Medale MP dla gdańskiego taekwon-do

15 czerwca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Aleksandra Kanigowska - mistrzyni Polski w układach formalnych stopni uczniowskich. Aleksandra Kanigowska - mistrzyni Polski w układach formalnych stopni uczniowskich.

Cztery medale wywalczyli zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do podczas mistrzostw Polski seniorów w taekwon-do ITF w Lubartowie. Mistrzynią Polski seniorek w układach formalnych stopni uczniowskich została Aleksandra Kanigowska. Łącznie w tym roku gdański klub wywalczył aż dziewięć krążków w imprezach o randze mistrzostw kraju.

W Lubartowie wystartowało 169 zawodników z 32 klubów. Zawodnicy GKT Gdańsk wywalczyli złoto, srebro i dwukrotnie brąz. Aleksandra Kanigowska do mistrzowskiego tytuły w układach formalnych mogła dołożyć jeszcze brązowy medal w walkach w kategorii do 68 kg, ale przegrała decydujący o tym pojedynek i ukończyła tą rywalizację na piątej lokacie.

Drużyna seniorek w układach formalnych zdobyła brązowy medal. Drużyna seniorek w układach formalnych zdobyła brązowy medal.
Na trzecim stopniu podium stanęła za to w tej samej kategorii Magdalena Kaczan. Wspólnie z Kanigowską oraz Ewą Jandą, Mają WarsińskąBintą M'Baye wywalczyła także drużynowy brąz w układach formalnych.

Dla trzech ostatnich był to sukces na pokrzepienie po walkach, w których indywidualnie ukończyły na piątych lokatach. Wicemistrzowski tytuł w układach formalnych w kategorii II DAN wywalczył Robert Klaja.

Gdański klub łącznie w trzech tegorocznych imprezach rangi mistrzostw Polski zdobył aż dziewięć medali. W maju jego reprezentanci wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny podczas mistrzostw juniorów młodszych w Ciechanowie, gdzie zajęli drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Mistrzami Polski zostali wówczas Kamila Kasprzak (walki do 60 kg) i Piotr Spyra (walki do 58 kg), który w finale pokonał klubowego kolegę Krzysztofa Gębickiego. Wszyscy medaliści zostali powołani na mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się pod koniec października hiszpańskim Benidorm.

Na początku czerwca gdańszczanie przywieźli dwa brązowe krążki z mistrzostw Polski juniorów w Nowej Rudzie. W walkach, w kategorii do 55 kg na podium stanęły Kamila Grabińska w kategorii do 55 kg oraz Maja Warsińska w kategorii do 60 kg.