 32 Stolc, 29 Marcjanik, 33 Fialho, 23 Warcholak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 19 Bożok, 18 Yussuff - 14 Nalepa - 9 Abbott
  • 61' 13 Patejuk Zmiany 6 Alawerdaszwili
  • 70' 21 Kona Zmiany 23 Łukowski
  • 78' 19 Bożok Zmiany 28 Tomasiewicz
  • 82' 18 Yussuff Zmiany 25 Wojowski
  • 90+2 9 Abbott Zmiany 7 Renusz
  • 75' Drygas karny
  • 90+1 Drygas
  • 25' Nalepa
  • 81' Marcus
  • 10' Nykiel
  • 77' Nawotczyński
  • 23' Warcholak
  • 46' Nalepa
  • 72' Bożok

w "11" jedna zmian w porównaniu z ostatnią kolejką, na pozycji młodzieżowca Nalepa (ARKA) zastąpił Tomasiewicza

MICHAŁ NALEPA: MAM NADZIEJĘ, ŻE ZAGRAM I POMOGĘ

Rezerwa Arki: 12 Miszczuk, 2 Socha, 3 Sobieraj, 7 Renusz, 15 Mosiejko, 25 Wojowski, 28 Tomasiewicz
w obu "11" po jednym zawodniku, który w przeszłości grał po przeciwnej stronie barykady. Abbott (ARKA) z Zawiszą awansował nawet do ekstraklasy i był wówczas wicekrólem strzelców I ligi, natomiast w Gdyni grał niegdyś bydgoski obrońca - Nawotczyński (ZAWISZA), w przeszłości także mistrz Europy do lat 18 i wicemistrz do 16
Mecz w Bydgoszczy jest już z kolejki w ramach rundy rewanżowej. Podsumowaliśmy pierwszą rundę rywalizacji i zestawiliśmy ją z poprzednimi sezonami Arki na zapleczu ekstraklasy. Zobacz, jakie wnioski z tego płyną

TAK DOBRZE JESIENIĄ PIŁKARZE ARKI NIE GRALI OD OŚMIU LAT
Ławka rezerwowych Zawiszy: 96 Węglarz, 6 Alawerdaszwili, 17 Gajewski, 18 Ciechanowski, 19 Igumanović, 22 Włosiński, 23 Łukowski,
piłkarze wyszli na prezentację, Arka dzisiaj na biało, Zawisza na niebiesko-czarno
kapitanem Arki ponownie Łukasiewicz (ARKA)
1'
od środka rozpoczęła Arka
2'
Arka spokojnie rozgrywa piłkę w środku boiska
3'
boiska mokre po opadach deszczu, ale na razie nie pada
4'
Kamiński (ZAWISZA) wybił piłkę na róg, gdy do piłki próbował dojść Yussuff (ARKA)
4'
bez zagrożenia dla bramki Zawiszy po dośrodkowaniu z rogu Marcusa (ARKA)
4'
Stolc (ARKA) dobry wślizgiem przerwał kontrę Patejuka (ZAWISZA)
5'
dośrodkowanie Smektały (ZAWISZA) prosto w ręce Jałochy (ARKA)
6'
Nykiel (ZAWISZA) zagrał w pole karne Arki, dobry powrót Łukasiewicza (ARKA) wyjaśnił sytuację
7'
Bożok (ARKA) sfaulował Drygasa (ZAWISZA) około 25 metrów od własnej bramki
7'
Mica (ZAWISZA) z wolnego kopnął piłkę w mur piłkarzy Arki
8'
Fialho (ARKA) powstrzymał atak Miki w polu karnym Arki
9'
po kilkudziesięciu sekundach odważnej gry Arki, od kilku minut ciężar gry został przeniesiony na połowę gdynian
9'
"podejdź wyżej" - pokrzykuje trener Niciński
10'
Żółtą kartką został ukarany Nykiel (ZAWISZA) po faulu na Marcusie
10'
po dośrodkowaniu z wolnego Marcusa (ARKA) Yussuff (ARKA) faulował Sapelę (ZAWISZA)
11'
przechwyt Nalepy (ARKA), ale po chwili stracił piłkę w pojedynku jeden na jeden z Nawotczyńskim (ZAWISZA)
12'
zaczął padać deszcz
13'
nieznacznie pomylił się przy strzale Smektała (ZAWISZA), niezbyt zdecydowanie interweniował Fialho
14'
Fialho (ARKA) na róg po dośrodkowaniu Smektały (ZAWISZA)
14'
rośnie przewaga Zawiszy
15'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z rogu Smektały (ZAWISZA)
16'
Mica (ZAWISZA) stara się nadać tempo ofensywnych akcji gospodarzy
18'
Arka stara się otrząsnąć z przewagi rywali i dłużej pograć piłką
19'
niecelne podanie Nykiela (ZAWISZA) do Lewickiego (ZAWISZA), piłkę przejął Jałocha (ARKA)
20'
piłka w siatce Zawiszy, ale gol nie został uznany, po zagraniu Abbotta wzdłuż bramki Sapela wybił piłkę przed siebie, a ta trafiła w rękę Nalepę i wpadła do bramki
22'
niecelny strzał Patejuka (ZAWISZA) z woleja
23'
Żółtą kartką został ukarany Warcholak (ARKA) po faulu na Drygasie
24'
Fialho (ARKA) jeszcze tłumaczy się sędziemu, ale arbiter oczywiście decyzji nie zmienia
25'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Nalepa. Akcję rozpoczął... Sapela, który podał do Marcusa, Brazylijczyk wykorzysta zbyt krótkie wybicie bramkarza, wyłożył piłkę Michałowi na 8. metr, a pomocnik Arki posłał piłkę pod poprzeczkę
25'
dla Nalepy (ARKA) to już 5 gol tej jesieni, więcej w I lidze dla Arki strzelił tylko Abbott (ARKA)
26'
Nalepa (ARKA) atakuje jeszcze raz, ale tym razem piłka wybita spod jego nóg
28'
Stolc (ARKA) dobrze asekurował piłkę, bezradny Mica (ZAWISZA) sfaulował obrońcę Arki
30'
widać, że stracony gol zrobił wrażenie na Zawiszy, gospodarze grają chaotycznie, mają problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych
31'
niecelny strzał głową Lewickiego (ZAWISZA)
31'
przeczytaj wywiad, którego przed meczem udzielił nam strzelec gola dla Arki

33'
na spalonym Lewicki (ZAWISZA)
34'
Nalepa (ARKA) faulował Micę (ZAWISZA) przed polem karnym gospodarzy
35'
Lewicki (ZAWISZA) pudłuje z 5. metra po zagraniu Miki, Jałocha (ARKA) nie zdążył przeciąć piłki
35'
Jałocha (ARKA) wymaga pomocy medycznej, gdyż Lewicki (ZAWISZA) wpadł w niego z całym impetem po strzale
36'
bramkarz Arki może kontynuować grę
37'
kontra Arki 4 na 4, strzał Nalepy (ARKA) z 20. metra nad bramką
39'
otworzył się mecz, akcje od jednej "16" do drugiej
40'
Fialho (ARKA) wyskoczył wyżej we własnym polu karnym od Lewickiego (ZAWISZA) i wybił głową piłkę
42'
Fialho (ARKA) stracił piłkę przed własnym polem karnym, a następnie sfaulował Lewickiego (ZAWISZA)
43'
dwóch piłkarzy Zawiszy dołączyło do muru Arki
43'
strzał Patejuka (ZAWISZA) w tę część muru, w której strali arkowcy
43'
jeszcze dobitka Smektały (ZAWISZA), ale wysoko nad bramką
44'
niedokładne dośrodkowanie Yussuffa (ARKA) w pole karne rywali
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PROWADZI 1:0
Z przebiegu gry mecz na remis, a nawet z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Jednak z obu stron było sporo niedokładności, mnożyły się błędy. Spotkanie nie obfitowało w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Dla gospodarzy najlepszej nie wykorzystał Lewicki, który spudłował z 5 metrów.
Przy prowadzeniu Arki "palce maczał" bramkarz rywali. Sapela (ZAWISZA) wyłożył piłkę Marcusowi (ARKA), który w polu karnym znalazł Nalepę (ARKA). Marcin miał czas, by przełożyć sobie piłkę z jednej nogi na drugą i huknąć celnie pod porzeczkę. Gdynianie podobnie jak w Głogowie nie grają efektownie, ale są niezwykle efektywni. Oby tak dalej.
w przerwie bez zmian z obu stron
46'
drugą połowę rozpoczął Zawisza
46'
Żółtą kartką został ukarany Nalepa (ARKA).
49'
słaby początek drugiej połowy z obu stron
49'
zamieszanie w polu karnym Arki, ale bez konsekwencji przykrych dla gdynian
50'
Nawotczyński (ZAWISZA) zablokował atak Yussuffa (ARKA)
51'
róg dla Arki
51'
bez zagrożenia dla Zawiszy po wrzutce Bożoka (ARKA) z rogu
52'
ręka w polu karnym Arki Miki
54'
dobre piąstkowanie Jałochy (ARKA) po wrzutce Patejuka (ZAWISZA)
55'
dużo walki, ale mało składnej gry z obu stron po przerwie
58'
pomocy medycznej potrzebuje Drygas (ZAWISZA)
58'
Warcholak (ARKA) faulowany 5 metrów od narożnika pola karnego
59'
Nalepa (ARKA) chyba próbował dośrodkować z wolnego na głowę Abbotta (ARKA), ale nie wyszło to zagranie
59'
Jałocha (ARKA) ratuje Arkę. Szybka kontra gospodarzy zakończona mocnym strzałem Kony (ZAWISZA). Bramkarz Arki wybił piłkę na róg
60'
bez zagrożenia dla Arki po rogu Zawiszy
61'
ZAWISZA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Patejuk, w jego miejsce wchodzi Alawerdaszwili.
63'
Yussuff (ARKA) w pojedynku biegowym nie dał rady prześcignąć Nawotczyńskiego (ZAWISZA)
64'
nie zmienia się poziom gry, mnożą się straty z obu stron
64'
sędzia uznał, że Stolc (ARKA) faulował Alawerdaszwiliego (ZAWISZA) na wysokości pola karnego
65'
niecelny strzał głową Nykiela (ZAWISZA) po dośrodkowaniu z wolnego Miki
65'
nieudane dośrodkowanie Abbotta (ARKA), piłka bezpośrednio opuściła boisko
66'
atak Nalepy (ARKA), ale tym razem faulował Konę (ZAWISZA)
67'
strzał Abbotta (ARKA) w boczną siatkę po kontrze Arki
68'
teraz Arka zamknęła rywali na ich połowie
68'
po dośrodkowaniu Warcholaka (ARKA) strzał z woleja Marcusa (ARKA), niezbyt czysto trafił w piłkę i poleciała ona w środek bramki, obronił Sapela (ZAWISZA)
69'
szczęście przy Arce, Lewicki (ZAWISZA) 5 metrów stał sam od bramki Arki, ale gdy dostał piłkę to tak ją przyjął, że Jałocha (ARKA) zabrał ją napastnikowi gospodarzy
70'
ZAWISZA przeprowadza drugą zmianę. Boisko opuszcza Kona, w jego miejsce wchodzi Łukowski.
70'
trener Niciński nadal ma zanadrzu trzy zmiany
71'
"Co wy robicie?!" - skandują nieliczni kibice Zawiszy
72'
Jałocha (ARKA) z najwyższym trudem odbił piłkę po strzale z dystansu Drygasa (ZAWISZA)
72'
Żółtą kartką został ukarany Bożok (ARKA) za niesportowe zachowanie
73'
po dośrodkowaniu Miki z wolnego niecelny strzał głową Drygasa (ZAWISZA)
74'
karny dla Zawiszy. Stolc sfaulował 15 metrów od własnej bramki Łukomskiego
75'
[1:1] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drygas karny. Kapitan gospodarzy zmylił Jałochę. Bramkarz Arki położył się w prawy róg, a piłka poleciała w lewy
76'
kolejny atak Zawiszy, niecelny strzał głową Lewickiego (ZAWISZA) po dośrodkowaniu Miki
77'
Żółtą kartką został ukarany Nawotczyński (ZAWISZA), który sfaulował Nalepę
77'
do zmiany przygotowuje się Tomasiewicz
77'
niecelny strzał Marcusa (ARKA)
78'
ARKA przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Tomasiewicz.
78'
zmiana stawienia Arki, na pozycję nr 8 przechodzi Nalepa (ARKA), a Tomasiewicz (ARKA) ustawiony bezpośrednio za Abbottem (ARKA)
79'
i już drybling Tomasiewicza (ARKA), który Drygas (ZAWISZA) musiał przerwać faulem
79'
Jałocha (ARKA) pewnie przejął piłkę po dośrodkowaniu Miki
80'
Wacholak faulowany 3 metry od pola karnego przez Alawerdaszwiliego (ZAWISZA)
81'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Kapitalny strzał Marcusa z wolnego. Piłka nad murem poleciała pod poprzeczkę bramki gospodarzy
81'
wielka radość Marcusa (ARKA), z pewnością pamięta mecz na inaugurację, wówczas nie wykorzystał karnego, a Arka zremisowała w Gdyni z Zawiszą 1:1. Teraz to on może być bohaterem

MARCUS NIE WYKORZYSTAŁ KARNEGO. ARKA TYLKO ZREMISOWAŁA Z ZAWISZĄ
82'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Yussuff, w jego miejsce wchodzi Wojowski.
85'
podanie Tomasiewicza (ARKA) do Abbotta (ARKA), Paweł zderzył się z bramkarzem, sędzia uznał jego faul
85'
Abbott (ARKA) wymaga pomocy medycznej, ucierpiał jego bark
87'
niecelny strzał Smektały (ZAWISZA) po indywidualnej akcji
88'
Nawotczyński (ZAWISZA), środkowy obrońca, przestawiony na środek ataku
88'
łatwa do odgadnięcia taktyka Zawiszy na ostatnie minuty, będą grali na "aferę", czyli długą, wysoką piłką w pole karne
89'
niecelny strzał sprzed pola karnego Łukowskiego
89'
Sapela (ZAWISZA) przerwał kontrę Arki po zbyt mocny podaniu do Wojowskiego (ARKA)
90'
Arka przygotowuje ostatnią zmianę, gotowy do wejścia Renusz
90'
Stolc (ARKA) wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Łukowskiego (ZAWISZA)
90'
3 minuty doliczone
90+1
Łukowski (ZAWISZA) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu Łukowskiego (ZAWISZA)
90+1
[2:2] ZAWISZA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drygas. Piłka wróciła w pole karne Arki, Nykiel zagrał na 5 metr, a tam niepilnowany Drygas skierował futbolówkę do siatki
90+2
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abbott, w jego miejsce wchodzi Renusz.
90+2
zablokowany strzał Drygasa (ZAWISZA)
90+3
piłka na zwycięstwo Arki, Renusz (ARKA) wyłożył ją na uderzenie Nalepie (ARKA), ale ten spudłował z 16. metra
90+3
KONIEC MECZU. ARKA ZREMISOWAŁA W BYDGOSZCZY 2:2
Z przebiegu gry remis nie krzywdzi żadnej drużyny. Jednak o stracie punktów może mówić głównie Arka. Może gdynianie pozwalali częściej utrzymać się przy piłce rywalom, ale to oni dwukrotnie w tym meczu obejmowali prowadzenie, a także w ostatniej minucie doliczonego czasu gry mieli jeszcze kapitalną szansę na zdobycie 3 gola.
Z wyjątkiem kapitalnej bramki z wolnego Marcusa (ARKA), pozostałe trafienia były bardziej błędami rywali niż zasługą defensorów. Arce prowadzenie sprezentował Sapela (ZAWISZA). Natomiast po drugiej stronie boiska Stolc (ARKA) niepotrzebnie podał rękę Zawiszy, faulując w niezbyt groźnej sytuacji na karnego, a przy rozegraniu rogu w doliczonym czasie gry przysnęła defensywa żółto-niebieskich, która powinna złapać Drygasa (ZAWISZA) na spalonym.

Wyniki 18 kolejki

• Zawisza Bydgoszcz - ARKA GDYNIA 2:2 (0:1)
  • Dolcan Ząbki - Pogoń Siedlce 6:1 (1:1)
  • Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów 0:2 (0:0)
  • Wigry Suwałki - GKS Katowice 0:1 (0:0)
  • Chrobry Głogów - MKS Kluczbork 5:1 (1:1)
  • Bytovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)
  • Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz 0:2 (0:0)
  • Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)
  • Chojniczanka - Miedź Legnica 1:0 (0:0)