Dwa światy

12 września 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali na wyjeździe z Heko Czermno 1:3 (0:2). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Krzysztof Trela w 19., Paweł Zawistowski w 36. i Marcin Folc w 50. minucie. Honorowe trafienie dla naszej drużyny zaliczył Sebastian Fechner w 68. minucie. Ostatnie pół godziny biało-zieloni grali z przewagą jednego zawodnika. To trzecia porażka z rzędu w II lidze podopiecznych Marcina Kaczmarka, która kosztowała ich spadek na miejsce zagrożone degradacją. Z kolei miejscowi wygrali pierwszy mecz przed własną publicznością i strzeli tyle samo bramek co w sześciu wcześniejszych meczach!

LECHIA: Bąk - Fechner, Janus, Brede, Żuk - Biskup, Mysiak (40 Kazubowski), Szczepiński (58 Giermasiński), Wojciechowski, Dzienis (46 Kalkowski) - Rusinek.

Żółte kartki: Walęciak - Wojciechowski. Czerwona kartka: Walęciak (62. minuta).

Zgodnie z zapowiedziami Marcin Kaczmarek dokonał trzech zmian w porównaniu z wyjściowym składem sprzed tygodnia. Do obrony wrócili rekonwalescenci: Fechner i Paweł Żuk, którzy zajęli miejsca na bokach defensywy. Natomiast w drugiej linii zabrakło kapitana biało-zielonych, Macieja Kalkowskiego. Popularny "Kalka" do gry wszedł od drugiej połowy.

Heko prowadzenie zdobyło po rzucie wolnym. Po rozegraniu stałego fragmentu gry Trela strzelił z lewej nogi. Drugi gol padł po szybkiej i składnej akcji całego zespołu, która rozpoczęła się od starty piłki przez Lechię w środku pola. Wynik pierwszej połowy ustalił Zawistowski. Od 40 minuty gdański szkoleniowiec przeszedł na ustawienie 1-4-4-2, wycofując defensywnego pomocnika, Macieja Mysiaka, a wprowadzając do gry drugiego napastnika, Rolanda Kazubowskiego.

Niestety, na początku drugiej połowy straty wzrosły do trzech goli. Prostopadłe podanie na wynik 3:0 dla Heko zamienił pozyskany z Widzewa Łódź, Folc.

Nowa nadzieja wstąpiła w gdańszczan, gdy na niespełna pół godziny przed końcem gry czerwoną kartkę (za dwie żółte) otrzymał Dariusz Walęciak. Sześć minuty później na listę strzelców wpisał się bramkostrzelny obrońca, Fechner, wykorzystując zamieszanie podbramkowe. Po chwili Lechia trafiła po raz drugi, ale sędzia gola nie uznał.

- Zagraliśmy jeszcze słabiej niż ze Śląskiej. I to we wszystkich formacjach. Najsłabsza była chyba obrona. W porównaniu z tym, co prezentowaliśmy na początku sezonu to jakby były dwa światy piłkarskie. Tak grać dalej nie możemy, bo to do niczego dobrego nie doprowadzi - przyznał trener Kaczmarek.

Pozostałe wyniki siódmej kolejki: Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (1:1). Bramki: Romaniuk (62-samobójcza) - Lachowski (24); Szczakowianka Jaworzno - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (3:0). Dziółka (38, 40), Czerwiec (43-karny), Ławecki (49) - Berensztajn (90); Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Górnik Polkowice 4:1 (2:0). Kęska (21), Bajera (27, 83), Cieśla (52) - Huebscher (87); ŁKS Łódź - Kujawiak Włocławek 0:0; Radomiak - Widzew Łódź 2:3 (1:1). Vileniskis (45), Terlecki (87) - Świerblewski (35, 55), Grzelak (49); Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko- Biała 3:2 (0:1). Kukulski (61, 83-karny), Podgórski (89) - Pater (39-karny), Sobczak (77); Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 3:1 (0:0). Kowal (59, 74), Sztylka (86) - Łudziński (60). Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok (odwołany).