Dwa światy

12 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali na wyjeździe z Heko Czermno 1:3 (0:2). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Krzysztof Trela w 19., Paweł Zawistowski w 36. i Marcin Folc w 50. minucie. Honorowe trafienie dla naszej drużyny zaliczył Sebastian Fechner w 68. minucie. Ostatnie pół godziny biało-zieloni grali z przewagą jednego zawodnika. To trzecia porażka z rzędu w II lidze podopiecznych Marcina Kaczmarka, która kosztowała ich spadek na miejsce zagrożone degradacją. Z kolei miejscowi wygrali pierwszy mecz przed własną publicznością i strzeli tyle samo bramek co w sześciu wcześniejszych meczach!

LECHIA: Bąk - Fechner, Janus, Brede, Żuk - Biskup, Mysiak (40 Kazubowski), Szczepiński (58 Giermasiński), Wojciechowski, Dzienis (46 Kalkowski) - Rusinek.

Żółte kartki: Walęciak - Wojciechowski. Czerwona kartka: Walęciak (62. minuta).

Zgodnie z zapowiedziami Marcin Kaczmarek dokonał trzech zmian w porównaniu z wyjściowym składem sprzed tygodnia. Do obrony wrócili rekonwalescenci: Fechner i Paweł Żuk, którzy zajęli miejsca na bokach defensywy. Natomiast w drugiej linii zabrakło kapitana biało-zielonych, Macieja Kalkowskiego. Popularny "Kalka" do gry wszedł od drugiej połowy.

Heko prowadzenie zdobyło po rzucie wolnym. Po rozegraniu stałego fragmentu gry Trela strzelił z lewej nogi. Drugi gol padł po szybkiej i składnej akcji całego zespołu, która rozpoczęła się od starty piłki przez Lechię w środku pola. Wynik pierwszej połowy ustalił Zawistowski. Od 40 minuty gdański szkoleniowiec przeszedł na ustawienie 1-4-4-2, wycofując defensywnego pomocnika, Macieja Mysiaka, a wprowadzając do gry drugiego napastnika, Rolanda Kazubowskiego.

Niestety, na początku drugiej połowy straty wzrosły do trzech goli. Prostopadłe podanie na wynik 3:0 dla Heko zamienił pozyskany z Widzewa Łódź, Folc.

Nowa nadzieja wstąpiła w gdańszczan, gdy na niespełna pół godziny przed końcem gry czerwoną kartkę (za dwie żółte) otrzymał Dariusz Walęciak. Sześć minuty później na listę strzelców wpisał się bramkostrzelny obrońca, Fechner, wykorzystując zamieszanie podbramkowe. Po chwili Lechia trafiła po raz drugi, ale sędzia gola nie uznał.

- Zagraliśmy jeszcze słabiej niż ze Śląskiej. I to we wszystkich formacjach. Najsłabsza była chyba obrona. W porównaniu z tym, co prezentowaliśmy na początku sezonu to jakby były dwa światy piłkarskie. Tak grać dalej nie możemy, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi - przyznał trener Kaczmarek.

Pozostałe wyniki siódmej kolejki: Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1). Bramki: Romaniuk (62-samobójcza) - Lachowski (24); Szczakowianka Jaworzno - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (3:0). Dziółka (38, 40), Czerwiec (43-karny), Ławecki (49) - Berensztajn (90); Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Górnik Polkowice 4:1 (2:0). Kęska (21), Bajera (27, 83), Cieśla (52) - Huebscher (87); ŁKS Łódź - Kujawiak Włocławek 0:0; Radomiak - Widzew Łódź 2:3 (1:1). Vileniskis (45), Terlecki (87) - Świerblewski (35, 55), Grzelak (49); Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko- Biała 3:2 (0:1). Kukulski (61, 83-karny), Podgórski (89) - Pater (39-karny), Sobczak (77); Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 3:1 (0:0). Kowal (59, 74), Sztylka (86) - Łudziński (60). Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok (odwołany).

• SIDNEJ!

Mimo,że jestem zagożałym Arkowcem,solidaryzuje się z wami modlitwą,za Tadzia,bo to jest dobry człowiek,i życzę mu z całego serca,aby wyszedł z tego! Pozdrowienia dla normalnych!!!

• 0 0

• APEL !!!

Dzisiaj 16.09.2005 o godzinie 10:00 w Akademi Medycznej w Gdańsku nasz kolega - wierny i oddany kibic Lechii Gdańsk - Tadeusz "Dufo" Duffek - będzie przechodził ciężką operację lewego płuca płuca. Proszę o modlitwę i pamięć w tej trudnej dla Niego chwili.

• 0 0

• TYch remisów....

Tych remisów nikt nam za friko nie podarował!musieliśmy je sami wywalczyć,czterokrotnie odrabiając wynik.Mecz z Lubinem był delikatnie mówiąc podejżany,bo został oddany bez walki.Piszesz,że ja się nabijam z lechistów,lepiej zobacz,ile biało-zielonych gamoni nam żle życzy,i zarzuca,że kupiliśmy sobie ligę nie mając żadnych dowodów.To czysta zazdrość,że wielkie miasteczko gdańsk,nie ma 1 ligi,a mała wioska za Sopotem Gdynia,jak wy to złośliwie nazywacie,ma 1 ligę.Radzę ci bądz obiektywny,zanim coś głupiego znowu napiszesz!

• 0 0

• ducze

taak na pewno celową - wcześniej remisy też były celowe a w Grodzisku będzie celowo czy planowo ??? Nie myśl ducze ,że chcę się wyładowywać na arce , akurat tak jest, że kibicuję wszystkim drużynom z trójmiasta i życzę dobrze i lechii i arce - wiadomo arka w chwili obecnej jest lepsza sportowo, finansowo i organizacyjne ale leczy mnie takie bezsensowne napinanie tylko po to aby drugim dowalić, a zapomina się jak to było parę sezonów temu (na zasadzie przygadywał kocioł garnkowi.)Słuszna i konstruktywna krytyka tak ale bluzgi i bzdetne wyładowania na innych kibicach - nie. Mnie zabolały obie porażki trójmiejskich drużyn bo to świadczy o tym, że nasz region musi jeszcze popracować aby drużyny z Wybrzeża odgrywały większą rolę w futbolu niż to jest dotychczas - pozdrawiam wszystkich normalnych kibiców

• 0 0

• Daro!

tak się szczęśliwie złożyło,że bardziej opijałem klęske lechii z radośći na skwerku,niż celową porażkę Arki,bo kto był na tym meczu,to zauważył,że ARKA miedziowym odpuśćiła,bez walki,aż ludzie łapali się za głowy,i zadawali sobie pytanie,co się dzieję? Jestem spokojny o utrzymanie ARKI w Extraklasie!!!

• 0 0

• napinacze

do wszystkich napinaczy z Gdyni - przypomnijcie sobie jak areczce szło w II lidze (baraż o utrzymanie)a teraz mądrale że Lechia przegrała trzeci mecz - poczekajmy jaki wynik przywiezie arka z Grodziska raczej popłynie i będzie to druga wtopa a na marginesie czy największy napinacz ducze już opijał na skwerku porażkę areczki z zagłębiem firmowym piwkiem buahahahahaha

• 0 0

• liverpool

na wsi to mieszkali twoi dziadkowie dopóki nie przesiedlono ich z kresów do opuszczonego przez niemców danzig.

• 0 0

• Do canona

canon! przegrajcie z Wyliżparkietem! zróbcie mi tę frajde pajace!

• 0 0

• a ty dUCZE dalej swoje!!!! jezeli zycie nie jest takie piekne, to wez line i pie....nij sie na jakies pobliskie drzewo i twoje meki juz sie zakoncza!!!!! jestes zalosny!!!! dUCZE netowy napnaczu

• 0 0

• DO MURARZY!

Lechia ma o 6 punktów za dużo,i to mnie najbardziej boli,bo gdyby byli na ostatnim miejscu,to życie byłoby piękniejsze! Czy to Podbeskidzie musiało dać sobie wyrównać z nimi z karnego w doliczonym czasie? czy sosnowiec musiał dać tym payałachom wyrównać,tak jak Jaga? A że Widzew dał sobie z nimi za szybko wyrównać,tego juz w ogóle nie mogę przeżyć! Mieliby 6 punktów mniej,i wyglądałoby to jeszcze cudowniej!